какво смятате за малката разлика между децата в семейството

  • 4 000
  • 101
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Няма ясно определение за добра и лоша разлика. Колкото се случи - толкова. Не казвам, че ми беше лесно с породените деца, но не виждам с какво ми е било по-трудно, отколкото на мои приятелки, чиито деца имат по-голяма разлика. Моите поне пораснаха заедно - тръгнаха едновременно на ясла и детска градина. Когато не излизаме навън /поради лошо време/, все намират с какво да се забавляват заедно вкъщи, а не ме дърпат непрекъснато да им измислям развлечения. При по-голяма разлика това е почти невъзможно, защото доста се разминават интересите им. Е, вярно е, че се дразнят и карат понякога, но голямата разлика във възрастта не е гаранция за мирно съвместно съжителство.

# 16
  • Мнения: 4 520
Разликата на моите деца е 17 месеца и една седмица. Нямаме нерешими проблеми. Вече много хубаво си играят заедно, търсят се. На мен ми е трудно, когато съм сама с тях и двамата искат по едно и също време да се хранят и спят - разкъсвам се. Но, слава Богу, рядко остававм сама с тях, а мъжът ми много ми помага.

# 17
  • Мнения: 822
Живот и здраве, разликата между децата ми ще е 2г и половина. Смятам, че е добра  Peace  
и аз

# 18
  • София
  • Мнения: 1 433
Разликата между моите е 1г.14дни. Laughing
Трудното е главно за мен, защото няма кой да ми помага.
Иначе за децата е добре. КОлКОТО ПОВЕчЕ ПОрАСТВА мАлКИЯы ТОлКОВА ПО-ДОбрЕ СЕ ЗАИГрАВАТ.
Да не говорим, че Кати не проявява никаква ревност/засега, надявам се и занапред/ Winkоткак се помни, бебето все е на линия.
Но все пак тя ми беше много спокойно и здраво бебе, незнам ако малкия беше първо дете, какъвто е щур, как щях да изклася #Crazy #Crazy

# 19
  • Мнения: 9 973
аз съм за 2г. разлика

# 20
  • Мнения: 1 027
Аз също съм за малката разлика, за да са си по-близки децата. Живот и здраве моите ще са с 3 г и нещо разлика  Peace Вярно, че ще е трудно, но смятам, че си заслужава.

# 21
  • Мнения: 1 289
Аз съм за разлика 3-4 до 6 години. Не искам деца с по-малка разлика.

И аз така,мислч,че деца с по-малка разлика се гледат по-трудно.Основно за майката ще е зора с малки деца,както казва и  galia2007

# 22
  • Мнения: 3 092
Според мен за всяко семейство най - добрата разлика между децата е тази , която са си избрали  Grinning

# 23
  • Мнения: 121
Разликата на нашите деца е 10 год. и аз мисля ,че е много добра.

# 24
  • Мнения: 1 666
Очевидно съм "за", след като децата ми са с 2г. и 9м. разлика  Mr. Green

Но по принцип смятам, че няма значение - важното е деца да има, да си ги обичаме и гледаме, пък разликата - колкото дойде!

# 25
  • Мнения: 3 929
Аз предпочитам разликата между тях да е малка, ако може да са породени.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 589
Нямам нищо против, но аз ще се въздържа. Една от основните причини е, че не мога да разчитам на никого за помощ -  нямаме баби или други роднини, които да помагат, ако се наложи. Сигурно би ми било доста трудно да съм по цял ден сама с 2 бебета, не че няма такива майки. Hug
И все пак ми се иска разликата между децата ми да не е повече от 3-4 години, живот и здраве, но ще видим дали ще успеем...

# 27
  • Мнения: 4 496
Не ми беше лесно с дете в предучилищна и бебе. Определено съм за малка разлика. Между второто и третото ми дете тя е 2 години и определено ми  беше по-лесно. Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 029
За децата е по-добре да са с малка разлика, за родителите обаче е по-трудно. На моите деца разликата е 2 г. и 4 м. и предполагам, че никак няма да ми е лесно, но пък определено предпочитам да си ги изгледам едно след друго, вместо да започвам отначало след няколко години, когато първото ще е пораснало.

# 29
  • Временно
  • Мнения: 788
За децата е по-добре да са с малка разлика, за родителите обаче е по-трудно. На моите деца разликата е 2 г. и 4 м. и предполагам, че никак няма да ми е лесно, но пък определено предпочитам да си ги изгледам едно след друго, вместо да започвам отначало след няколко години, когато първото ще е пораснало.
Много съм съгласна. Peace
Аз,сестра ми и брат ми сме с разлика през 2 години.Винаги сме си играли заедно и ни беше много забвно.Родителите ни се справяха сами,със сигурност им е било трудно,но успяха да ни отгледат и възпитат! Hug

Общи условия

Активация на акаунт