Съвети за заспиване

  • 2 107
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
Аз пък смятам, че не всяко дете може да се гледа по някакъв си режим Naughty. Това, че има и такива деца, не означава, че всички са такива. Характери различни Peace.

# 16
  • Мнения: 673
  Режима е важен ,но не трябва да се прекалява и с него. Аз например никога не съм си будила децата, защото е дошло време за хранене/например/.
   Какъв режим ще си създадете зависи от теб. Консултирай се с вашия лекар за това.

# 17
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не всяко дете трябва да се гледа по някакъв режим, но в случая момичето търси съвет Wink. Има хора без режим и по този начин отглеждат и децата си. Аз съм от хората с режим и за това и детето ми си има такъв. Аз обаче съм съгласна с мнението, че режима внася сигурност и спокойствие в живота на едно бебе, което така и така е заобиколено с много нови неща Въпрос на личен избор Peace.

Mademoiselle Chocolat, напълно те разбирам за проблема ти с храненето. Моята дъщеря се роди 2 750кг, първият месец бяхме само на кърма и качи 300гр, после започнах да дохранвам и се завъртяхме в един порочен кръг на безкрайни притеснения, колко яде, качвали и т.н. Никога яденето не е било нейната стихия Wink, ако не иска, не иска и това е. Въпреки всичко успях да се "спася" от това да я храня заспала. Не е правилно, защото не решава проблема, а само го задълбочава. Ако едно бебе е физиологично здраво, то няма да се остави да умре от глад. Вярно, това означава да преминеш през ревове и глад, но повярвай ми, това е неизбежно. Само след 3-4месеца ще минете на двукратен сън, но тогава детето ти ще е много по-умно и силно и "ужасния" период ще е по-дълъг.

Успех!

# 18
  • Мнения: 2 660
Това, че няма да умре от глад е ясно - аз няма да го допусна.

Не знам как да я храня, когато не и се спи, но и няма да допусна да не яде. Не съм майка, която държи да се спазват всечки талици, моите разбирания към индивидуалността на детето, но си има някакъв разумен минимум, който трябва да се спазва.

Ти как се справи, как я отучи да яде само на заспиване?

# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ядеше колкото поиска, случвало се и по 40-50гр (на вашата възраст), на следващото ядене си изяждаше почти всичко. Разбира се аз "полудявах" от това, но с много воля осъзнах, че моята роля е да определям времето, а тя количеството Wink. Така не допуснах да се "изкуша" да я храня заспала.

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 16:16 от Тeopr

# 20
  • Мнения: 2 478
Mademoiselle Chocolat от скромния ми опит като майка мога да споделя,че при децата всичко е на периоди.
Моят син беше на режим относно храненето и спането до 6-я месец и се гледаше супер лесно.Дори си мислех колко е преувеличено трудното гледане на бебета.
Да,ама не.След 6-7 месец си преобърна режима.Не искаше да спи през нощта,въобще не можех да го приспя.Люлеела съм го с часове на ръце като при поспиванията през деня,така и на вечерното приспиване.
Беше кошмарно.
В едни момент не издържах вече и го взех да спи при нас на спалнята.Малко се облекчи поне нощният сън.
След това му купих люлка,от тези с променящите нива.Започнах само там го приспивам през деня спеше там.
А за вашият изместен час за заспиване,едва ли има разрешение.Предполагам,че ужасно трудно да издържате,но приеми,че е е период ,който скоро ще отмине.
Успех!

# 21
  • Мнения: 16
на мен се оплачина мен се оплачи сутрин става в 9ч до обяд в повечето случаи не заспива(ако излезем спи в количката),12ч яде и към 13ч заспиваза 1,5 -2часа и към17ч пак спи за 1-н час ,но после заспива когато си реши може и в 12часа и нощем почти не спи ставам луда  и пак по колелото жече 3 мес.

# 22
  • Мнения: 1 219
Ние бяхме с абсолютно същия режим!!!!Но от както се прибрахме в Бг всичко се намести.4 Месеца заспиваше към 3 дори 4 през нощта и на другия ден до 12 на обяд спеше Shocked ooooh!И така си изкарахме ние.Но аз и бях свикнала на режима.Пък и таткото работеше до късно и го чакахме да се прибере.Заспивахме дружно тримцата към 3 часа Mr. Green
Спокойно,ще мине и този период.Опитвай се да не го оставяш детето да спи много през деня.Това помага Peace

# 23
  • Мнения: 3 869
А спокойно ли детето, иначе. Опиши навиците й.
Не се наемам да давам съвети, при нас засага работи приетата от раждането стратегия вечер да се намялява осветлението и всякакви аудио-визуални стимули в къщата, а през деня да се предлагат много и различни забавления. Той свикна и сега като се стъмни започва да му се приспива. Нощем, когато не е можел да заспи, сме го разнасяли, но на тъмно. За нас беше по-тежко - спазнато на тишина, приучаването да вечеряме едва ли не на свещи т.н., но пък в къщи цари спокойствие поне.
Мисля, че най-лесно ще постигнеш решение на всички проблеми накуп с класическа хомеопатия.

