Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 484
  • 493
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 557
Хей...много се радвам, че се чувствате добре тук, направо ми трогнахте душата! Wink
И аз много я харесвам тази темичка, както и другата "Раждане в къщи", която също беше доста уютна, въпреки "скандалните" разговори ...хихи

Ето книжката за enneagram (някой има ли идея как се превежда на БГ?) :
The Spiritual Dimention of the Enneagram (Nine faces of the soul)
by Sandra Maitri

Ето линк в амазон:
http://www.amazon.com/Spiritual-Dimension-Enneagram-Nine-Faces/d … 918141&sr=8-1

# 331
  • Мнения: 3 743
Ескориал, напоследък българският език не се стреми да намери точния превод на дадена чужда дума Wink. Ето защо и enneagram се превежда като енеаграма.

Ето тук един примерен тест в съкратен вариант /36въпроса/: http://www.enneagraminstitute.com/dis_sample_36.asp?discover

Аз съм тип 1 Flutter: http://www.enneagraminstitute.com/typeOne.asp

# 332
  • Мнения: 6 993
На мен ми каза нещо смесено между 1,2,3,6 и 9 . Каква разностранна личност, а Simple SmileSimple Smile
Като ги прочетох, по-скоро 1 и 2 съм, но кое от двете повече, не мога да преценя.
Като се прибера вкъщи, пак ще го направя и без това имаше въпроси, на които се колебаех.
А имаше и такива, на които нито единият отговор не беше подходящ.

# 333
  • Мнения: 557
Ох, не исках да пиша за енеаграмата (мерси Гали за превода) точно заради това. Ама вие си знаете.
Аз не бих ви посъветвала да правите такива тестове.
Най-добре е да прочетете едно хубаво описание на всички типове и ще разберете кой точно сте.
Много е важно човек сам да се самоопредели. А ако се колебаете между няколко типа - обикнове сте определен тип, ако:
- Кажете: "Категорично аз не съм този!" Wink
или
- Намерите голямо сходство в определението на даден тип със себе си. Все едно са описали вас.
или
- Четете и всеки тип Ви се струва разбираем, обаче само един сякаш не можете наистина да разберете и се чувствате малко объркани като го четете - този е вашия.

Доста кратки, но хубави определения за всеки тип има в Уикипедия (вече пратих линка)

Но недейте така да бързате моля Ви, защото ако не познавате теорията може да останете разочаровани и да решите, че това е вятър работа.
А то не е...

Другата теория, която учихме е нумерологията. Т.е. малко учихме за нея, но според нумерологията човек е този тип, който произлиза от рожденната му дата.
Смята се така:
Примерно за мен:
Аз съм родена на 5ти юни 1981
Събират се всички числа от рожденната дата:
5 + 6 + 1 + 9 + 8 + 1 = 30 = 3 + 0 = 3
т.е. аз съм тип 3
и наистина съм! Wink

Но не винаги работи за всички...поне така твърдеше моя учител.

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 17:17 от escorial

# 334
  • Мнения: 6 993
1+7+7+1+9+8+4 = 8+8+17+4=16+17+4=20+17=37=10=1.

Това беше по-лесно за смятане Simple Smile
А от астрология интересувате ли се?
Като по-малка много се занимавах с нея, но напоследък никакво време нямам .

# 335
  • Мнения: 3 743
Еовин, аз донякъде вярвам и в астрологията и нумерологията. Мисля си, че трябва да е професионално и персонално изготвена прогнозата, за да е вярна Peace

# 336
  • Мнения: 1 380
Еовин,да наистина е прав. твоят колега....
В Бг е по-нормално да ядеш дюнер или мазна баница, отколкото  моркови.
Аз примерно за след обедна закуска обелвам и нарязвам ябълка или круша  на детето и излизаме на вън. И като и кажа ела да дам да хапнеш и децата около нас се скупчват да видят какво ще извадя....
И аз от едно бурканче вадя крушата примерно и питам и другите деца:
Искате ли...
И познай какъв е отговорът!!!
Не, не, не...
Ама солети, Зайо байо , чипс и т.н е масово да видиш....
Kaто бях бременна редовно в стола в работата си поръчвах зелена салата и крем супа. Mr. Green
А колежките ми ме гледаха в потрес, ядейки  свинско със зеле и ми правеха забележки:
-Сега не е време да пазиш диети....сега се яде за двама.... Shocked Shocked Shocked
Е като не ми се яде за двама... ooooh! ooooh! ooooh!
А и това да се храниш здравословно не пречи на плода, който расте в теб!!!
Не ми пука дали някой ще ме помисли за ку-ку....това е моят начин на живот..... Peace Peace Peace

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 18:15 от sladkish4e

# 337
  • Мнения: 2 185
А от астрология интересувате ли се?


Занимавам се от дълги години с Астрология...за съжаление, откакто дойдох тук преди 7 месеца, не ми остава никакво време за това ми занимание  Sad .

