Мами в Белгия - 8

  • 17 853
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 872
Блонди, ние ще изпращаме материалите на момичетата от ДБМ, които ще изнасят урока, не на домовете
Не подаръци, а открит урок с нагледни катрички и сувенири..  Peace

# 226
  • Мнения: 1
Здравейте мами!Малкия спи и след като подредих и изчистих цялата къща имам време да пиша.Миналия петък ходихме до Бг магазина в Антверпен и както си пазаруваме усещам аз че нещо не е наред и викам на мъжът ми-Давай да си ходим,че ще родя в Антверпен.Почнаха контракции през 10 мин.Качваме се в колата и само в най лявата лента.30-40 мин,е разстоянието.Не родих по пътя PraynigБързо се прибрахме да се изкъпя и да оправя чантата на каката да я водим при едни познати,че с нея в болница не става.Към 16.00-16.30 бяхме в болницата.докато ми сложат упойката щях да умра #CrazyИ пак на мен ми се паднаха сестри без лекар.едната стажантка.Вкараха ме към 19.30 в родилна зала и ми викат айде сега напъвай малко докато дойде доктора.Той само да го извади.Ама аз като напънах 5 пъти и той почти навън.И ония двете ми викат стоооооой не напъвай.Да ама не.Той човека на изхода.И нямаше как роди се без доктор.Той като дойде не беше много очарован от това щото доста са ме резнали .Сега съм и с външни конци и в петък ще ми ги махат.Бързо ме изписаха защото ми е второ дете а пък и той си хапва добре.Само дето пак не стана с кърменето и пак сме на изкуствено хранене.Иначе малкия е доста кротък.Спи и яде.Като знам с кака му какъв кошмар беше все очаквам да се почне дрането и неспането,но той си спи сладко.За наша радост.Каката се радва и иска да го храни.Милва го и го целува,но и малко ревнува. 

# 227
  • Мнения: 1 572
Черна роза ти си доста смела - да се прибереш да се изкъпеш  Joy
аз като сетя всеки ден си миех косата да не би да тръгна да раждам с мръсна коса ,
и се сетих още нещо смешно - понеже аз спя с тениски, реших да си купя една нощница за болницата , и си купих цикламена- като родя детето да ме познае  Embarassed
и като ми го тупнаха на корема познайте какъв цвят стана , съвсем по предназначение  Laughing
а това че не е имало доктор няма да го коментирам ............

# 228
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ееех, разказ за раждане - как обичам Simple Smile  Heart Eyes Браво, важното е, че всичко е наред!...

Ама как така нямаше лекар??? Нали уж му се обаждат веднага, като те приемат в болницата? Поне на мен така ми обясниха за болницата, в която ще раждам, ама може да не съм разбрала...

Мен най ме е страх от епидуралната (мисля пак да я откажа)  Embarassed и да не родя по път  Embarassed Мартин се роди за 1 час и половина. ако се бях потуткала повече от чудене да ходя ли, да не ходя ли и щях да го снеса в колата май  Embarassed

А имаше ли нужда да те режат или се подсигуряват като в БГ? Май аз съм малкото, които могат да се похвалят с естествено раждане в БГ - нито са ме рязали, нито са ми скачали по корема, нито пък са ми викали "Напъвай". Казаха ми да напъвам, когато усетя контракция, което ми звучи логично.

# 229
  • Мнения: 1 572
джъст защо те е страх от епидуралната , всъщност какво ли питам , и мен много ме беше страх , но по едно време ми мина страха - знаете за кой момент говоря

# 230
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Има много логични въпроси, на който не мога да дам логичен отговор Wink

