Подсечено дупе?!?!?!?

  • 13 469
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Същото се случи с малкия ми син. Мокри кърпички не ползвах. Зарязах пампресите и минах на памучни пелени и нещата се оправиха.

# 16
  • Мнения: 89
И ние бяхме така дълго време. Чак се беше появила кръв и се образуваха корички. Мажех я с какво ли не, и кремове, и пудри, изписаха ни някакви лекарства, но нищо не помогна. Накрая ни спаси един разтвор - забравих му името - дето слагат на пъпчетата на новородените, един лилав. От две намазвания изгоря всичко!

# 17
  • Мнения: 4 784
Не търси помощ от форума, а от лекар. Може би бебето има нужда от медицинска козметика, промивки и др.
При зачервено дупе съм мазала със Судокрем или Бейбитан и съм правила промивки със смрадлика или калиев перманганат. Но всичко това, след консултация с педито.

# 18
  • Мнения: 151
И за трите си деца ползвах крем, правен в аптека по стари бабешки рецепти. Състои се от ланолин, вазелин, витамин Д и розова вода. При интерес мога да напиша от кое по колко се слага.
Никога не съм имала проблем с дупенцата, дори и в момента го ползвам с Ани. Никакъв друг крем не съм ползвала за тях от новородени, освен този. След баня ги масажирам целите и те се чувстват идеално.
Дано да съм била от полза !

# 19
  • Мнения: 2 447
Заведи детето на лекар. Причината може да е от всякакво естество. Може да са гъби, може да е алергия, може да е нещо бактериално... лекар трябва да каже. Успех.  bouquet
Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Заведи я на лекар - дали има и друго само той може да каже.

За подсечено помага мазане с кашица от хума.

# 21
  • Мнения: 81
Както са ти казали другите мами , трябва да се консултираш с дерматолог , но също така спри всякаква козметика , измивай дупето с вода и мажи с преварен зехтин. Моето дете съм го мазала няколко пъти със Себа Мед крем против подсичане и се зачерви веднага. Откакто го мажа със зехтин сме нямали никакви проблеми. Дано бързо се оправите

# 22
  • София
  • Мнения: 1 946
На нас ни мина от кремчето против подсичане на Себамед, но бяхме в доста по-ранен стадий. Имаше няколко пъпчици около срамните устни, които не минаваха в продължение на седмица. След туй видях, че са тръгнали по дупето и веднага Я ЗАВЕДОХ НА ЛЕКАР. След 10 дни мазане със Себа мед се оправи напълно.
Сега пак има 2-3 пъпчици и мисля отново да го купя, иначе ползвам Бочко.

# 23
  • Мнения: 488
Оказаха се гъбички,изписаха ни клотримазол и дипрогента!Разбира се и любимия пиоктанин Simple Smile
При всяка смяна на памперса първо пиоктанин,сутрин и вечер дипрогента (но максимум 3-4 дена,защото е кортикостероид)а прес останалото време се маже с клотримазол...
Благодаря ви много за съветите!
Разбира се,че най-важна е консултацията с мед.лице,просто исках да попитам ако ви се е случвало такова нещо,как сте процедирали и какво са ви изписали на вас!
Още веднъж благодаря!
peyton,моля,напиши ми пропорциите на съставките на твоето кремче!
Благодаря!

# 24
  • Мнения: 469
На Калина често й се появяват червени пъпчици по дупето от акото. Последният крем който ни помага е Судокрем - против подсичане е. Не е скъп, май около 3-4 лева беше. Използвала съм кремчето на Себамед и бочко, но нямаше такъв добър ефект.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аптекарка ми предложи освен Бочко и Судокрем да си взема предварително , че мамите много го предпочитали и им помагал за бебоците.

# 26
  • Мнения: 225
И на Никол често и излизат пъпчици по дупето...Спрях всякакви кремове,и започнах да мажа само със свинска мас.От тогава спряха да се появяват често. Забелязах, че като стои повече време с памперс (например нощем -ако спим  5-6 часа без да се събудим),на сутринта е изприщена.Мислех си да не е от памперсите,сега като ви чета , че имало алергии и от тях... newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 23 096
Според мен мазането с различни кремове против подсичане не е най-добрият вариант! Консултирай се с педиатър, по-добре е да изпише някакво мазило с лекарство в него, има едни такива, които ги правят в аптеката!

# 28
  • Мнения: 51
Аз мажа с цинкова маз и хлоркиналдон, но след препоръка на педито. Но щом се разпространява толкова бързо обрива, то задължително трябва да отидете на лекар. Дечицата са малки и все още прекалено чувствителни, за да могат да се изпробват по-често използваните мазила, без да са препоръчани от специалист.

# 29
  • Мнения: 48
здравейте мами.И моята дъщеричка има същия проблем беше с много зачервено дупе мина ни бързо с хлорквиналдол.сега сме пак много зачервени и със пъпчици с бели връхчета и педито  ми каза да махна връхчетата с марля и спирт с леко натискане,и след това само да мажа с клотримазол.възможно ли да е от никнене на зъби,понеже според мен няма друга причина,неползвам мокри кърпи поне от 20дни,само я мия с вода и душ гела и,памперсите са същите от както се е родила,и нова храна няма- яде вече почти всичко!благодаря предварително!А на другите мами с този проблем им пожелавам да оздравяват малките дупета!!!

Общи условия

Активация на акаунт