Кое е пове4е в детските градини - плюсовете или минусите ?

  • 3 132
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 456
Моята сладкишка постоянно мрънка, че я вземам много рано, че иска да ходя по-късно, което за мен означава, че й харесва. Това ми е достатъчно- не броя плюсове и минуси.

# 31
  • Мнения: 3 576
Изцяло съм съгласна с това мнение.

Моето дете е доволно от градината. Аз също.
Първо, общува с останалите деца. Което е много важно и няма как да стане вкъщи.
Учи български и виждам резултатите.
Учи английски.
Учи се на умения, навици и самостоятелност.
Яде нормално /понякога не яде някои неща, но това е защото тя не ги харесва/.
Спи понякога.
Гледат филмчета следобяд и то ако не са на платени занимания - танци, футбол, английски.

Не смятам, че мога да осигуря на детето ми същото вкъщи, освен ако не спра работа и не се посветя изцяло и единствено на него.

За мен лично много важен фактор е общуването с други деца, т.к живеем в леко изолирана среда.

Единствен, но голям минус са болестите.... каквото и да правим, детето почти цяла зима е със сополи и кашлица Sad

# 32
  • Мнения: 388
Не поставям нещата на кантар. Детето ходи с желание - това е най-важното. А аз нямам избор  - трябва да работя. И все пак си мисля, че в къщи освен по-здравословната храна (която тя не яде  Confused ) не мога да предложа нито игри с дечицата, нито занимания по пеене, танци, нито приучаване към начин на живот в обществото (норми на поведение, контрол). Мисля си, че ще гледа повече филмчета и ще учи по-малко. Ще се изнервяме взаимно - на нея ще й бъде скучно, а на мен досадно. А за боледуването - в яслата боледуваше често,а сега (да чукна на дърво) все още не е отсъствала - мисля, че постепенно изгражда имунитет и през периода на боледуване просто трябваше да преминем. Значи, ако говорим за плюсове и минуси - май плюсовете са повече.

# 33
  • Мнения: 2 950
За мен плюсовете са повече:
+ тя е щастлива там и ходи с желание.
+ всеки ден правят нещо различно - рисунки, таралежи от картофи, къщички от хартия и т.н.
+ ходи на танци и на английски и това много й харесва
+ учи стихотворения и песни, и приказки и т.н.
+ контактува с връстници
+ научи се да се облича и съблича сама, да се храни, да ходи сама до тоалетна и т.н.
+ всяка сутрин децата се преглеждат от медецинска сестра на входа
+ закуските и обедите са хубави
Минусите:
- дават им плодовете след хранене, а за мен това не е здравословно
- следобедната закуска обикновено е филия, крем, торта.
За друго не се сещам.

# 34
  • София
  • Мнения: 607
Много си зависи от конкретната ДГ. За нашата не мога да кажа лоши неща - нито за учителките, нито за храната. Е, хапват филийка с нещо 1-2 пъти в седмицата, но той и в къщи това яде, защото му харесва.
Най-големият минус за мен са болестите - не знам дали някоя ДГ е успяла да се справи с кашлящи и сополиви деца. Но пък от друга страна - в училище също е така.....

# 35
  • Мнения: 8 999
В градината, в която ходеха моите деца определено според мен, а и според тях, имаше повече плюсове, отколкото минуси. Не мога да съм категорична и да твърдя, че такива неща са невъзможни, но в детската на моите деца:
никога не са ги държали гладни, жадни
никога не са им забранявали да пишкат или акат
никога не са ги тъпкали с хляб, вместо да им дават меню от три ястия /ако детето ми се инати и не иска да яде това, което е сервирано, са му предлагали филия с чубрица, защото е по-добре да яде хляб, отколкото да гладува. Аз го намирам за правилно поведение от страна на персонала, а и не виждам кое е вредното на хляба/
никога не са им обърквали дрехите или салфетките /всяко дете си е носело в раницата сухи и мокри салфетки и при нужда си е взимало оттам/
никога не са ги държали вързани пред телевизора. Вярно е, че понякога, особено в студени дни, когато не могат да излязат навън, са им пускали филмчета в края на деня, но аз също им пускам филмчета вкъщи и не го намирам за особено опасно.
никога не са нагрубявали децата

за сметка на това по осем часа на ден има по две госпожи, които се грижат за това, малките да учат песнички и стихотворения, да си създават навици, да играят с тях и да ги занимават, да им четат приказки, с една дума - всичко онова, което аз не бих вършила вкъщи. Просто по осем часа дневно ми е трудно да обръщам внимание на децата си, защото освен тях, ме чакат още куп задължения.
Боледуваха по-често само в първа и втора група, след това почти не са осъствали.

# 36
  • Мнения: 530
За мен плюсовете са повече.Дъщеря ми едва издържа събота и неделя да не е на градина.Всичко зависи от конкретната градина директор,възпитатели и пом. персонал.

# 37
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
При сегашната система минусите са много повече според мене, но все пак много зависи от характера на детето, както и от конкретната градина. Достатъчно ми е само да отворя този подфорум и да изчета заглавията на първа страница и въобще спирам да си задавам този въпрос...

И за мен така, минусите са повече, но наистина всичко е до дете, характери, градина и много още фактори.

# 38
  • Мнения: 2 448
Градината ни е сигурно най лошата в града (яслата беше хубава), но детето ми е с говорни проблеми и изобщо не мисля за варианта да НЕ ходи на градина, защото сред децата учи много по добре. Така, че колкото и минуси да виждам, един е плюса, който ги покрива.
Освен това той ходи с огромно желание.

# 39
  • Мнения: 215
Тръгването на градина на моето дете беше много трудно, по-скоро адаптацията, защото не е ходил на ясла, но постепенно свикна. Бих казала с голямата помощ на двете госпойи - нямам никакви оплаквания от персонала в градината, от това с какво се хранят, дори там яде неща, които в къщи отказва.
Научил е много неща, любознателен е, ходи на английски и на народни танци. Расте в сродна среда, сред себеподобни.
Като цяло мисля, че ходенето на детска градина му се отразява положително и повече са плюсовете, отколкото минусите.

# 40
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
1. Боледува се непрекъснато; - децата ни контактуат с друхи хора (и малки и големи  Laughing) не само в ДГ. До голяма степен боледуването зависи от организма на детето.2. Храната е не дотам здравословна (филии с лютеница, халва или течен шоколад, сухи пасти, супа от боб без боб, зеле, което е трудно смилаемо, и др.)
3. Наистина съм прибирала дъщеря си с чужди гащи - това, за момента не е голям проблем; - ако го заведа да играе при приятелчата и се наложи, нали също ще го обуя в чужди слипове и панталон - няма да го прибирам босо, я  Wink
4. Не ги бършат след тоалетна - зачервява се; - това вече е неприятно
5. Учат нови неща, които са различни от това, което научава от в къщи; - и това е чудесно!   Peace
6. Вода се пие на корем; - в нашата ясла пък не им дават толкова за съжаление...  Tired
7. До скоро нямаха телевизор. Сега купихме, на него ще гледат образователни филмчета на ДВД;  - то и у дома гледат, ако детето е свикнало... моето гледа Ути и Иван Звездев, а на детските не обръща голямо внимание...
Това е! Всичко друго бих преглътнала, но не и боледуването, и по-специално воденето на болни деца. - Това с болните деца и аз не одобрявам!

Но определено съм ЗА детската градина!   Hug

При сегашната система минусите са много повече според мене, но все пак много зависи от характера на детето, както и от конкретната градина. Достатъчно ми е само да отворя този подфорум и да изчета заглавията на първа страница и въобще спирам да си задавам този въпрос...

И за мен така, минусите са повече, но наистина всичко е до дете, характери, градина и много още фактори.

... един от които сме самите ние - родителите! И тези, които се грижат и за чуждите деца, и тези, които в безхаберието към собственото си дете водят децата си болни на градина!   ooooh!

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Всичко е от принципното отношение и от собствения ни опит. Ако като деца сме ходили на градина и имаме положителни спомени и в допълнение ставайки родители сме са нагласата по подразбиране, че градината е полезно място за детето, то всякак отрицателните характеристищи ще се тушират от положителните. Обратното също е възможно. Така че всеки от нас прави всичко възможно да потвърди първоначалните си нагласи и очаквания.

Например, аз не приемам принципно за положителна системата на такова организирано отглеждане, независимо от това, че имам приятни спомени от своето детство в ДГ, но от друга страна съм имала и бавачка, която и сега чувствам много близка, беше си "моя" и докато живеех в родния си град често й ходех на гости. Не съм изпитвала привързаност към учителките си в градината. Затова допълнителен аргумент за мен беше и това, че едно дете има нужда от привързване и любов първо от родителите си и след това от друг човек, който е близко до него и му отделя специално внимание, а не от сменящи се учителки, които трябва да обгрижват 30 деца. И при мен негативите имаха по-голяма тежест от позитивите.

За други хора сигурно най-нормалното нещо на света е децата да прекарат част от детството си в ДГ или яслата. Затова и всички негативи ще се тушират от позитивите.

# 42
  • Мнения: 2 609
Минусите са :
- честото боледуване
- НЕ излизането на вън и честото му заместване с гледане на ДВД
Другото са плюсове, като цяло съм доволна. Още повече, че когато дъщеря ми е болна и си е в нас, след 2-3 ден започва да кръщава всички играчки с имена на децата от ДГ, липсва ли й. Rolling Eyes
Това, че на детето ми му харесва там и е щастливо е най-големия плюс. Peace

# 43
  • Мнения: 2 467
За мен плюсовете са повече. Дъщеря ми попадна в група със страхотен персонал!
Минуса е един- пустото разболяване. Писна ми да гледам детето си сополиво и кашлящо  #Cussing out От 70 дни е на градина, половината са болнични у дома.

# 44
  • Мнения: 371
Досега не съм усетила минуси,но детето ми е на градина от 2 мес.
Почти съм сигурна,че няма да намеря минуси.

Общи условия

Активация на акаунт