Докато се раждаше Мартин ми бяха сложили абокад за да вливат но-шпа, което изобщо не стана, че ме бяха забравили, ама и аз си мълчах де Wink Ако ви кажа колко идиотски съм изглеждала с неподвижна ръка, докато раждах. Изпитвах по-голям страх от това, че имам нещо, завряно в ръката от това, че раждам. Лявата ръка изобщо не я мърдах. Цялата се гърчих, ама ръката - не  Laughing след като се роди и попитах дали е добре, втория въпрос беше кога ще ми махат тази гадост  Laughing Представи си, ако знам че имам нещо в кръста...Ами аз трябва да раждам права  Laughing

# 231
  • Мнения: 90
Just и аз не исках да раждам с перидурал ,заЩото гледах в интернет едно филмЧе как я слагат и изтръпнах ,но като отидох да раждам си я търсех като наследство и даже не усетих как ми я слагат на фона на контракциите които имах .Като ми я сложиха даже си поспах малко около 4ас  Laughing.Ех ,4е хубави спомени  Simple Smile

# 232
  • Мнения: 1 121
Ехааа, страхотен разказ Grinning Радвам се, че всичко е минало добре, макар и без доктор Hug

Джъст, мен пък много ме е страх да не тръгнем със закаснение за болницата и когато стигнем да е късно за епидурална Embarassed А аз моят Юнак го родих за 8 часа от 1-та контракцийка до излизането му. И понеже действието се развиваше нощно време, прилично си поспах и като се събудих вече беше време да напъвам Laughing

# 233
  • Мнения: 1 572
това че имах нещо в гърба го бях забравила , а самото поставяне не боли , едно боцване просто
но моят любим припада като види игли  Crazy , и след като родих ,на следващия ден когато още бях в шок , той пристига сутринта и от вратата " леле онази голямата игла вчера боля ли много"  Laughing Laughing Laughing

# 234
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
В интерес на истината контракциите ми с Мартин започнаха към 8 часа преди да се роди, но бяха безболезнени, като подготвителните. Истнската сериозна контракция се появи 2 часа преди да се роди и бяха на 3 минути. В БГ искат предварително да подпишеш, че искаш епидурална, аз подписах, но като ме прегледа лекаря видя 6 см разкритие, направиха ми клизма (тук правят ли, че аз много държа на това), попълнихме някакви формуляри и отидох в предродилна зала с 8 см разкритие. Лекарят като ме видя каза, че вече няма нужда от епидурална и че раждането е към края си. И наистина - зорът беше 15 минути, ама по учебник - с гадене, задушаване, сърцебиене и бели петна в паметта, но пък беше за кратко. Естествено си помисих, че умирам  Laughing Лекарят само ме потъпваше по бузата и казваше "Марияяяяя, губиш май козите"  Laughing По принцип той е голям майтапчия и аз му се водих по темпото, ама по едно време му изсъсках да млъква  Laughing Притеснявах се, че ще викам, а той ме успокоява "Абе викай колкото искаш, аз си пия кафето и хич не ми пречиш"  Laughing
Най-странното е, че гърлото ме болеше след това и си мислих, че съм им продънила ушите, а то се оказа, че е било изсъхнало от тежкото дишане и не съм се проявила гласово изобщо Wink Не че има значение де - една колежка ме успокояваше преди раждането, че в тоя момент така за нищо не ти пука, че дори и кол да ти бутнат в д*пето, няма да усетиш  Laughing

Ееееех, че хубаво беше Simple Smile

" леле онази голямата игла вчера боля ли много"  Laughing Laughing Laughing


Е, ти вече със сигурност ме отказа от епидуралната  Joy Joy Joy

# 235
  • Мнения: 27 524
Eхе, че хубави разкази и спомени  Blush
Момичета, при нормално раждане тук доктор не се вика. Ако имате уговорка конкретно с вашия си гинеколог - да, но и той идва на финалната права. Ако всичко върви ок, тогава се кара само с акушерките. Така бяхме и ние - влязох да раждам с 4см, настаниха ни директно в родилна зала (нямаше празна пред.) и.... ами така си останахме до края - аз си кукнах на едно столче:  Grinning



