На колко месеца проxоди вашето дете?

  • 9 181
  • 240
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 555
Не знам за какви генийчета говорите. Сигурна съм, че ако се направи изследване на връзката между к-та на интелигентност и възрастта на прохождане, ще се открие, че такава няма!

За мен ранното прохождане не е най-доброто за децата,но ваша воля!

Каква воля? Аз не познавам дете, което да е проходило по волята на родителите си. Не мисля, че децата прохождат, когато майките им поискат и нито можеш да ги накараш по-рано да проходят, нито можеш особено да ги спреш (освен ако не ги вържеш за леглото да не мърдат, но според мен не е там идеята ти, нали).
Аз дъщеря си я държах в кошара за игра до момента, в който вече не можеше да издържа вътре. Тя сама се научи да става, да сяда, да се изправя и да обикаля вътре. Нито съм я дърпала, нито съм и подавала ръце. Но не съм я и връзвала, да седи седнала или легнала.
Не знам колко е добре и колко зле за ставите, но в дебелите книги пише, че едно дете никога не би направило самО нещо, за което организмът му не е готов.

# 46
  • Мнения: 2 609
На 1г. и 1м.
Бях чела, че според някаква статистика, най- голям % деца тръгвали точно тогава. Peace
Иначе от 10-11 м., вървеше за ръчичка или се подпираше някъде

# 47
  • Мнения: 4 784
Че не е хубаво за ставите, не е, но моят син на 9 месеца вече ходеше стабилно. Проходиилка не е ползвал, а за ръчичка се държеше от към средата на седмия.

# 48
  • Мнения: 121
Каката на година и два месеца . Слагала съм я в проходилка , но предпочиташе да лази.
А на бебчо му е рано.  Joy

# 49
  • Мнения: 8 246
На 9 месеца - не е бил в проходилка.
Напълно съм съгласна с Ескарина. Сам се изправи на 7 месеца и дори известно време прекарваше в кошарата за игра, където не можеше да се изправи. Държах го следобед там за да може да поспи, иначе можеше да виси прав на решетките на креватчето си денонощно. Почти не е воден за ръка. Пълзеше по земята и вкъщи се изправяше сам по мебелите. В градинките също пълзеше по земята, щото не искаше да стои в количката. Беше единственото 8 месечно бебе, което играеше на земята. Там се изправяше като се държеше за пейките. Покрай него по-големите деца започнаха отново да пълзят. Проходи от желание да може бързо да докопва зрънчовците на другите деца. Така че не съм го карала да прохожда рано, ама не съм го и спирала.
Може пък да е наследствено. Аз съм проходила на 10 месеца, а брат ми на 8.

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 19:48 от ston

# 50
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На 10 месеца и половина.

# 51
  • Мнения: 187
Дъщеря ми проходи на 10 месеца.

# 52
  • Мнения: 307
Синът ми проходи на 10 месеца,дъщеричката ми още не е проходила ,засега пълзи Grinning

# 53
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
На 9м. и една седмица, а малкия ще го видим Laughing

# 54
  • Мнения: 941
каката на 9, малката на 8

# 55
  • Earth
  • Мнения: 1 952
малко след като навърши годинка  Party

# 56
  • Мнения: 295
На 11-12 месеца беше.Правихме прощъпулник на рожденния му ден.Може би на 11 и половина.
Но доста време пшълзя преди това и този начин да придвижване го устроиваше Mr. Green

# 57
  • Мнения: 8 999
И моите деца имаха желание да ходят отрано, но се пуснаха със самостоятелни стъпки чак след 1г. и 1 м. Жалех си гърба, затова щедро им предоставях проходилката.

# 58
  • Мнения: 564
11 месеца

# 59
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
големият на 10 месеца и половина сам, малкото май ще е по-рано...3а сега само пьл3и.....

Общи условия

Активация на акаунт