Да спрем това безумие !!!

  • 8 360
  • 232
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 25 350
О, да. Забравих, че животните, които консумираме, умират от старост и естествена смърт в сънят си.
ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Неееее, с толкова невероятно ограничен човек за последен път влизам в спор. Total ignore от сега нататък. Не си прави труда да ми отговаряш Stop

# 151
  • София
  • Мнения: 62 595
Леле мале, колко се обидиха пишман-еколозите! Като ощипани булки - хем им харесва, хем ги е срам.  hahaha

# 152
  • Мнения: 6 274
Леле мале, колко се обидиха пишман-еколозите! Като ощипани булки - хем им харесва, хем ги е срам.  hahaha
Нито съм се обидила (говоря за себе си), нито пък ме е срам - няма от какво.
Ти вземи се засрами и престани да подклаждаш огъня.
Като не си съгласна - О.К.
Остави ни нас, глупавите да си пишем в глупавите ни теми, а ти иди в някоя от умните и си пиши на воля там.
Peace

# 153
  • Мнения: 14 654
Спрете го. Успех  Hug  Heart Eyes

# 154
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Ако почнем да издребняваме, може да се сетим и колко човешки живота са спасени благодарение на същите тези животни, на които гледаме с такова пренебрежение...


За съжаление. Заменям "пренебрежение" с "омраза".

# 155
  • Мнения: 3 034
петицията, която цитирах на първа страница вече успя - тя провокира изработването на наредба за криминализиране на търговията с кожи с Китай. ето ви една успяла петиция, дори преди да е официално заведена с входящ номер. не всичко е предначертано и безсмислено.

не разбрах с какво останалото има значение - ако се окаже, че има членове не само на PETA, но и членове и доброволци към HSI, това с какво ще промени посоката, която темата е подела? и какво значение има кой от колко години и как бил посветил живота си на това? 15 стигат ли? и ако се окаже, че има и такива, които са били и са част от петиции, които са успели/успяват, това ще промени ли нечие мнение от изказаните тук тип "няма смисъл"? едва ли, важно е участието и поставянето на изисквания.

разбира се, че подобни петиции е имало и преди. и ще продължава да ги има, докато, дай Боже, подписите в тях не упражнят достатъчен натиск. защото времената се променят, включително и в затворени държави, хората там също не са еднакви. но, както и с гласуването, по-лесно е да не го направиш и винаги е подплатено с железни аргументи тип "всите са маскари".

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 06:58 от simplyaven

# 156
  • Мнения: 2 018
Нямам време да изчета 8 страници и с риск да ме разпнете ще ви питам -колко трябва да са кучетата и котките в една страна за да умират по 2 000 000 на година? За колко години ще им стигнат? Ако си ги отглеждат - котките и кучетата по какво се различават от една овца, крава или коза например?
Месоядните - да не си мислите, че в нашите салами няма котешко и кучешко /особено по едно време, когато ги избиваха за кожите им и палтата от тях струваха по 2 000 лв./.

А... и ако си купувате заешко, внимавайте защото заешкото досущ прилича на котешкото /само където му рязват опашката/  Wink

# 157
  • Мнения: 25 916
Чети, Бо, чети. Поне ще разбереш за какво става дума.  Laughing

# 158
  • Мнения: X
Леле мале, колко се обидиха пишман-еколозите! Като ощипани булки - хем им харесва, хем ги е срам.  hahaha
Радостина, ясно е, че определено не си падаш по животните, но от всичко прочетено от теб досега започвам да се съмнявам дали си падаш чак толкова и по хората, които, както вече разбрахме, поставяш в центъра на своята вселена.
Не знам кой е ощипан и кой не е, но вече наистина ми омръзна всеки път хората с добро и отговорно отношение към животните и природата да бъдат обвинявани за всичките простотии, които се случват в държавата. Ясно е,че като се спомене думата куче, един куп "хуманистки" като тебе ще скочат като опарени. Ако за тях асоциацията за "куче" е "хапе", за много хора, асоциацията е "приятел", "живо същество" итн.  и слава богу, че има още такива хора. А ако наистина има хора, които противопоставят кучетата на децата, то тогава за това най-малко са виновни природозащитниците.

