какво шише за вода?

  • 4 077
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 096
Имах само 2 шишета първоначално, след като родих купих още 3 (не можех да кърмя)!
Лично аз не смятам, че шишетата против колики (те почти всички се водят такива) имат кой знае какъв ефект. Аз ползвах на Линдам!

# 16
  • Мнения: 673
  Дори и при кърмене бебето пие вода. От моята докторка знам ,че е желателно след кърмене да се "изплакне "устата на бебето против афти.
  Ползвала съм най-обикновени шишета на Чико и с двете си деца и съм доволна. Peace Това че някой твърди ,че има шишета против колики...ми , не му вЕрвай много Wink. Ако кърмиш добра превенция против колики е да внимаваш какво ядеш ти. Това също не е моя измишльотина, а съвет даден ми от лекар. Всичко ,което на теб би ти създало газове / боб , леща, зеле и т.н./ би могло да е предпоставка за появата на колики у бебето .

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 10:56 от radivdani

# 17
  • Разград
  • Мнения: 518
Купих им шишета на Dr. Brown's и съм много доволна - колики имаше само синът ми и то за 2-3 седмици ( незнам дали е от шишетата  newsm78). Имам 2 за мялко и 2 за вода.т.е всяко дете си има по едно шише за мляко и по 1 за вода.

# 18
  • Мнения: 1 512
Защо пък за вода ти трябва шише антиколик когато повечето от бебоците в началото не обичат да пият вода.И дори твоето да е от тези които пият вода няма да изпие наведнъж 100 мл.вода та да поеме толкова въздух,че да те е страх от колики. И щом като имаш желание да кърмиш си вземи 2 шишета - едно за вода и едно за всеки случай, повече не ти трябват, ако пък ти потрябват в последствие ще си купиш.
И по темата ползвам шишета на Авент и Нук.За вода ползвам стъклено на Нук.

# 19
  • Мнения: 1 554
ползвах Авент Peace

# 20
  • Мнения: 179
Aз ползваx на Авент и Чико и сам мн.доволна и другото което е че детето няма колики от шишето коликите се образуват още в корема на майката според зависи как се е хранила тя .А другото че при момченцата всичко е по изразено и по трудни периоди имат /колики,зъби ,забелване на чурка и тн./

# 21
  • Мнения: 207
Аз почти не кърмех - само два пъти на ден и останалите хранения бяха с 6 шишета. Толкова ми събира стерилизатора и по този начин стерилизирам само веднъж на ден. Сега вече сме на 6 хранения и пак сме с 6 шишета от 260мл на Авент. Спестявам си много работа  Peace Шишето за вода ни е на Линдам (кривото против колики).  Peace

# 22
  • Мнения: 229
"Авент" или "Чико" - и двете са добри Peace

# 23
  • Мнения: 14 654
Все едно какви шишета ще вземеш - и евтини, и скъпи, всичките вършат еднаква работа. Само е добре да се подменят през няколко месеца, ако са пластмасови. Тази смехория със системата против колики е пълна измама, защото коликите не идват от погълнатия въздух, той се изкарва с едно оригване.

# 24
  • Мнения: X
Шише, което да спасява от колики няма. Всичко е реклама и обиране парите на майките. Винаги съм ползвала само две шишета - едно за мляко, едно за вода, макар че имам по две от всяка марка, най-добри според мен са Bfree. Малко трудно ги възприех аз, но бебето каза тежката си дума. С каката ползвах физиологичните на Chicco с каучук, много са добри също, силиконовите им биберони, обаче, не струват.
Ако искаш да кърмиш, по-добре прочети наличната информация из форума, а и не само, защото наистина ще ти трябва добра подготовка и увереност, за да не се откажеш.

# 25
  • Мнения: 121
Аз ще ти кажа само, че независимо дали кърмиш или не трябва да си имаш шишета.Аз имам на NUK и на AVENT.И двете уж са против колики, air system, не знам си к'во си.Все тая ще ти кажа.ние сме почти на 5 месеца и още сме с колики.Зависи си изцяло от детето, ак е предразположено: да има или да няма колики.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 86
Преди да се роди купих две шишета на Nuk и една залагалка. Много съм доволна и си карам само с тази марка.

# 27
  • Мнения: 822
Аз ползвам на Avent и съм доволна.Малката нямаше много колики, но незнам дали е от шишетата.

# 28
  • Мнения: 2 521
Аз купих само 1 шише за вода на В-фрии.Кърмех и нямах нужда от повече Naughtyслед като минаха коликите го смених с друго шише пак на В-фрии но без тръбички Simple Smile

# 29
  • Мнения: 95
Към всички майчета - от една бъдеща такава... Grinning Макар да е малкооо встрани от темата смятам, че най-доброто шише е новото. Виждала съм много майки да дават на децата си безобразни шишета - стари и захабени. Да може би е от стерилизацията - но 1 шише е 10-15-20 лв. Когато се захаби му купете ново. Дори върху кутийките им пише - да се ползва максимум около 3 месеца. Отстрани е ужасно грозно и нехигиенично...така захабено и със изтъркани надписи.
Предварително се извинявам на всички, които не правят така и редовно подменят шишетата.
Иначе смятам, че най-добри за употреба са стъклените шишета...Доказано е че пласмасата трябва да се избягва за употреба и че отделя вредни вещества в течностите или храната съхранявани в нея
.

Общи условия

Активация на акаунт