Соред нумерологичния анализ на рожденната дата съм 5-ца  Peace

# 338
  • Мнения: 3 743
Да, и аз съм 5-ца (09.05.1980). А къде може да се прочете тълкуванието?

# 339
  • Мнения: 557
Като сте сигурни, че сте намерили типа си - започнете да четете колкото може повече за него.
Това ще ви помогне да опознаете и анализирате себе си много по-добре.
Много по-лесно ще си дадете сметка "кой съм аз".
Така в последствие, ако имате някакви качества или навици, които не ви се харесват, ще ви бъде много по-лесно да ги разпознаете, когато се проявяват и евентуално да промените отношението си към тях или самите тях Wink

Gali, аз предпоръчвам горещо книжката, която споменах по-горе. Тя ще ти даде най-точно обяснение.
Но ако все пак не ти се занимава - в Уикипедия има хубави описания, макар и кратки
Търси в Гугъл и ще намериш много описания на типовете.

# 340
  • Мнения: 557
Еовин,да наистина е прав. твоят колега....
В Бг е по-нормално да ядеш дюнер или мазна баница, отколкото  моркови.
Аз примерно за след обедна закуска обелвам и нарязвам ябълка или круша  на детето и излизаме на вън. И като и кажа ела да дам да хапнеш и децата около нас се скупчват да видят какво ще извадя....
И аз от едно бурканче вадя крушата примерно и питам и другите деца:
Искате ли...
И познай какъв е отговорът!!!
Не, не, не...
Ама солети, Зайо байо , чипс и т.н е масово да видиш....
Kaто бях бременна редовно в стола в работата си поръчвах зелена салата и крем супа. Mr. Green
А колежките ми ме гледаха в потрес, ядейки  свинско със зеле и ми правеха забележки:
-Сега не е време да пазиш диети....сега се яде за двама.... Shocked Shocked Shocked
Е като не ми се яде за двама... ooooh! ooooh! ooooh!
А и това да се храниш здравословно не пречи на плода, който расте в теб!!!
Не ми пука дали някой ще ме помисли за ку-ку....това е моят начин на живот..... Peace Peace Peace

sladkish4e , и аз така режа и нося плодове за моите деца. Вече ми е като рутина. Тръгнем ли да излизаме - носят се винаги чанти с ядене. Даже не само плодове, ами ние винаги си носим ядене от вкъщи ако излизаме за по-дълго. Никога не ядем навън.
А като бях бременна сега последно, не ядях повече отколкото преди. Мисля си, че ако ядеш храна, която наистина те храни просто нямаш нужда от по-големи количества. Защото всичко се усвоява както трябва и има достатъчно.
Чак сега, като започнах да кърмя имам повече апетит и пия много повече вода. Но пак не ям кой знае колко повече от преди. Просто едно допълнително ядене за деня, което се състои обиновено от шепа ядки и сушено манго (ау, колко е вкусно!) Wink

# 341
  • Мнения: 7 914
escorial
и аз като бях бременна, си носех в чантата нещо за хапване  Crazy и то несъзнателно.. и  не с цел здравословно хранене, а просто така ми идваше отвътре Flutter

# 342
  • Мнения: 7 914
сега правих четох от уикпедия за моя тип и  newsm20

# 343
  • Мнения: 3 869
За хрането по време на бременността и кърменето направо мога да копирам Ескориал Simple Smile По едно време бях изпаднала в голяма чуденка като как ще успея да ям повече по време на кърменето, но апетитът се появи почти веднага след раждането и точно колкото е необходимо - сега си нося дрехите от миналата зима, които тогава спрях да нося, за да не притискат много коремчето Simple Smile
Ескориал, благодаря за линка в Амазон. Много ме заинтригува и ще поръчам. От кратките описания в Уикипедия навсякъде се вписвам, ама никъде не е на 100%. Нумеролигията ми отрежда 7 и до 80% съм там, ама пак не е съвсем...
За мен книгата ще ми е особено интересна от гледна точка на работата ми, а не заради мен самата. Мисля че вече се познавам достатъчно добре Wink

С астрологията почти нямам опит и досег. Обаче имам една позната, която е мнооого навътре, поръчва си справочниците с положението на планетите по години и пр. Тя предложи да направи хороскоп на Мартин и направо "паднах" като ми го разтълкува! Той ми беше предал част от информацията за себе си в началото на бременността, след това аз работих като негова майка, за да му дам някои качества, които считам за необходими при неговата сила. После пък доста "преговаряхме" за датата на раждане и в крайна сметка се оказа, че той си е избрал такова разположение на звездите, което напълно отразява информацията, която ми предаде, и моите усилия  Heart Eyes Не се притеснявам, че хороскопът всъщност ще ме тласне в определена посока спрямо него. По-скоро ще ми е полезен при тълкуването на поведението му. Една от харектеристике веднага се прояви - според хороскопа ще бъде много харизматична личност и ще привлича и увлича другите. Докато беше по-топличко и обикаляхме с часове градинки и паркове, или сядахме в някое открито кафене, непрекъснато някой се спираше или идваше да го види - жени, мъже, деца - а наоколо бебета като него колкото щеш, обаче избираха точно него Simple Smile Чак ми идваше в повече това внимание от непознати  ooooh!

# 344
  • Мнения: 2 185
Мег попринцип не се прави хороскоп през първата година на детето- срещала съм това твърдение много пъти, но знам ли може да е някое суеверие.
Другата причина, поради която не се правят хороскопи на деца е че астрологията се променя интензивно с времето, и ако дадено планетно положение означава нещо в днешно време, то след 20 години, когато детето реално ще е активен възрастен, същто положение би се тълкувало по различен начин  Peace Но предполагам, твоята позната ти е дала общ поглед за нещата, а не е задълбавала в детайли  Peace

Общи условия

Активация на акаунт