Помага ли семейният психолог/ консултант?

  • 10 032
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 757
Ако попаднеш на някой, който ти разказва теорията от Унито и нищо не схванеш определено ще ти помогне, показвайки ти, че и специалист не може да ти помогне и така мотивирайки те да се вземеш в ръце и сам да си помогнеш. Това не е майтап.
Иначе един мой познат е получил помощ наистина, но временна. В смисъл, че удължиха брака му, но в един момент пак се случи неизбежното. Просто агонията му беше удължена.
Аз съм за срещи със специалисти, но първо трябва да са проучени, че наистина имат някакви качества. И ще ги посетя повече от любопитство отколкото да се надявам изцяло на тях да ми оправят живота

# 31
  • Мнения: 2 757
Помага, особено ако човека отишъл там иска да му бъде помогнато.

Ето това е истината

# 32
  • Мнения: 92
А сексологът? Проблемът при нас е, че на мен не ми се прави секс. След втората или третата година, като поотмине тръпката, ми минава и желанието за секс (така се получи с предишната ми връзка, както и с настоящата). Живеем си като съквартиранти.  Confused И двамата осъзнаваме, че нещо не е както трябва, но не успяваме да кажем КРАЙ или да си кажем ДА. Аз съм съгласна да посетя сексолог или семеен терапевт. Той също ме подкрепя, но не желае да ме придружи. Проблемът си бил мой.  Crossing Arms

Или просто не сме (били) един за друг, или просто аз съм "повредена".
И аз имах подобни проблеми с бившия съпруг ConfusedНие обаче преминавахме през адски много мъчителни и излишни фази в старанието си да запазим брака или по-точно онова,което е останало от него.Разведохме се,събрахме се,пак се разделихме,пак се събрахме....Според мен,ако една връзка трябва да съществува по някаква причина без секс,партньорите трябва да са на някакво много специално ментално ниво,и двамата.Иначе всичко се превръща в една агония.

# 33
  • Мнения: 4 275
И аз имах подобни проблеми с бившия съпруг ConfusedНие обаче преминавахме през адски много мъчителни и излишни фази в старанието си да запазим брака или по-точно онова,което е останало от него.Разведохме се,събрахме се,пак се разделихме,пак се събрахме....Според мен,ако една връзка трябва да съществува по някаква причина без секс,партньорите трябва да са на някакво много специално ментално ниво,и двамата.Иначе всичко се превръща в една агония.

Докато я има тръпката, всичко е добре. Пропускаш някои дребни неща, които впоследствие не ти харесват. Като отмине тръпката, той започва да ти дава по-малко нежност, няма влюбени погледи. Сексът в един момент се превръща в задължение. А като му спреш секса, защото той не ти дава нежност и обич, той става груб. Започва  да се цупи. Все пак е разбираемо за мъж на 30 години. Не е приятно да бъдеш отблъскван  Confused Когато ти дойде месечният цикъл, се радваш. Е, тогава може и да си поиграеш с "него".  Embarassed Но знаеш, че го правиш, защото го искаш, а не защото той НАСТОЯВА. Както и да е, аз съм си за една цяла отделна тема.  ooooh!

Така се развиха при мен нещата. Завиждам на мацките, които пишат, че желаят партньора си дори и след 10, 15 години ...  Confused

# 34
  • Мнения: 2 448
Мишелин, според мен ти си просто по слабо сексуална жена, защото дори и да ти е поотминала тръпката, ако не те отблъсква или пък да не можеш да го понасяш физически и емоционално, пак не би трябвало да ти пречи на желанието за секс. В смисъл може да ти се прави секс просто така, само от гледането на нещо по еротично, дори от гледката на някой по секси мъж по улицата или мисъл за нещо такова. А специалист тръпка не връща.  Laughing Някакви симуланти за либидо не си ли пробвала или пък "игрички" знам, че някои препоръчват. Аз понякога го правя ей тъй за тръпката, за разнообразието, не че имам нужда да си подклаждам желанието, но просто ми идват от вътре разни секси щуротии.  Crazy  Отиди на специалист , може пък и да ти предложи някаква идея за справяне с проблема, дори и сама, защото на теб може ида не ти липсва, но пък ако партньорът ти не е като теб , няма начин да не стигнете до по сериозни проблеми. 

