Купували ли сте си куче от зоомагазин?

  • 5 230
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 114
Когато си го вземете у вас ще пуснеш ли и една снимчица да го видим. Много обичам лабрадорчета txtloves

# 16
  • Oslo
  • Мнения: 659
Не! Взехме от зоомагазин малък сладък мини-пинчер...след 1 година поразително заприлича на мини -доберман. Подарихме го на едни приятели преди да изяде децата Laughing

# 17
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не, не бих си взела животинче от зоо магазин. достатъчно инфо има по темата в нета, както и споделени преживявания на хора, които са се напатили от  такива магазини. Щом вече си го капарирала, защо пускаш тема?? Ако можеш, вземи си парите назад и си търси животинче от развъдник. Не че това няма да си го обичаш, но рискуваш да си купиш много проблеми и т.н., както и неприятни емоции за вас и кучето.
Иначе ти завиждам благородно за страхотните емоции, които ти предстоят с новият член на семейството  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 14 654
При положение, че сте се привързали към точно това животно, има ли смисъл да се разделяте с него, само защото е купено от зоомагазин? Сигурна съм, че ако го върнете няма да намерите друго, което да го замени и все ще ви е гузно задето не сте го задържали. Лабрадорите са една от двете породи кучета, които харесвам. Надявам се, че ще грижите добре за него, а навън ще го водите с каишка и ще почиствате след него.

# 19
  • Мнения: 4 585
Защо продължавате да пишете колко е зле да си купиш животинка от зоомагазин, след
като авторката вече си е взела? На лоши ли се преструвате? Хейтърки ли се казва в такива случаи?
Може пък точно това лабрадорче да е в безупречно здраве и самата чистокръвност.
Може и на авторката да не й пука колко е чистокръвно. Ако е за деца, важно е единствено всички в къщи да се обичат.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 074
А аз какво, с помиярче, което не ни струваше и един грош.
Намерихме си преди 16 години едно малко топче на един мост в Гоцеделчевско.
И какво, да го оставим на моста ли ?
Взехме си топчето и стана едно страхотно кученце. Само дето не го научихме да говори.
Такова момиче няма да се роди скоро.
Ужасно ми липсва, защото преди 3 месеца умря.
Така и не се разбра породата и, но това не ни попречи да я обичаме безкрайно.
Бяхме я обградили със страшно много любов и грижи, а и тя ни награди със същото, съобразно с нейните възможности.
А децата, боже как я яздеха само и миличката нямаше нищо против да почувства детските дупета на гърба си.
Тъгувам за нея и никога няма да я забравя. Все още си мисля, че може да я настъпя, защото непрекъснато ми се моташе в краката.
Пък и вечер, като се прибирам от работа, просто няма кой да ми се порадва точно като нея.

# 21
  • Мнения: 2 229
mili, направили сте грешка! Дано да не е като вече твърде често срещаната практика. Дано имате късмет.
А ако не от зоомагазин, откъде тогава се купува куче?

Въпросът е актуален не само по отношение на кучетата.
Здравомислещият бъдещ стопанин предварително търси развъдници. Интересува за породата, нуждите, грижите, и пр. В интернет е достатъчно инфо. Още по-здравомислещият бъдещ стопанин предварително си прави сметка може ли да си позволи да се грижи за представител на харесаната порода, дали е готов да ЧАКА за куче/коте и ясно осъзнава, че бебета няма целогодишно. Желанието да си купи домашен любимец е прекрасно, но не винаги изпълнимо сега и веднага.

Ок, де, а ако не искаш да си купуваш куче с родословие до 10то коляно?! Shocked Ако искаш породисто, за да го водиш по състезания, да речем, разбирам - трябва да си сигурен, че е такова, каквото казват..
Но ако искаш просто домашен любимец, и не държиш а е бебе дори, какви са тия глупости с чакане и велики проучвания. Tired

# 22
  • София
  • Мнения: 1 508
Ако не ти пука за родословия, изложби, родители до n-то коляно и т.н., на улицата има стотици малки, сладки и чаровни кученца и котенца, които имат отчайваща нужда от дом и обич, и са винаги готови да ти я върнат стократно. Аз лично не бих си взела породисто или от магазин.

Моето куче направо ме разтапя, особено когато си изяде яденето и идва да ме близне по ръката от благодарност (иначе не е лигльо, и не си пада по близането).

