Страх от снега. Моля дайте съвет.

  • 1 351
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
Най-вероятно, детенцето на авторката вече е преодоляло страха.
В събота изкарах дъщеря ми, тя отказа да стъпи, не искаше да пипне сняг, и за първи път искаше да се прибира, в неделя я изкарах на детската площадка, първо пак отказа да стъпи, след това видя децата и почна лека полека да се престрашава, направихме и снежен човек, заиграхме се около него, накрая си свали ръкавичките и почна да тича и да се търкаля в снега, да пипа човека, и да се радва, оставяхме отпечатъци в снега, рисувах и фигурки и за има няма 30 минути, заобича снега, едвам я прибрах.

# 16
  • Мнения: 388
Не насилвай детето. Всяко мъничко човече се сблъсква с нови неща и някои са му интересни, от други се страхува. Нормално е. Малко по малко ще свикне. Дъщеря ми пък я беше страх от пясъка на плажа и от морето и прекара цялата ни почивка на хавлията под чадъра. А пък аз си чудесно си починах  Mr. Green . Тъй, че всяко нещо има плюсове и минуси.

# 17
  • Мнения: 290
Малкият ми син е на 1 г и 5 мес.и той реагира по същия начин -пипна с едно пръстче снега и се разплака,но на следващия ден сам отиде и стъпи в снега и беше много доволен.
Може би им е студено и затова да ги е страх-незнам.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... и моят син (на същата възраст) по същия начин реагира.
Изпях му, че Щаро е още малко кутре и колко си глупав, Щаро, сега... и си го прибрах. Има време, ще заобича снега - или не, според както му дойде.

# 19
  • Мнения: 1 187
На тази възраст имахме проблем, но само когато е в шейната. Предолагам, че се плашеше от звука ( стърженето). Нищо не можах да направя. На другата година този страх беше изчезнал.

Общи условия

Активация на акаунт