Кое е пове4е в детските градини - плюсовете или минусите ?

  • 3 129
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
И за мен плюсовете са повече. Синът ми ходи с желание. Учат на много хубави неща.
Боледува в рамките на нормалното. 

# 16
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Наистина всичко е относително,и всичко зависи от педагозите и останалия персонал в детската градина.
Аз съм много доволна от нашата Ясла и от сестрите в нея,гледаха децата като свои.Сега сме вече първа група и там ситуацията е идеална.Педагозите така занимават децата,че на моя малкия изобщо не му се прибира от училище.А така като гледам всичките деца започват да мрънкат като видят родителя че е дошъл да ги прибира.Доста неща научават там децата ,неща които колкото и да се стараем в къщи трудно бихме ги научили......
Съвсем отедел е въпроса с болестите....може би това е минус ,а може би малък плюс,защото така се изгражда доста добър имунитет.Проблемът е в родителите,които си водят децата болни на училище и после спокойно отиват на работа...??? но мисля,и съм ЗА детската градина  Peace  Peace   ако имаме проблем родителския актив решава го веднага,дали с педагозите,дали с директорката или с отдел просвета,но проблема се решава...няма как да не се реши--та нали става дума за нашите деца...??

# 17
  • Мнения: 9 814
Зависи от детското заведение, от персонала, от директора и от гледната точка на родителя.
Лично за мен ползите са повече.
Може би защото сме попаднали на точното поне според мен място.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 819
Аз като се замислих сега и установих, че не отчитам минуси. Боледува наистина понякога, но нямам гаранция, че няма да боледува и в къщи. А и днес тя самата затвърди мнението ми за детската градина, защото след като не беше ходила една седмица, сутринта стана много бързо, а в градината хукна като стрела.

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На кантар съм.

1. Боледува се непрекъснато;
2. Храната е не дотам здравословна (филии с лютеница, халва или течен шоколад, сухи пасти, супа от боб без боб, зеле, което е трудно смилаемо, и др.)
3. Наистина съм прибирала дъщеря си с чужди гащи - това, за момента не е голям проблем;
4. Не ги бършат след тоалетна - зачервява се;
5. Учат нови неща, които са различни от това, което научава от в къщи;
6. Вода се пие на корем;
7. До скоро нямаха телевизор. Сега купихме, на него ще гледат образователни филмчета на ДВД;

Това е! Всичко друго бих преглътнала, но не и боледуването, и по-специално воденето на болни деца.

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 14:18 от Nansen

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не могат да се слагат всички детски заведения под един знаменател.

Не могат, а трябва..
Трябва да има контрол от някъде нали .. Но общо взето всяка градина, директорка и госпожа си правят каквото си знаят..

Така е, трябва.
Трябва да работят хора, които обичат работата си и тя им доставя удоволствие, а не да слушаме реплики "За толкова пари и от мен толкова".
Но и ние родителите трябва малко повече да защитаваме децата си и да търсим правата си, защото докато си мълчим, да не би пък после нещо да рефлектира в/у тях проблемите си остават и дори се задълбочават.

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 11:40 от 'Мария'

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Аз мисля че ползите са повече и то се вижда от поведението на самото дете. Ако бях отчела повече минуси детето нямаше да е там. Но според мен навсякъде е различно и всичко зависи от персонала.

# 22
  • Мнения: 31
Зависи от детското заведение, от персонала, от директора и от гледната точка на родителя.
Лично за мен ползите са повече.

За мен единственият минус са болестите, но това съЩо е индивидуално за всяко дете.

# 23
  • Мнения: 3 506
При сегашната система минусите са много повече според мене, но все пак много зависи от характера на детето, както и от конкретната градина. Достатъчно ми е само да отворя този подфорум и да изчета заглавията на първа страница и въобще спирам да си задавам този въпрос...

# 24
  • Мнения: 148
Като минус отчитам това,че боледува често.Преди-2 пъти годишно(не е ходил на ясла),а сега-1 седмица ходи,10 дни стои у дома.Не ми харесва също,че ми го връщат жаден,но той и вкъщи,ако не го подсетиш да пие вода,може цял ден без нея.

# 25
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
И за мен плюсовете са повече , даже в нашата ДГ засега не виждам никакви минуси.

как ги тъп4ат само с филии, как им разменят дрехите, дори бельото, как бършат с една носна кърпа носовете на няколко деца, как не им дават да пият вода, как предпо4итат да им пуснат филм4е на ДВД вместо да ги занимават с нещо, как ги карат да бършат пода акоси разлеят 4ая и тн...какви ли не дивотии.  Shocked

Това наистина звучи ужасно , явно има и такива госпожи...
В ДГ на дъщеря ми
-определено не им дават повече филии , отколкото вкъщи (ядем филии и вкъщи)
-дрехи и бельо не са им разменяли, а и дъщеря ми си познава дрехите и няма да позволи...
-всяка сутрин дават на всички деца по една носна кърпичка ,те сами се бършат.
-вода не предлагат непрекъснато, но им сипват, когато пожелаят децата.
-в нашата ДГ няма ТВ , нито ДВД (не че имам нещо против)
-това за бърсането на пода дори не го бях чувала , но и у нас бърше , когато изцапа или
 разлее нещо .

С две думи , зависи от възгледите ти . Ако има много разминавания - няма да си доволна .
Аз специално съм против яслите , освен когато е абсолютно наложително...
Децата в градинска възраст обикновено вече говорят доста добре , разказват какво се случва в ДГ , а и са достатъчно самостоятелни , за да не зависят за всичко от госпожите.
Дано попаднете на читави госпожи , когато му дойде времето . А и дано да вдигнат нивото на качеството и контрола в ДЗ , защото много може да се желае по въпроса.

# 26
  • Мнения: 14 654
Това дали ще има повече + или - зависи само от отделното дете. Има деца, които обожават да ходят на градина и за тях там е добре въпреки филиите, филмчетата и голямата бройка. Има и такива, които просто мразят градината - не обичат да спят на обяд, не им е приятно да стават рано, досаждат им другите деца, боледуват... За родителите е ясно, плюсът е това, че майката може да се върне на работа ако поиска.
За моето дете минусите са повече и вече не посещава градина. Така се чувства много добре, но повечето деца на познати ходят на градина и също са си добре там.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 523
Не мога да разбера защо е това черногледство?
Моето дете е доволно от градината. Аз също.
Първо, общува с останалите деца. Което е много важно и няма как да стане вкъщи.
Учи български и виждам резултатите.
Учи английски.
Учи се на умения, навици и самостоятелност.
Яде нормално /понякога не яде някои неща, но това е защото тя не ги харесва/.
Спи понякога.
Гледат филмчета следобяд и то ако не са на платени занимания - танци, футбол, английски.

Виждам деца, отраснали вкъщи до предучилищна - ами трудничко им е и с другите деца, и с ученето.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Не може да се правят обобщения на база на изолирани случаи. Колкото деца има с проблеми общуването в градините, толкова и извън тях - въпрос на характер или някакви други проблеми. Същото е и с яденето, навиците и т.н.

# 29
  • Мнения: 2 556
Като малка имам само неприятни спомени от моето ходене на градина. Хем бях доста "талантлива", все играех главна роля в пиеските и въпреки това мразех да ходя. В първа група синът ми плачеше всеки ден, в който го водехме, но тези дни не бяха много, защото обикновено беше болен и си беше вкъщи. Аз просто няма как да видя плюсове преди 4 год. възраст, когато наистина детето е голямо, спокойно, учи това, на което го учат и т.н. За мен до 3-4 години от градината единствения плюс е, че работещите родители имат къде да си оставят детето през деня - друг не виждам. Говоря от личен опит, ако бях имала дете, което отива с песен на градина, и аз бих имала друго мнение...

Общи условия

Активация на акаунт