На колко месеца проxоди вашето дете?

  • 9 201
  • 240
  •   1
Отговори
# 30
  • Сливен
  • Мнения: 894
На 10 месеца ноправи първите си самостоятелни крачки и около годинка самостоятелно си крачеше Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 817
И моят правеше такива опити от рано- и рано си проходи.
На 9 месеца малкия, а баткото на 10 м. Имам предвид самостоятелно, а иначе от  2 месеца по-рано хванати за ръка, за пръстче и така...И двамата бяха с проходилки от 6 мес.
Детето само си показва какво може и какво иска. Аз много се молих да проходят по-късно, но не се получи. Все идваха и ме хващаха за ръка Laughing

# 32
  • Мнения: 1 554
сина ми на 8 месеца вървеше за една ръка стабилно Mr. Green

# 33
  • Мнения: 5 393
Напълно самостоятелно, без да се държи и подпира- на 14месеца.  Иначе малко преди да навърши годинка ходеше хванат за ръка или подпирайки се по мебелите и стените.

# 34
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
10 дни преди да навърши 10 месеца се пусна сама.
Но не ходеше спокойно и бавно, а тичаше напред с главата и доста падаше.

# 35
  • Мнения: 349
към 10 месеца започна да пристъпва, но проходи стабило към годинка.

# 36
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Голямото ми дете проходи на 11 месеца.
Малкото в момента е на 11 месеца и ходи само когато някой го държи за двете ръчички. Страх го е да се пусне.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 348
Проходи стабилно на 1г и 3мес..

# 38
  • София
  • Мнения: 1 603
На 13 месеца започна да прави първите си самостоятелни крачки, на 14 вече ходеше стабилно. Никога не съм я поощрявала да ми виси по ръцете, оставих я сама да си проходи.

# 39
  • Мнения: 4 555
Според мен е нормално. На 7м и половина моята дъщеря също ходеше за ръчичка или обикаляше в кошарката, като се държеше за оградата.
Проходи доста по-късно обаче, между 10 и 11 месеца. И двамата с таткото сме проходили на 8 и затова не бяхме много изненадани от нейните ранни опити.

# 40
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 376
Малко преди годинката

# 41
  • Мнения: 1 440
За мен ранното прохождане не е най-доброто за децата,но ваша воля!Оставете ги да проходят,когато искат,не ги развеждайте толкова малки,следвайте естествения ход на нещата!Това,разбира се е моето мнение,всеки решава какво да прави! Peace
Моите дъщери проходиха на 1 година.

# 42
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 240
За мен ранното прохождане не е най-доброто за децата,но ваша воля!Оставете ги да проходят,когато искат,не ги развеждайте толкова малки,следвайте естествения ход на нещата!Това,разбира се е моето мнение,всеки решава какво да прави! Peace
Моите дъщери проходиха на 1 година.

и моето. какви се тези напъни децата да прохождат рано? всичко е строго индивидуално. много ми е смешно някое мамче като почне да обяснява как детето и е малък гении, като е проходило на 10 месеца  Confused

# 43
  • Мнения: 2 171
На 11 и половина.

# 44
  • Мнения: 1 305
Стабилно си ходеше като ме държеше за единия пръст след като беше на 10-11 месеца, но се пусна сама да ходи една седмица след като навърши 1г.
Според мен всяко дете си е индивидуално, и само си показва кога е готово.

Общи условия

Активация на акаунт