... с все коланите и там си карах контракциите. Беше 23-ти вечерта и бяхме тръгнали към Кора на пазар за РД на другия ден на Себастиян. Е, казаха, че може бързо да пазарувам и веднага да се връщам  Laughing

Бяхме си двамата сами през цялото време. Като ми стана супер кофти - легнах си на една страна. После ми изтекоха водите, все сами си бяхме. После взех да се напъвам неволно, показа се главата на бебето, ние все така саминки  Grinning По случайност влезе една акушерка за нещо си и видя, че напредваме  Laughing Взе да ме маже с разни масла за перинеума, масажи.... нищо не ме спаси от епизиотомията, но нито боля, нито беше проблем. След нея бебето излетя като куршум, едвам го подхвана жената. Потупаха ме по рамото, че раждането е минало супер, като по учебник, дойде чак тогава лекар и ме заши с местна упойка. Това беше  Simple Smile
Така че, ако всичко върви ок, дефакто няма нужда от лекар до главата ни   Grinning

О, епидруралната - никога!!!! Ако имам право на избор. Безумен ужас изпитвам от нея. Изобщо не я искам за нищо. Най-малко пък за нормален процес като раждането  Flutter

# 236
  • Мнения: 872
Първия път си имах всички екстри - контракции, леки до засилващи се накрая, избрах си епидурална, време да си гледаме ТВ и да подремнем, клизми и бръснене, раждане с напъни, общо 9 часа. Доктора дойде само за напъните, раждането го гледа отстрани, след това той ши...
Втория път - толкова бързо беше, всичко за 0ла време, че нямаше ни клизма ... нито епидурал, нито доктор

# 237
  • Мнения: 90
Ох и аз бях в такива колани обвързана на мониторинга ,но не изглеждах по тоя наЧин  Laughing  Вървях като гламава из помеЩението  ,заЩото ми се схваЩаше всиЧко.Клизма не са ми правили ,тук слагат едни свештиЧки в дупето  и след това ходиш директно по голяма нужда ,аз имах Чувството, Че постоянно ми се ходеше , а докотра ми викаше ,напъваи не ти се ходи това е главата на бебето  Laughing  ,ама пусти срам   Embarassed   да не се  изпусна неЩо не напъвах както трябва.Настаниха главиЧката с форцепс на отвора и после с вендуза я изтеглиха ,направиха ми и епизиотомията ,но нямаше как .Аз влязох в 2 Чãса  през ноЩа  и в 8 и 47 Часа  родих  ,а оЩе в 8 Часа тогава се бяха събрали сумати народ в стаята (педиатри неонаталози),гинеколози ,сумати акушерки ,стажантки .Беше весело поне .Имаше една стажантка ,която през цялото време ми павеше компания ,мого симптаиЧно момиЧе .Като изкараха бебето ,веднага го поеха ненаталозите и виках на мъжо -иди виж какво правят на бебето   Laughing ,след 10 мин като я прегледаха ми я дадоха да я видя ,след това я взеха за малко в неонаталогията ,заЩото беше с  ниско тегло ,но ми я върнаха след 30 мин и така до ден днешен никои не е в състояние да я раздели от мама  Grinning ,само хубави спомени  

# 238
  • Мнения: 27 524
направиха ми клизма (тук правят ли, че аз много държа на това

Не съвсем. Тук действат интелигентно  Simple Smile Дават ти миниатюрна тубичка с кремче, което сама си слагаш в тоалетната, която е до леглото ти. Излизаш нова, чиста и сама обслужила се, а не гъзеща се на 4 крака на маркуч с топла вода и спаун  Tired

# 239
  • Мнения: 872
Блонди, тия родилни топки от снимката ти си ги спомням.  Mr. Green В моята стая имаше и родилна вана, но не ме влече раждането във вода...
Иначе не знам да имат предродилна и родилна зала, в нашата болница си си самостоятелно в стая от самото начало и не те местят ... След като родиш чак те местят с бебко в друга стая...

Общи условия

Активация на акаунт