Мами в Белгия - 8

  • 17 805
  • 292
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 572
аз да кажа най-прясно
за първо дете е 1164 евро , а на месец 89 евро
според мен Крио е искала да напише 500 евро а не 5000  Peace
верно е че много раждат , причините са много но освен въпросните помощи също така като имаш 2 деца ти намаляват значително годишния данък , а като са 3 май изобщо не плащаш , но аз няма да направя 3 деца заради данъците  Laughing

# 181
  • Мнения: 123
 Навсякъде си има по нещо , няма идеално място просто се приспособяваш или намираш такова , което най-се доближава до представите ти  Peace
А колкото и гадно да е тука все чувам от  хора , живеещи в чужбина колко им липсва БГ...
Jeje на мен ми каза 5000 , освен ако не ме е излъгала , но пропуснах да кажа че са близнаци  Embarassed

# 182
  • Мнения: 27 524
1000, 1000, натиснала съм погрешно  Simple Smile

Ако са близнаци е соц. слаба или самотна, тогава е възможно, да.

# 183
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

А колкото и гадно да е тука все чувам от  хора , живеещи в чужбина колко им липсва БГ...

Аз явно съм толкова зарината от работа и задачки, че честно ви казвам - за година и половина веднъж не ми домъчня за БГ. Може би защото знам, че на половин година се прибираме...

# 184
  • Мнения: 1 572
може може не споря , нямам идея но честно казано не го вярвам ,
Крио ти като гледам  доста си се настроила да заминаваш , лесно няма , в чужда държава , без да говориш езика не е розово , предполагам се досещаш
Дано да успеете  Hug
по повод за носталгията ние с Блонди май държим първенството , няма да почвам пак да цивря но на мен последната година ми беше най-ужасна, не искам да си спомням - при все че имах мъж , дом ,храна на масата , абсолютно лека бременност и здраво и кротко бебе

# 185
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

по повод за носталгията ние с Блонди май държим първенството , няма да почвам пак да цивря но на мен последната година ми беше най-ужасна, не искам да си спомням - при все че имах мъж , дом ,храна на масата , абсолютно лека бременност и здраво и кротко бебе

Стискам палци скоро да се приберете в БГ, както го планирате!!!  Hug Ужасно е да изпитваш носталгия! Аз изпитвах носталгия и не се чувствах на мястото си, като се преместихме в София Sad това стана в периода, когато сульо и пульо (барабар с тях и ние  Rolling Eyes) се премести в София и за мен беше най-кошмарния период през живота ми Sad Честно, ако не беше този период, може би нямаше да се навием да се преместим в Белгия...

# 186
  • Мнения: 123
Jeje гледам да не се настройвам нито за заминаване , нито за оставане , така или иначе решихме да сме тук до др есен , а то времето ще си покаже...кой каквото му е писано .
Нормално , зная че там не е лесно , но ако решим да тръгнем няма да сме неподготвени в никакъв случай , поне език имаме достатъчно време да научим  Peace

# 187
  • Мнения: 1 572
забравих да кажа че говорех и двата езика

# 188
  • Мнения: 90
ЗА раждането ,Че раждат ,раждат .Особенно пък нашите  Crazy.И като запоЧнат да ми се оплакват ,все едно аз съм ги карала да правят толкова деца и все им преЧат ,все не могат да намерят покои ,а от къде туи време да ги правят ,ми е много Чудно  Rolling Eyes(спонатнно са забременявали).Мен от сега са ме заврънкали за 2-ро ,само им казвам дали те Ще ми  го издържат и така -"ни гък ни мък"  Laughing.Аз едвам издържам на темпото на малката ,не мога даже и да си преставя ,ако съм с  2  Laughing,като поoтрасне има време и за 2-ро  .Гледах наскоро едно предаване с многодетни семеитва ,едното от тях имаше 8 деца ,еи тая жена нито един път не каза ,Че и са в тежест ,Че е изморена и тн ,верно не работеше ,но 8 деца да гледаш си е доста работа  и изглеждаше в добра форма  Simple Smile

И на мене 5000? ми се стува огромна сума ,дори и за самотна  маика  с близнаци  Thinking


А за капките Fluimucil сега се връЩам от аптеката и ми казаха ,Че лабораторията не ги доставяла  newsm78
.Блонди скоро купувала  ли си ги ?



# 189
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
ЗА раждането ,Че раждат ,раждат .Особенно пък нашите  Crazy.


А кои са "вашите"?

Аз също не мога да си представя малка разлика между децата, защото си зависи от първото Wink ей го , нашето, полуотгледано - даже ми носи одеало да ме завива като ми е уморено и зле вечер Simple Smile облича се само, храни се само, само не може да сяда на тоалетната само, че му е високо Wink иначе за пишкането изобщо не го и мисля...Само малко се пазари да си мие ръцете след това  Shocked Даже се е изучил така да пикае, че да не си държи пишката и като излезе казва "Аз нищо не пипах"  Shocked Rolling Eyes...а като се сетя какво беше преди 1 година  #Crazy

# 190
  • Мнения: 1 572
Joy Joy Joy
истински мъж и то от сега

# 191
  • Мнения: 27 524
А за капките Fluimucil сега се връЩам от аптеката и ми казаха ,Че лабораторията не ги доставяла  newsm78
.Блонди скоро купувала  ли си ги ?

О, да, как, има ги, скоро взимах втора кутия, то едни като отвориш с половината шишенце сте ок, другото се хвърля. Остават в кутия още две нови. Явно в тази аптека ги няма на сток, питай за доставка или провери другаде, те са много ползвани капки и ги има, със сигурност  Peace

Джъст, много ме развесели с пишата, ръцете и всичко  Laughing Hug

Шакира, ако вашите са от ваши на мъжа ти от родата - разбирам, ей сега се връщам от Делзе, след нас имаше една арабка с 4 породени момиченца, целите в близалки, сополи и розови чорапогащничета. Всяваха розов и хаотичен смут из целия магазин  Grinning Майката беше заета да си бърка в нос аи да вади собстевните си сополи, за да се загрижи кой какво прави. Малките дами полазиха Криско и колелото му, той се ошашави и замръзна, аз да се смея ли, да плащам ли, продукти ли да прибирам, голяма забава  hahaha
Не им се поддавай, Шакира, ти си майката, ТИ ще решаваш в случая!!!

# 192
  • Мнения: 872
За породените дечица, не е лесно, но и да се оплача, едва ли ще ми улекне. Веселба е определено, Виктор се учи да седи, крепя го с възглавници, за да е стабилен. А брат му го дърпа за главата, Хайде ставай да си играем...  Mr. Green Или пък се качва и влиза в креватчето, да го натиска да го целува, тъкмо когато бебко е заспал...  Whistling
  Grinning Иначе са много сладки, но са си 2 бебета, колкото и да си говорим...

# 193
  • Мнения: 27 524
О, забравих - минах през детската градина до нас (едната, те са две) - до септември няма никакви места  Confused Казаха да оставя лист с имена и данни, в листата на чакащите. Така да направя и в другата. Пфу, казваха ми да ида по-рано, ама пусто неверие, че чак толкова наплив ще е  Crazy

# 194
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Аз си мислих, че чак такъв проблем не е с приемането на деца в детската градина, а по-скоро е проблем за яслата  Thinking може би е някоя много предпочитана?

Общи условия

Активация на акаунт