Мами в Белгия - 8

  • 17 828
  • 292
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 27 524
Мм, предпочитана, няма за какво, най-обикновена си е. Проблемът идва от там предполагам (моля, не ме нападайте пак  Crazy), че е в квартал, в който живеят наблизо основно само турци и араби. А те имат по много деца, факт е. И местата явно се запълват бързо.  Tired

# 196
  • Мнения: 305
Мария, правите страхотно красиви деца. Онази нощ се рових в старите теми и попаднах на твое албумче. Направо са страшни сладурковци твоите малки мъже. Замисли се за още едно   preggo

Шакира, капките са наистина много добри. Има ги по аптеките. Ние също ги ползваме
Вие в Остенде ли живеете? Познаваш ли българи там? Аз имам приятелка близо до Остенде, ако ти липсват сродни души мога да ви свържа.

# 197
  • Мнения: 90
Ами да сигурно са го нямали в стока и не ми предложи да ми го поръЧа и да отида да си го взема на другия ден (както процедират пове4ето аптеки)

Да ,да нашите са от родата (някои само де ) Mr. Green.Абе и аз съм виждала такива суполиви и като ги оставят да вилнеят из магазините (особенно пък като е фрашкано с хора ),после по микрофона се издирват  Laughing.Незнам дали е до темперамент ,но една от племенниЧките (на 3г)като и забраня неЩо или не играя по неината гаида ,настава такава трагедия ,посинява от рев ,застава до стената като наказана и ходи да лъже дядо си или баба си (или маика си и баЩа си ,Че съм я ударила ) Laughing.Дете е оЩе, а от къде и идва на акъла така да манипулира -незнам .Сега те дали и вярват или не си е техен проблем ,аз Чуждо дете нямам право да докосна ,ако неЩо вземе да посяга или да притиска  Лина ,вземам я моита и се прекратяват всякакви игри и всеки у тях си .Та такива деца има,Че направо ми се изправят косите как Ще е в у-Ще .В нашата градинка имаше едно руснаЧе (около 1г5)и то просто не можеше да си играе с децата ,постоянно или пясък им хвърляше в оЧите или направо ги налагаше Shocked .Лина си играеше в пясъка с лопатките си и то доиде и хоп опита се да я бутне ,доиде взема да и дърпа лопатката от ръцете ,нашто взема да реве и обяснявам му аз,Че така не може (то не разбира фр) и оЩе повеЧе се изнерви  Simple Smile,доиде баваЧката му да си го прибере .Забелязала съм ,Че на белгииците децата са много кротки ,тихи (е има и изклюЧения),но определено се Чувства разликата  Laughing

Ами Блонди по принцип по закон ,вие сте с предимство от списакът на 4акаЩите,заЩтото Криско е по-голям (над 3 ГОД),

Не Бони не живеем в Oostende (иска ми се де Simple Smile) , мъжът ми купи миналата година боксонера и летуваме ,ходиме през уикендите за разнообразие ,Че в тоя BXL все едно и съЩо  Confused

# 198
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Е, щом има много дечурлига наоколо е ясно положението. Дано пък по-рано да стане.

# 199
  • Мнения: 305
в квартал, в който живеят наблизо основно само турци и араби. А те имат по много деца, факт е. И местата явно се запълват бързо.  Tired
Не Блонди, навсякъде е така. Ние чакахме за едно много реномирано училище 1,5 год. През това време бяхме в кварталното училище където също се записахме много време предварително.
А много често казват че няма места, а всъщност има. Просто си избират на кой да дадат местото. Трябва да сте настоятелни и ще получите място. Мъжът ми им звънеше всяка седмица да пита дали нещо не се е освободило и те най-накрая за да се отърват от него ни записаха  Laughing

# 200
  • Мнения: 90
в квартал, в който живеят наблизо основно само турци и араби. А те имат по много деца, факт е. И местата явно се запълват бързо.  Tired
. Мъжът ми им звънеше всяка седмица да пита дали нещо не се е освободило и те най-накрая за да се отърват от него ни записаха  Laughing
Ох ,разсмя ме  Laughing ,но да така трябва да си настоятелен и да им покажеш,Че нямаш друг избор,няма кои да го гледа и т.н  .И аз си мисля ,Че е така навсякъде ,заЩото тук ми казаха като навърши 18м да ходя да я записвам (да е в регистрите им ) ,пък Ще тръгне към 2г5.Между другото преди имаше такъв закон ,Че децата които са веЧе в определеното у-Ще ,братЧетата и сестриЧетата им са с предимство Crossing Arms ,сега това е отпаднало . Етърва ми се притеснява дали Ще вземат 3-тото и детет в съЩото у-Ще .Но това за децата над 3 години ,ЧЕ са с предисмтво го Четох в саита на обЩината  Peace,питаи

# 201
  • Мнения: 27 524
Ами, ще пусна молба на двете места, ще питаме чат-пат и това е, ако не излезе скоро нищо ще търсим други варианти. Та това си е почти цяла година предварително, да му се не види, може ли човек да предвижда с по две-три напред  Tired Лошото е, че ако чакам тук, как да се записвам другаде евентуално? Трябва да огледам и малко по-натам какви има и какво е положението, тук беше удобно, че ако почват в 8 и 30, може да станем в 8 и да тръгнем в 8 и 23, аз лично съм голям противник на буденето на деца, особено в нечовешки часове като 6 часа примерно. Ама понякога няма как, знам. Дано намерим нещо. Трябва да потърся линк с детските гардини в Брюксел и адресите, не може да няма...  Thinking

# 202
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Трябва да потърся линк с детските гардини в Брюксел и адресите, не може да няма...  Thinking

Мисля, че на сайта на всяка община (квартал) има списък на градините.

# 203
  • Мнения: 90


Ами Блонди , виж сега за матернел ,не са Чак толкова стриктни с Часовете и в 9 да го заведеш,не мисля ,Че Ще се скарат де ,все пак е дете,има туткане ,моткане ,някои реват не им се тръгва ,на тях това им е пределно ясно .Виж веЧе като тръгне в 1- ви клас там веЧе се спазват Часовете .И как така само 2 у-Ща ли има във вашият квартал ?Дори и да си го записала на повеЧе места ,откликваш на тия които наи -бързо ти намерят място ,ми така де ,поне аз така бих направила ,но все пак гледаи да е в хубаво у-Ще .Разпитаи какви са им педагогиЧните програми ,така Ще избереш по-лесно .Късмет fingerscrossed

# 204
  • Мнения: 27 524
Мерси, момичета  Heart Eyes
Не, не знам дали са само две, две са на две минути от входа ни, затова ги знам. Със сигурност има и други. Ние сме на границата на Скарбек (квартал, носещ се с лоша слава (и с право)) и Евер, един от баровските, ако мога така да ги нарека. Мисля да мръдна тези дни към Евер и да видя какво е там положението.
Джъст, ние сме в Скарбек и не искам да гледам изобщо градините в тази община надолу от нашия адрес  Rolling Eyes
А всъщност може ли да се запише дете в друга градина в община, не в тази, в която живее?  Thinking

# 205
  • Мнения: 90
Уффф  сега разбирам заЩо не харесваш арабите и турците Laughing,там е лудница ,колкото пъти сме минавали и все едни депресираЩи и страшни физиономии.Жените с децта пресиЧат както им доиде ,не признават пешеходна пътека..Ние предимно ходим да пазаруваме каима от Моленбек ,там е съштия хаос .Всеки квартал си има клошарскисте раиони и хубавите .Ние сме във Уемел (на 5 км от BXL)верно хубаво е ,но ако нямаш кола си е пълна  скука

Виж градините в Евер ,но тогава си мисля ,Че няма да сте с предимство ,тъи като сте от друга обЩтина ,но ако няма наплив ,там пък може да го вземат  Peace

# 206
  • Мнения: 305
А всъщност може ли да се запише дете в друга градина в община, не в тази, в която живее?  Thinking
Може, но предимство имат децата от същата община и ако остане незаето място може да го дадат на дете от друга община, но то никога не остава Sad
Ние искахме да влезем в едно училище в Джет ( а ние не живеем в тази община) защото познавахме учителката, но беше "мисията невъзможна"

за матернел ,не са Чак толкова стриктни с Часовете и в 9 да го заведеш,не мисля ,Че Ще се скарат де ,
Не става въпрос за скарване,а просто заключват вратите в определен час и за да влезеш трябва да звъниш в секретариата, абе сложна работа дето не ти се иска да ти се случва всеки ден.
Аз защо си мислех че сте в Остенде  Thinking

# 207
  • Мнения: 90
Бони, в Остенде ходим лятото да летуваме и през уикенда сме там понякога за разнообразие ,там има клуб за сърфисти и мъжът ми ходи  да сърфира,а аз обикалям улиците с малката  .Е сега е студено и не става времето за сърф Laughing ,но по принцип сме там като поЧива  Peace и като няма лекции Peace

# 208
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ееееех, пак сняг....Хем е хубаво, хем на 2 пъти ми изкочи сърцето, докато карах към Лиеж  Embarassed Но пък видях за първи път белгийските снегопочистващи машини  Grinning Наслаждавах им се в продължение на 5 км, защото карах след тях със средна скорост 25 км/ч  Rolling Eyes И понеже съм "майстор" паркирах на баир върху кална повърхност...Като слязох от колата се усетих, че няма начин после да тръгна и се върнах да я преместя...Е, не успях напред, затова си спомних съвет на баща ми , дългогодищен шофьор на Лада (те са също със задно предаване) Wink и включих на задна и се измъкнах без проблем от кишата Wink Дано довечера не се наложи да карам назад 100 км  Laughing...ама много ми е смешно в момента на топло, ама довечера  Shocked

# 209
  • Мнения: 1 572
А  newsm78
тука няма такова нещо , даже и пече  Shocked
значи да го чакаме
Нашата кола и изгоря някакъв сензор и сега сме с един Смарт докато я оправят , ако завали като предния път май ще ходя довечера с бъгито да дръпна мъжа ми  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт