Мами в Белгия - 8

  • 17 858
  • 292
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 305
И тука нямаме сняг, но е студ. Завидях ти Джъст  Laughing

# 211
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Тази сутрин като тръгвах тъкмо започна да вали в наше село (на 20 км южно от Брюксел) и някъде към Льовен-ля-Ньов стана сериозно. Е, тук е зилишно да казвам, че си е зима - все пак е в Ардените (или поне близо до Ардените Simple Smile)

# 212
  • Мнения: 27 524
Джъст, леко прибиране  Hug
Тук е слънчево. Ситният се изтърси от леглото, а и вечер се връща непрекъснато в хола, май ще връщаме решетките  Close
Сайта на нашата скъпа община не е обновяван от март 2006  Tired

# 213
  • Мнения: 1 572
Сайта на нашата скъпа община не е обновяван от март 2006  Tired
тук просто ме изумяват , ходих преди няколко дни в нашата община да поискам акта за раждане на мъжа ми ,
той отива вчера да си го вземе и го попитали за при кого съм ходила да го поръчам , защото само при него можел да го получи , е аз как да му обясня при кой
"при една дебела с къса коса и очила " - че тя е само една такава тук
а миналата година ме викаха по спешност в банката защото паспорта ми бил изтекъл , т.е изтекъл на датата на раждането ми 79 година , аз съм 30 години с изтекъл паспорт  Crazy , как ви се струва
колкото и да не можеш да прочетеш date of birth на английски , като не ти стига акъла и да помислиш малко поне ,е много лошо , и това банков служител  Crazy

# 214
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
"при една дебела с къса коса и очила " - че тя е само една такава тук

 Joy Joy Joy

Ние още чакаме електронните си карти за самоличност, които трябваше да ни бъдат издадени в началото на септември  Rolling Eyes

Блонди, а в общината на място не може ли да ти дадат информация?

Знаете ли, че вече отчетните теми са по 20 страници? Да не се засили някой да прави нова тема Wink

# 215
  • Мнения: 27 524
Де да ги знам дали могат, ще проверим  Peace
И ние нямаме още от електронните, ама ни е все тая, когато ни викнат - тогава  Simple Smile

# 216
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
И ние нямаме още от електронните, ама ни е все тая, когато ни викнат - тогава  Simple Smile

Ами ние нямаме никакви, защото хартиените ни изтекоха през юни...и сега ходим с едно листче А4, на което пише, че сме подали заевление за нови карти и сме легално пребиваваши тук. Някой, ако иска такова, да ми свирне - ще е принтнато след 5 минути  Crazy

# 217
  • Мнения: 27 524
Хи хи   Laughing
Важи листчето, няма проблем, съседите до нас са с такива, тя роди, взеха кредит от банката, няма спънки  Simple Smile Дано отидеш да раждаш с електронна карта все пак  Grinning

# 218
  • Мнения: 872
Помествам темата тук, за тези които имат време и желание да помагат:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=352990.0

Накратко : Движението на българските майки и чужбинските майки по държави организират проект за запознаване на децата от домовете в България с всяка страна. Идеята е да се изпращат картичи от всяка страна, малки сувенири и да се подготви урок с представяне на страната. За сега няма ясна идея, на първо четене, но се избистря и се работи...
ще се радвам, ако и ние успеем да се организираме и участваме. Вярно, че сме малко и често в спор, но съм сигурна че за такова нещо ще успеем да се обединим ..
Блонди, разчитам на теб...  Hug

# 219
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Мария, страхотно е, че си поместила темата тук! Моите родители живеят до дом за сираци и още ми жегва сърцето споменът как като минавах покрай дома или когато идваха на гости (това беше редовна практика - да обикалят блоковете около дома - не крадяха, нищо не искаха, просто искаха да влязат в "нормален" дом и да изпият сокче или да изядат една вафла) ме питаха "Како, искаш ли да ми станеш мама?" Cry А аз бях на 17-18 години!!!
Много пъти съм си мислила, че може би е ще искам да осиновя дете, но много ме е страх от това, което ще изпитвам към него...Абе какво се размислих философски и аз  newsm78

# 220
  • Мнения: 872
Ще напиша накратко какво ми се върти из главата ...
1 - Кратко запознаване с Белгия, Кралство - снимка на Кралското семейство и няколко думи текст... Географско положение, малка карта с граничните държави. Климат - няколко думи
2 - брЮксел, няколко картичи с по няколко думи за Двореца, Катедралата, Маркета, Манекен Пис  Mr. Green Малък сувенир
3 - Антверпен - пак така, картичи , няколко думи за диамантите
...
С какво е известна Белгия
4 - Шоколад -
5 - Бири - информация за видовете бири
е
И това на първо четене. Надявам се да има желаещи... Очаквам предложения. Пак казвам че това е идея, за сега се обмисля само. ще координираме с ДБМ ..
Имаме доста време, уроците ще започат след Нова година, а и не е казано че трябва да сме първи...
Желаещи???

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 14:29 от MariaF

# 221
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Аз съм навита, но още не съм прочела темата, която прати...

# 222
  • Мнения: 27 524
Да, знам за прокета, твърдо ЗА  Peace
Аз участвам и в другия прокет, за коледните картички по домовете, изпратих вече за деца в дома в Доганово. С радост ще се включа и в този, разбира се  Hug

Единственото, което ме притеснява, е сигурността, че децата ще получат изпратеното  Tired

# 223
  • Мнения: 90

за Атомиома ,може съЩо да напишем няколко думи ,кога е построен и колко Човека са уЧаствали в построяването му тн 

аз веЧе изпратих подарък за бг сираЧе от един друг форум ,незнам до колко Ще му дадът всиЧко ,надявам се поне .А тук освен разкази  и  инфо за Белгия  ,трябва ли да правим подаръци ,Че неЩо не Чатнах  newsm78

# 224
  • Мнения: 305
Шакира, как си избираш сирачето на което да пратиш подарък. Дайте инфо. На мен ми се къса сърцето за тези нещастни дечица. С удоволствие ще зарадвам някое от тях.

Общи условия

Активация на акаунт