# 35
  • Мнения: 239
В такива случаи винаги се съветва партньорът с по-слабата сексуална конституция да се нагоди към този с по-силната. Този с по-силната няма какво да направи (меракът си е мерак Simple Smile ).
 А това,че проблемът си е твой ВЪОБЩЕ не е така. Вие сте отделна полова двойка и всичко,което се случва между вас си е в рамките на вашата двойка. С друг мъж ти можеш да бъдеш съвсем различна и да го няма този проблем. Винаги и двамата трябва да идат на консултация (дори поотделно). Обикновено се оказва,че причините за сексуалния проблем са съвсем различни от това,което реално изглежда.

  Дори и партньорът да не иска да съдейства и да се включи,това е достатъчно показателно колко реално държи на връзката и ПОДКРЕПЯ партньора си и тогава консултантът бързо ще те насочи към това сама да разбереш,че това ЯВНО не е човека за теб. Друг е въпросът,че това отнема време,повечето хора си мислят,че "това ни е временно и ще се оправим", без да отчитат,че ако партньорът им не иска да им помогне,значи по-добре е да търсят разбиране другаде. На пръсти се броят двойките,съхранили доброто си съвместно съжителство с години,които имат сексуална несъвместимост и подобни проблеми.

# 36
  • Мнения: 2 757
Не е кой знае какъв проблем жената да няма мерак. Не и и трябва, просто дига краката и чака да се свърши. Проблем е ако жената е по сексуална от мъжа.

pasinet , аз не знам дали може да се говори за силно сексуални и слабо сексуални жени. Тук май някой беше казал за сексуалната енергия, че е определено количество и се изчерпва. Не знам дали е така. Има и уж несексуални жени, ама като намерят някой да гипали  ела гледай кво става. Аз не мога така със всеки, дори и да не ми е отвратителен, може дори да ми харесва, но пак да няма тръпка. От кво зависи не ми е много ясно.
Аз лично винаги съм отдавала голямо значение на секса. Ама май му се наситих и напоследък няма мъж на земята който да ме пали. Или секс ми енергия е на привършване или не знам и аз. Но вече нямам никакъв интерес. Не че не мога да се насиля, но си е насила, не е да ме подгони от вътре как беше на младини.
За мен това не бива да е проблем в една връзка. Рано или късно всички спират да изпитват секс нужди. невъзможно е в една двойка и двамата точно в един ден да спрат да се интересуват от секс. Винаги ще има период в който единият е загубил интерес и изчаква и с другия да се случи същото. Това изобщо не значи, че не се обичат, не се харесват. Даже може човек да се влюби много силно без да влага нищо сексуално в това.

# 37
  • Мнения: 2 448
Рано или късно всички спират да изпитват секс нужди. невъзможно е в една двойка и двамата точно в един ден да спрат да се интересуват от секс.

Е, все пак тя пише че са на 30. Това ли е според теб нормалната възраст на пресищане на секс нужди?  newsm78
И разбира се, че може да се говори за слабо и по силно сексуални жени, както и мъже, разбира се. Хората са различни и това изобщо не зависи от възрастта поне до критическата. И ако единия спре да се интересува на 30, другия какво да прави?
А дали човек може да се влюби без да влага нищо сексуално в това, поне аз не мога, за другите не знам.

# 38
  • Мнения: 4 275
Ооо,  секс без желание, само да вдигна краката и да чакам той да свърши ... НЕ ...  Crossing Arms
Случвало ми се, плакала съм, обърната на другата страна, а той си "действа". В редките случаи, когато сме заедно, винаги успявам да свърша, знам си как, но ... как се дърпам обикновено ...  ooooh! Той се ляга нацупен, аз гузна. На следващия ден си разменяме само две-три приказки.  Confused  На 26 години съм, не мисля, че сега му е времето да спирам секса. А отделно, че ме и боли, срамните ми устни доста наедряват и се зачервяват ....  Embarassed

Такива неща предпочитам да ги обсъждам анонимно .. ама ..стана тя, каквато стана ...  Всичко си казах!  Crazy

# 39
  • Мнения: 156
и какво като си казала... на мен да загубя желание ми се е случвало единствено когато вече съм загубила емоцията към човека, но още не съм го разбрала. според мен е редно да се вгледаш в отношенията ви и там да търсиш причина най-напред. но и специалист би могъл да помогне...

# 40
  • Мнения: 2 448
Ооо,  секс без желание, само да вдигна краката и да чакам той да свърши ... НЕ ...  Crossing Arms
Случвало ми се, плакала съм, обърната на другата страна, а той си "действа".

Е, абсурд, кой ти говори за подобно нещо?   ooooh!
То и за това те и боли най вероятно.
Вярно, че темата е за друго, но пък така и така сподели, ние си пишем каквото мислим по въпроса.
Въпроса е в това дали изобщо нямаш желание за секс или нямаш към приятеля си, защото това е различно, може с нещо да е променил отношението си и постепенно да те е отблъснал. Знам, че има жени, за които романтиката има голямо значение за появата на сексуалното им желание , приятелки са ми споделяли, че искат така от началото на деня гаджето да подходи с нежност, да ги изведе вечерта на вечеря, пък отдалеч да я захващат. Аз не съм от този тип, но пък знам, че има доста такива жени, може би и ти така имаш нужда от по различна и повече нежност от негова страна, за да ти се прави секс.
Ако обаче причината е, че съвсем не те привлича вече и особено пък ако в мислите ти има друг, много трудно според мен да се върнат нещата обратно.  Rolling Eyes
А и има разни симуланти за жени, пробвай и от тях, дори в здравния имаше скоро тема за този на Дюрекс за мазане. Има и разни за пиене, поне няма да ти навреди, ако не помогне.  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 6 886
А сексологът? Проблемът при нас е, че на мен не ми се прави секс. След втората или третата година, като поотмине тръпката, ми минава и желанието за секс (така се получи с предишната ми връзка, както и с настоящата). Живеем си като съквартиранти.  Confused И двамата осъзнаваме, че нещо не е както трябва, но не успяваме да кажем КРАЙ или да си кажем ДА. Аз съм съгласна да посетя сексолог или семеен терапевт. Той също ме подкрепя, но не желае да ме придружи. Проблемът си бил мой.  Crossing Arms

Или просто не сме (били) един за друг, или просто аз съм "повредена".

Сексологът може да ти помогне в случай, че не знаеш какъв е проблема. Може да ти помогне да го откриеш и евентуално да се бориш за преодоляването му. Обаче ако знаеш какъв е проблема и той е в половинката ти, няма как да ти помогне.

# 42
  • Мнения: 239
.
[/quote]

Сексологът може да ти помогне в случай, че не знаеш какъв е проблема. Може да ти помогне да го откриеш и евентуално да се бориш за преодоляването му. Обаче ако знаеш какъв е проблема и той е в половинката ти, няма как да ти помогне.
[/quote]

Това е напълно невярно. Хайде...Който не разбира да не се обажда! Сексологът е на първо място психолог (психотерапевт) и много рядко медик!

# 43
  • Мнения: 2 448
SweetCaty , психотерапевта точно това прави - да ти помогне да осъзнаеш проблема си и да те насочи как да се справиш с него. Не виждам къде виждаш противоречие в случая с предния пост?  Rolling Eyes
Много ясно, че ако проблема е в другия или в тотално загубена тръпка към партньора, няма как да помогне.

# 44
  • Мнения: 2 757
А ще помогне ли сексолог ако изобщо нямаш секс мераци към никой  newsm78. И изобщо проблем ли е това за да бъде решаван или  просто естествено замиране на либидото. А ако е от пренасищане дали може сексолог да го оправи  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт