КАК ПЕРЕТЕ ПУХЕНИТЕ ВРЪХНИ ДРЕХИ

  • 32 675
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Мда, не прането е проблем, а сушенето. Както и д ги переш- ако ще и с тенис ракети- трябва специално сушене, или над радиатор с непрекъснато разчепкване ( не препоръчвам, голяма играчка) или в сушилня. Защото след това мирише на умрели пилета и се степва пуха. Просто трябва много духане и много висока Т.
Аз лично якетата с естествен пух ги нося на химическо.

# 16
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
        А защо ли не трябва да се ползва омекотител?  Thinking    Аз май съм слагала.... не помня, от пролетта не съм ги прала  wash

# 17
  • Мнения: 2 467
 Зависи от качеството на якето.
Имам яке от 2004 г. Бяло. Разбирай често пране (топли страхотно и го нося здраво). Не е мръднало за толкова време.
Пера в старата си пералня на 30 градуса. Без сушилня. Суша на закачалка на терасата. Не мирише, не се степва. Пухено е, понякога изскача по някой перушин  Mr. Green

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
след 2 опита у нас вече категорично заявявам- само на химическо! Останах без ръце да тръскам и резултата пак ужасен!  Naughty

# 19
  • Мнения: 1 800
Имаме няколко такива якета от години и винаги ги пера на деликатно/ръчно пране(най-кратката програма) и на студена вода(ниска Т). Суша ги в сушилнята точно с топки за тенис, помагат да не се степва. Никога не съм имала проблеми.
Като се замисля прала съм ги и без сушилня, на закачалка в банята, но и тогава не са се степвали.
Май наистина зависи от качеството.

# 20
  • Мнения: 2 270
пера ги точно както останалите дрехи на 60 гр с ароматизатор и после в сушилня.Няма смисъл да ги перете на 30 гр ,после сушилнята суши на  доста повече градуси.

# 21
  • Мнения: 4 300
Ако пухът е изкуствен няма проблеми. Но естественият трябва да съхне бързо и на висока Т, иначе мирише и съхне зверски бавно.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 397
Ако пухът е изкуствен няма проблеми. Но естественият...

Напиши го още веднъж с голями и дебели букви  Mr. Green

Имам две якета с изкуствен пу пера ги в пералнята и нищо им няма. Купих си и едно елече на ESPRIT  с топка вътре и се чудя за какво са ми я сложили  Embarassed, та след изпирането му в пералнята разбрах защо са ми я сложили  Peace от тогава само на химическо, радвам се че успях да го оправя, че дадох бая пари за него  ooooh!

якета с естествен пух на химическо   Peace

# 23
  • Мнения: 581
Такива зрехи пера на ръка. Суша на закачалка на терасата. Не съм рискувала да пускам в пералнята. Сушенето става по бавно защото на ръка няма как хубаво да се изцедят дрехите но и това не е проблем- остават на тераста докато изсъхнат

# 24
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Пера си ги в пералнята на подходяща програма и с тези топки .
http://www.gizoo.co.uk/Products/HomeGarden/Home/dryerballs/lrg-tri-dryerBalls.jpg

# 25
  • Мнения: 2 386
Топките за тенис (или специални топки за разпухване) се слагат в сушилнята, не в пералнята!

# 26
  • Мнения: 581
Къде ги продават тези топки за разпухване?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Каква е пък тази изкуствена перушина,някой знае ли?Не бях чувала за синтетични патки  newsm78 newsm78 ама знае ли човек.А омекотител не слагам защото при сушенето белите якета стават на петна,червените и те май също.Ако толкова държите на ароматизирането Сано имат омекотител за сушилна в пръскалка,10мин. преди края на сушенето се пръскат дрехите в барабана и се довършва после.

# 28
  • Мнения: 4 300
Що, изкуствената коприна от изкуствени буби ли идва ooooh! Има естествен пух и изкуствени заместители- слагат ги и в якетата, и във възглавници, олекотени завивки и т.н.

# 29
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Топките за тенис (или специални топки за разпухване) се слагат в сушилнята, не в пералнята!
Да ,така е , но поради непоносимост към сушилнята ми вършат страхотна работа и в пералнята  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт