Рев в количката

  • 1 584
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
kitche, да не би да имате някаква промяна в ежедневието напоследък?Да си била по-заета?
Решението с песничките е добро Simple Smile
Можеш да направиш и друго-да се опиташ да отделяш повече рвеме за гушкане на малката принцеса, когато ти е удобно, вкъщи например. Вечер, сутрин - общо взето моя син има такива периоди, когато настойчиво иска да го нося и аз постепенно открих, че така се получава когато детето се чувства стресирано/пренебрегнато/когато има някаква промяна в ежедневието ни. Съответно, според мен, моето диване започва да се чувства несигурно и иска да получи сигурност като ме гушка и изявява някакви претенции към мен (става по-капризен, иска само с мен да си играе, сутрин ме гушка и не иска да ходя на работа). Всеки път като започна повече да му обръщам внимание и да го гушкам му минава за няколко дни. И понеже аз държа на личното си удобство-просто си избирам моменти за гушкане, когато на мен ми е удобно (напр. вечер на канапето четем книжки сгушени, сутрин лягам донего на леглото и се боричкаме докато се разсъни, и т.н.) Ако детето види, че инициативата за гушкане идва от теб, без то самото да настоява вероятно ще се успокои и по-лесно ще приеме твоите правила. Като например това, че като кажа че съм уморена-значи няма да го нося. Тогава или сядаме и се гушкаме на едно място или вървим без да се гушим.
Вярвам, че ще намериш най-подходящото решение за вас двете - просто всичко, което ти пишем приемай само като идеи, защото при вас причината, както и решението на проблема може да са съвсем различни от това, което работи в моето семейство Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 932
[quote author=kitche link=topic=350718.msg9330572#msg9330572 date=1227619163

Днес обърнах количката към мен и щом почнеше да реве, аз почвах да й пея разни песнички. Е пях през цялото време, но поне нямаше истерии Simple Smile
[/quote]

Е  значи имате напредък   bouquet newsm10
Много сладко ми стана като прочетох това Simple Smile, не за друго а понеже знам какво е да имаш ревящо бебе под път и над път, колко въпросителни и пълни с упрек погледи съм отнесла  по паркове и улици, докато дъщеря ми се дереше в количката, а аз майка за първи път не знаех как да я накарам да спре, въобще не знаех защо го прави, нямаше очевидна причина, просто си ревеше, а тя беше обърната към мен на всичкото отгоре. Когато започнах да я нося в слинг нещата се оправиха и за двете ни.
Със сигурност този период ще мине , а до тогава няма нищо лошо да й пееш и да я гушкаш, това е едно от най-хубавите и мили неща на света, наслаждавай им се Simple Smile Peace

# 17
  • Мнения: 1 546
Ох, колко познато. Само дето при нас този перидо на неискане да седи в количката започна на около 5 месеца и продължи до 10тия месец. Tired Цяло лято прекарахме в близката градинка, защото не смеех да тръгна сама със Симона на дълга разходка. По-далеч ходехме само, ако си бяхме с татито или някоя баба. Wink
После някак си порастна и взе да все повече да "търпи" количката. Grinning Сега вече  и да мрънка - играчка, солетка спасяват положението. Спрем ли обаче някъде няма сила, която да я задържи в количката. Wink

# 18
  • Мнения: 1 674
и ние имахме такъв период,сега пък неиска пеша а само в количката Crazy Simple Smile
Защо ли ми е толкова познато Wink

# 19
  • Мнения: 88
Моето дете не обичаше да стои в количката си. От най-малък, от новороден е така. Трудничко е знам - нося го с едната ръка, с другата бутам. Общо взето количката ни служеше да го сваля по стълбите на блока и най-много да стигнем до най-близката детска площадка, след което го взимах на ръце и той с голямо удоволствие зяпаше наоколо. Не се разхождах като другите мами по улиците. Избирах си кратки маршрути. Стана по-лесно и се застояваше в количката, когато започна да седи. Сега обича да се "вози".

(И в този смисъл и със столчето в колата беше така.)

# 20
  • Мнения: 543
Аз по принцип само с бебишората съм заета, на работа не ходя, тя много-много не се занемава самичка, та постоянно съм край нея. Имам чувството, че някак й станаха много скучни разходките, преди се кефеше на разни кучета, котки, коли като минат, а сега - йок, нищо не я радва. А пък трябва да се излиза, не може все вкъщи...

Ми ще пеем, то се е видяло  Laughing Добре че са песните в тоя живот, много пъти са ме спасявали Simple Smile

# 21
  • BG
  • Мнения: 1 900
Явно е дошъл и този момент.

# 22
  • Мнения: 2 829
kitche, наистина песните ще те спасят!
Кефиш ме, супер си!

# 23
  • Мнения: 238
 Това с пеенето на песнички ми е много познато и определено действа. Забелязах, че малкия реве, когато разходката е еднообразна - например сега както е студено и няма хора по улиците, на него не му е интересно и понякога е ужасно. Друг път ако е монотонно ходене или стоене на едно място пак е недоволен. Освен песните, го карам да търси къде е "бау бау" и кончето или пък спираме да храним гълъбите със солети. Понякога му говоря за хората, които вървят срещу нас или за колите и трамваите и т.н., но общо взето, ако не е в настроение всичко му писва за няколко минути.
 Според мен това е поредния "период", важното е да имаме търпение и да сме спокойни при контакта с детето, което си е доста трудно понякога.

 П.С. А преди да забременея мислех майките, които си говорят по улиците с бебетата за луди.  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 3 034
има и такива периоди, да  Grinning аз гушкам, защото обикновено тези истории се случват в периоди на засилена емоционалност, а това си е част от израстването на бебето. като не иска в количката - изнасяла съм го в шезлонга - ако е студено, завивам с дебело одеяло. пускам музичката и вибрацията, поне въздух да глътне. а иначе съм сложила в джоба на количката портативен СД плеър с диск с песнички - на батерии  Grinning също така има три вида окачени играчки и ги сменям, защото му омръзват  Crazy

# 25
  • Мнения: 4 406
когато не иска да стои в количката, мога или да я оставя да реве и да рискувам всяка бабичка да ме пита защо плаче и да ми даде съвет, или да я взема на ръце. нося я седнала на хълбока ми,  с другата ръка бутам количката. с третата държа батко, с четвъртата- торбите  Laughing Laughing
и пея. колкото и да е разстроена, "Отпред , отпред на каручката" винаги помага

# 26
  • Мнения: 3 034
и пея. колкото и да е разстроена, "Отпред , отпред на каручката" винаги помага

 Joy това ме развсели искрено  Grinning можеш ли да ми дадеш линк някъде да я чуя тази песничка? или поне текста? аз съм много зле откъм български детски песнички, само един диск имам и сега гледам да допълвам фонотеката  Grinning

# 27
  • Мнения: 396
Моята дъщеря също имаше такъв период  Rolling Eyes обаче тя искаше да ходи,не можеше,но я държах за ръцете и тя много се кефеше.Явно имат някакъв такъв период в който хем ни искат да стоят в количките,хем не могат да ходят,не ги свърта на едн място  newsm78

Иска да върви мамината рожба!

# 28
  • Мнения: 9 973
нормално е,при някои бебета е така.Искат да ходят.Ние обичаме и да се возим Mr. Green

# 29
  • Мнения: 4 406
и пея. колкото и да е разстроена, "Отпред , отпред на каручката" винаги помага

 Joy това ме развсели искрено 
Отпред, отпред на каручката
е седнала, седнала внучката
и вози я,вози я Марето-
на дядо (името на дядото  Laughing) магарето.
Дий,дий, друс, друс, друс!

Отиват, отиват на лозето
че зряло е, зряло е гроздето.
и с малката бялата кошника
ще бъде на дядо помощничка.

Общи условия

Активация на акаунт