# 159
  • София
  • Мнения: 62 595
Не си падам по животните, права си. Иначе ще ми е сбъркана ориентацията, ако ме разбираш. Joy В центъра на своята вселена поставям семейството си и себе си. Надявам се не очакваш там да е някое куче.  Wink

Отговорно отношение не означава непременно посписване на петиции и рев по няколко кучета и котки, независимо дали са в БГ или в Китай. Отговорно отношение е домашните кучета да са на каишка и с намордник и стопаните им да събират лайната им в пликче, а безпризорни кучета изобщо да няма. Затова се концентрирайте върху това да се решат проблемите, които засягат повечето хора и тогава ще имате повече поддръжници. Когато има очевиден конфликт и игра на оцеляване между кучетата и хората, то съм на страната на хората. Нямам проблем с противопоставянето на безпризорни и домашни кучена срещу децата, защото децата са ми по-скъпи от кучетата. И е така за поне 3/4 от хората в БГ. Вторачвате се в отделното дърво и не виждате гората. Фокусирате се върху грешната кауза и затова сте подложени на толкова критики и подигравки. Няма нужда да приемате ролята на мъченици, защото просто не сте в такъв филм.
В тази тема видях повече емоционални изблици и нищо рационално. Ето, аз ти представям аргументи за домашните и безпризорните кучета. Кажи ми какво може да се направи по въпроса.

# 160
  • Мнения: X
Да, да ,очаквах така цинично да подходиш по въпроса.
А за лайната не се и съмнявах, че ще се сетиш да поставиш въпрос, но това има точно толкова общо със темата, колкото и любовта ти към собствените ти деца. Има хора, които намират в сърцето си място, както и за птичките в гората, така и за семейството си.
Аз не можах да разбера ти какво предлагаш ? Да одираме безпризорните кучета и да си правим маншони от тях ли?
Всеки със каузата си...

# 161
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Не си падам по животните, права си. Иначе ще ми е сбъркана ориентацията, ако ме разбираш. Joy В центъра на своята вселена поставям семейството си и себе си. Надявам се не очакваш там да е някое куче.  Wink

С риск да ти спукам розовия балон, ще ти кажа, че в центъра на твоята вселена явно няма нищо. Човек, изпълнен с толкова 'праведна' злоба явно има голяма празнина, която се опитва да запълни по някакъв начин (в твоя случай - погрешен). Хората тук много пъти те помолиха да не се намесваш, ако не можеш да кажеш нещо смислено. Изтъкваш същите аргументи както преди 2 месеца в 'кучешката тема'. Хайде, покажи някакво развитие, де!Или ходи да пишеш в по-смислени Д и С теми от рода на 'Свирката изневяра ли е?' и 'Перете ли гащите на милото?'. Там сигурно очакват с нетърпение мнението ти.

Сори за спама, мацки.

# 162
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво е циничното в моя пост? Би ли уточнила?
В сърцето ми има място за много хора и животни, но там място нямат безпризорните кучета, нито безотговорните стопани на домашни такива. Лесно мога да предложа нещо, но ти зацикляш на емоционалната страна на нещата и говориш само за одиране и маншони. Един от начините е измислен - прибиране на безпризорните кучета и приспиването им. Видя се, че кастрацията не води до нищо, чу се колко злоупотреби станаха с парите за приютите и накрая се озовахме в същата позиция - пълно с безпризорни кучета, които си охраняват територията на живот и смърт. А за домашните кучета отговорност носят стопаните им - да има наредби и контрол върху спазването им и глоби за стопаните, чиито кучета са без каишки и намордници и за това, че не чистят лайната на любимците си. На мен ми омръзна по улиците да е минно поле от кучешки лайна, а стопаните на кучетата най-безгрижно да се усмихват на "златото" което оставят любимците им по тротоарите. А за бълхите и кучешката тения изобщо не искам да споменавам, защото е очевидно.

Хайде, предложи ти нещо. Да приема ли, че теб безпризорните кучета и безотговорните стопани на домашни кучета не те притесняват и за теб е ОК детето ти да се рови в пясъка, където серат и пикаят кучета?

# 163
  • София
  • Мнения: 62 595
 fayza

За теб какво означава смислено? Сигурно "ох, ах, горките кученца, възмутена съм..." и прочее емоционални изблици? И като по правило който не е фанатично "за" е обвинен в злоба. Нищо ново под форумското слънце.

# 164
  • Мнения: X
Темата не е за бездомните кучета, за тях вече съм се изказвала, където му е било мястото. Хората навсякъде оставят и своите лайна и тези на любимците си, ясно е, че трябва да бъдат наказани за това. Но ти ми кажи каква беше връзката с дрането на кучета и котки в Китай?

Общи условия

Активация на акаунт