ПЛЕВЕН - 72

  • 25 527
  • 292
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 22 512
Аз ходих в София, мед.център Фемина, при д-р Виолета Димитрова. Доволна съм и то много, не успях да отида втори път, защото родих предният ден. ))))
За БХС не съм правила, реших че няма нужда.

# 211
  • София
  • Мнения: 9 891
Дикси,съветвам те да си направиш БХС,доколкото аз мога да си позволявам да съветвам медицинско лице. WinkВ смисъл-какво ти пречи да го направиш,нищо не губиш,не  еболезнена процедура.Вярно,че изследването дава само някаква вероятност,но все пак.

# 212
  • Мнения: 4 390
Не бих пропуснала да направя БХС, но Дикси е лекар и си знае най-добре. Peace
В Канада е задължително това изследване.
Ако аз имам следваща бременност, няма да го правя, но защото за моята възраст е задължителна амниоцентезата.

# 213
  • Мнения: 1 955
О, Валенце, най-малкият ми проблем е манипулацията. Просто взимане на малко кръв.
Имам познати, резултата от БХС на които беше много плашещ. И това вече в късни месеци от бременността. Последваха сълзи, въпроси, колебания какво да правят, притеснения цяла бременност.......и накрая и двете родиха живи и здрави деца.
Чела съм (тук във форума) и за обратни случаи. Прекрасни резултати и накрая дете с генетичен проблем.
Ей затова много се страхувам и колебая. Tired

Дивиана, каквото аз знам , това и вие. Не сме учили за това преди 10 години. Или поне не сериозно, може само да е загатвано като метод, но със сигурност не е бил масов.
Информирам се от нета, а не от гинеколозите  Rolling Eyes

# 214
  • София
  • Мнения: 9 891
Дикси,на мен ми правиха БХС с Мими.По това време/преди 4г/ лекарката ми каза,че е задължително,в смисъл не са ми го правили заради проблема с Бубка.Ти ще си прецениш,но аз лично пак бих си го направила.Тогава исках и амниоцентеза да ми направят,но ми отказаха ,разбира се. GrinningНямаше показания за такава.
Имам познати, резултата от БХС на които беше много плашещ. И това вече в късни месеци от бременността. Последваха сълзи, въпроси, колебания какво да правят, притеснения цяла бременност.......и накрая и двете родиха живи и здрави деца.

Нали при лоши резултати се прави амнио,защо трябва да треперят през цялото време.
Не знам...аз като напатила се по различни поводи,ти поне знаеш,си правя всичко . Confused

# 215
  • Мнения: 4 390
А тези с плашещите резултати, не ги ли изпратиха веднага на амнио, за да се потвърдят или отрекат тези резултати?
(Валенцето ме е изпреварила). Grinning
Сега с новите технологии и правенето на всички тези тестове, шансовете да се роди дете с генетичен проблем рязко намаляват. Защото повечето жени, освен БХС правят и ФМ, което е двойна сигурност. Но смятам (възможно е да греша), че само ФМ не е съвсем достатъчна за Даун и Спина бифида (коремните малформации умишлено не ги включвам).

# 216
  • Мнения: 1 955
Оффф, аз знам , че ще го направя. Сега само се опитвам да се разсейвам и да си измислям разни глупости.Обачеее, следващите две седмици ще съм в оргомно напрежение.
Не дай си Боже и кофти резултат после, не ми се мисли  Tired
Като попитах гинеколог какво ще каже за БХС и до колко са показателни резултатите ми беше отговорено,вие си решвате дали да си го направите, никой не може да ви накара на сила.
Абе, аз не те питам задължително ли ми е, а да ми каже нещо повече, да ме убеди, ако трябва статистика да ми посочи. Не.  Confused

# 217
  • София
  • Мнения: 9 891
Ми аз предлагам,за да намилим Диксиното напрежение,да си направим среща.Нещо не можем да се организираме.Какво ще кажете?

# 218
  • Мнения: 2 140
Дикси, аз бих те посъветвала да не правиш БХС, а ако искаш направо да отидеш на амниоцентеза. Ще си спестиш един кошмарен месец, ако резултатите от БХС са лоши. На мен мисля че ми бяха 1:27. Аз се побърках 1 месец докато ми излязоха резултатите от амниоцентезата
Валенце, ще те чакам пред градината

# 219
  • Мнения: 4 390
Успокой се, (щях да напиша и пий си хапчетата Laughing), всичко трябва да е наред!
Знам, че е много притеснително, няма как да не е, но успокоителното е, че при лош (да не дава Господ на никого!!!) резултат, има последващи изследвания, които да внесат яснота.
Стискам палци всичко да е тип-топ! Hug Heart Eyes
Silvipl, ненужно е при няма нищо да прави амнио. То не е съвсем безобидно, знаеш (макар и малък процент е рисково).

# 220
  • Мнения: 1 955
Ей, го на  Tired За това говоря, което казва Силви.
Амниоцентеза ми казаха, че ще е рискова имайки предвид кръвоизлива, който направих и лежах почти два месеца заради него.

Оооо, няма повече да го мисля, мамка му. Отивам, давам кръв, пък каквото сабя покаже  Simple Smile Praynig

Дивиана, и хапчета пия, ама те нямат търсения ефект. Освен да сложа розовите очила  Laughing

# 221
  • Мнения: 2 140
Ти най- добре знаеш какво е най-добре за теб. Но на мен още педи да ми излязат резултатите от БХС ми казаха да не се стряскам, че е много вероятно да са лоши, поради възрастта ми.

# 222
  • Мнения: 1 955
ми казаха да не се стряскам, че е много вероятно да са лоши, поради възрастта ми.
Ако не е тайна колко е тя?
Еееххх, одъртяхме и се почват само проблеми от където и да го погледнеш. Mr. Green
Когато бяхме млади обаче други работи бяха важни, не да се възпроизвеждаме  Laughing

Да ви кажа, живот и здраве, всичко да е наред с тази ми бременност, да се роди едно здраво бебе, и спирам с тези дейности.
За повечето жени през бременността са им хай-хубавите дни,  моменти....така казват, де. А за мен са си 9 месеца през които не спирам да мисля, да се притеснявам, да фантазирам едни не особено хубави неща. Не че след като родя преставам, де, но дори през  бременността не мога да се отпусна.
Знам, че съм луда, не ми го казвайте.

Спирам, че много се отплеснах днес, направо ще ревна след малко.
Хормони, к'во да правиш  ooooh!

# 223
  • Мнения: 2 140
ми казаха да не се стряскам, че е много вероятно да са лоши, поради възрастта ми.
Ако не е тайна колко е тя?
Тогава бях на 36,5 а таткото на 34,5
Аз изчаквам още малко, но ми се иска още едно бебче

# 224
  • Мнения: 544
На мен пък никой не ми е споменавал за тия изследвания и аз мислех че се правят само при рискови бременни. Не съм знаела, че всеки си ги прави.
Дикси, желая ти всичко да е ОК до края и да родиш едно прекрасно и здраво бебче!!!

Общи условия

Активация на акаунт