# 24
  • Мнения: 3 034
и у нас е както при Meg1 - от раждането и засега чак такива проблеми не съм имала. на 4 месеца спеше през нощта, доколкот си спомням, но пък тогава го започнаха зъбите и от 4.5 месеца, та досега, сънят му е много разпокъсан и неспокоен. и все пак:
игра през деня - не твърде много, за да се пренапрегне, но достатъчно, за да се измори;
задължително разходка  - свежият въздух изморява;
два пъти дремки - във вашия случай трябва да е веднъж щом става в 12;
според мен се къпе и ляга късно - мен ме бяха посъветвали да го слагам между 19:30 и 21:00 часа, но не по-късно, за да свикне с редуването ден/нощ;
имай предвид, че някои бебета късно обръшат режима - вместо до третия месец да свикнат с деня и нощта, те се объркват след третия месец - това е период и минава, но е важно да има рутина бебето;
аз съм против налагането на режими, но съм твърдо "за" изграждането на рутина - по едно и също време започваме да четем книжка, отиваме в стаята му, светваме нощна лампа, четем си на тихо, после къпане - без много писъци и веселие (по съвет на педиатър съм къпала в по-топла вода и имаше ефект за успокояване), обтриване с топла кърпа, масаж лекичко с лосион, обличам пижамата, чувалчето, давам млякото, биберона и гася лампата - вече 8 месеца, нищо че понякога се е будел един час след това;
когато бебето се буди през нощта, тук има няколко правила, които педиатрите съветват да се спазват - не се светва същата лампа, която бебето свързва с будното състояние (още по-малко голяма лампа), аз светвам в коридора и леко отварям неговата врата да не влиза много светлина; не се говори - нито шепнешком, още по-малко на висок глас; може да се припява тихичко и монотонно; може да се люшка, но е най-добре ако може бебето да се успокои без да се вади от креватчето с минимално разместване; акос е сменя памперс - бързичко (това го усвоих и на тъмно);
ако са зъби - аз гел избягвам да мажа, тъй като се препоръчва за тежки фази и само за по една седмица; давам Тайленол (мисля че е Панадол в Европа за бебета) преди лягане, но най-вече по-топла баня, удължен масаж и гушкане са ми оръжията; пие и много вода нощем откакто му избиха долните два зъба - давам му, но защото съм сигурна че мляко не иска (бута си бутилката), иначе първо пробвам да не е гладен.

това се сещам за момента - спокойствие вечер и й изтегли лягането, дори и да играе в леглото след това. и моят сега играе след къпане, защото е шугав от зъбясването  Laughing оставям го да се върти щом иска, но на тъмно. сам не заспива, по някое време надава вой, отивам, пея и така заспива.

# 25
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
........аз съм против налагането на режими, но съм твърдо "за" изграждането на рутина - по едно и също време започваме да четем книжка, отиваме в стаята му, светваме нощна лампа, четем си на тихо, после къпане - без много писъци и веселие (по съвет на педиатър съм къпала в по-топла вода и имаше ефект за успокояване), обтриване с топла кърпа, масаж лекичко с лосион, обличам пижамата, чувалчето, давам млякото, биберона и гася лампата - вече 8 месеца.............

Е, ако това не е режим, нямам нищо против да го наричам рутина Wink.

# 26
  • Мнения: 9 973
да не си е обърнало режима бебето-дневен с нощен newsm78

# 27
  • Мнения: 6 713
Беба също има такива дни и още прави така! Значи се събужда към 3.00-4.00 и няма заспиване, ама никакво - поне 1-2 часа, играе й се, не й се спи, като  й се доспи пък почва да мрънка, защото се приспиваме на ръце!  #Crazy #Crazy
Освен това заспива много рано вечер - в 19.30 вече се приготвяме за сън, става сутрин около 6.30, доста пъти става и в 5.00, но тогава поне заспива към 8.00.
През деня спи два пъти - сутрин (ок.10.00) и следобед (ок. 15.00), за не повече от 3 часа сумарно за целия ден.

При вас не се ли получава превъзбуждане от късното лягане?? Ние пък се наспиваме явно и затова е бодра-бодра в 3.00 през нощта, поне така мисля? newsm78

# 28
  • Мнения: 121
аз искам да споделя мойте наблюдения по въпроса.Момичето с което родихме заедно и до днес излизаме заедно и постояно си помагаме някак близки станахме тя има момиче но много проблеми има със спането на малката.Децата вече са10м. но нейната принцеса и до днес заспива към 1-2-3 ч. и сутрин става към12ч. кърмят се още малката се събужда сутрин хапва и пак заспива просто е обърнала часовника и това е.Много пъти сме говорили като става сутрин са суче да я буди и да не дава да спи но майката казва че като легне в3ч. и тя става късно и не
може да я буди по рано

# 29
  • Мнения: 1 372
Плътно за режима. Буди я през деня и никога не я храни заспала. Така детето не знае какво се случва. Както ти не се храниш заспала така не бива и детето да се храни докато спи. При нас режима беше в общи линии такъв като на Теорп, с тази разлика че къпането ставаше в девет и половина и последното хранене в десет. Сега когато вече е по-голяма и спи по- малко си ляга и по -рано вечер.
Будех детето за хранене, хранила съм я точно на три часа в началото, а после и до сега на четири часа. Ако спи и давам максимум 10 минути след като е дошъл часът й и след това я будя. Много пъти даже съм чувала подмятания от свекърва ми, не ме ли било срам и жал да я събудя. НННННеееееее! Защото иначе тя мен ще буди. Нямала съм проблем с нощното спане.
Моя приятелка оставя детето да спи когато си иска и я храни като се събуди, без режим, без равни интервали на храненето и дъщеря й нощем се буди и си играе!

Общи условия

Активация на акаунт