# 23
  • Мнения: 1 335
Ок, де, а ако не искаш да си купуваш куче с родословие до 10то коляно?! Shocked Ако искаш породисто, за да го водиш по състезания, да речем, разбирам - трябва да си сигурен, че е такова, каквото казват..
Но ако искаш просто домашен любимец, и не държиш а е бебе дори, какви са тия глупости с чакане и велики проучвания. Tired

Осинявяваш куче от някой от изолаторите, врменно приютените намерени от друг човек или направо от улицата. Това е благородно дело, но за съжаление все още твърде млко хора го правят. Суетата все още е водещ фактор при избора.
Не е задължително да водиш чистопородно животно на изложби и пр.

# 24
  • Мнения: 686
Когато си го вземете у вас ще пуснеш ли и една снимчица да го видим. Много обичам лабрадорчета txtloves

Разбира се, че ще го направя. Планираме да я вземем след около седмица, за да е минала и втората й ваксина.
Благодаря от сърце на всички ви за пожеланията!

Не! Взехме от зоомагазин малък сладък мини-пинчер...след 1 година поразително заприлича на мини -доберман. Подарихме го на едни приятели преди да изяде децата Laughing

 Joy Не че ми е много смешно, но ти определено си го пресъздала с чувство за хумор  Wink Laughing

При положение, че сте се привързали към точно това животно, има ли смисъл да се разделяте с него, само защото е купено от зоомагазин? Сигурна съм, че ако го върнете няма да намерите друго, което да го замени и все ще ви е гузно задето не сте го задържали. Лабрадорите са една от двете породи кучета, които харесвам. Надявам се, че ще грижите добре за него, а навън ще го водите с каишка и ще почиствате след него.

Това е задължително - обичта, грижата и почистването след него по улиците. Имала съм куче и когато почиствахме акитата по улиците, ни гледаха като че сме луди  Rolling Eyes

А аз какво, с помиярче, което не ни струваше и един грош.
Намерихме си преди 16 години едно малко топче на един мост в Гоцеделчевско.
И какво, да го оставим на моста ли ?
Взехме си топчето и стана едно страхотно кученце. Само дето не го научихме да говори.
Такова момиче няма да се роди скоро.
Ужасно ми липсва, защото преди 3 месеца умря.
Така и не се разбра породата и, но това не ни попречи да я обичаме безкрайно.
Бяхме я обградили със страшно много любов и грижи, а и тя ни награди със същото, съобразно с нейните възможности.
А децата, боже как я яздеха само и миличката нямаше нищо против да почувства детските дупета на гърба си.
Тъгувам за нея и никога няма да я забравя. Все още си мисля, че може да я настъпя, защото непрекъснато ми се моташе в краката.
Пък и вечер, като се прибирам от работа, просто няма кой да ми се порадва точно като нея.

Съжалявам много за загубата ти.  Sad Зная какво е да загубиш такъв добър приятел. Моите родители още не могат да преживеят починалите ни две кучета - е, поне си поживяха животинките и си отидоха на години.

# 25
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Защо продължавате да пишете колко е зле да си купиш животинка от зоомагазин, след
като авторката вече си е взела? На лоши ли се преструвате? Хейтърки ли се казва в такива случаи?
Може пък точно това лабрадорче да е в безупречно здраве и самата чистокръвност.
Може и на авторката да не й пука колко е чистокръвно. Ако е за деца, важно е единствено всички в къщи да се обичат.

Защото, Вълк, мои близки си купиха шицу /или както там се казва/ от скъп централен зоомагазин и две седмици след това се наложи операция, аз си купих морско свинче от същия магазин и  умря след 4 седмици. Купих си и рибки - след седмица обърнаха коремите.Животните за тях са стока. Много им пука дали са здрави или не.
Но както и да е - Как`Сийка ме е преварила със съветите - веднага на доктор и много радост и щастие на увеличеното семейство.  animal037  animal037  animal037

# 26
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Против развъдниците съм, от зоомагазин само риби съм купувала. Котаракът ми е "осиновен" от улична котка, която беше прибрана бременна от улицата от мили хора. При положение, че има толкова бездомни животни, ми се струва грехота да се развъждат нови.

# 27
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Котаракът ми е "осиновен" от улична котка, която беше прибрана бременна от улицата от мили хора. При положение, че има толкова бездомни животни, ми се струва грехота да се развъждат нови.

Браво, браво  smile3501 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт