Обръщение към детето ми ,което АДСКИ ме дразни

  • 12 143
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 998

Бианка, не им се дразни, дразни ги ти.
Да ,но как Laughing

# 46
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не обръщай внимание, детето само ще отхвърли името, на което не е свикнало. За дъщеря ми, като избирахме име, специално обмислях съкратените варианти, аз самата мразя някой да ми "слага" галено, което не харесвам. Та единствено свеки се пробва, май и досега да и казва по различен начин, но нашата дори не се обръща Simple Smile.

# 47
  • Мнения: 2 829
ей голяма драма с този Гошко ooooh!


чудя се само защо системата е приела ника на Бианка 2? newsm78

голямо объркване се получава с тези еднакви никове Thinking

# 48
  • Мнения: 3 880

Бианка, не им се дразни, дразни ги ти.
Да ,но как Laughing
Наричай и дядото Жужо hahaha


чудя се само защо системата е приела ника на Бианка 2? newsm78

голямо объркване се получава с тези еднакви никове Thinking
Защото за системата това са 2 различни ника- единият с к на латиница, а другият с к на кирилица Peace

# 49
  • Мнения: 998
Ами, мила ,всеки мечтае да кръсти детето си с някое хубаво име и това са ни едни от радостите на нас ,майките..поне аз така ги виждам нещата.Знаеш ли кое ме дразни?
Това не е просто обръщение ,може би не съм била достатъчно ясна.
Когато дядото дойде в нас започва от вратата да крещи "Гошка ,Гечи маааа ,Гочиии ,на дяда Гочкатаа"
и не спира и е възможно това да е единственото ,което казва в продължение на час.
Е няма как да не се издразни човек ми се струва.
Дразни ме също моментът ,че преди не искаше да чуе за детето-имах много тежко раждане ,детето беше задушено ,в кувьоз , не се знаеше ще оживее ли ,аз в интензивно ,тогава нито ми се обади да ме поздрави ,нито каза на някой ,че е станал дядо ,нито пък ,че носи неговото име.Доста време му трябваше да обикне детенцето ми.
Тогава само моят баща ,чието име не носи обикаляше ,мръзнейки пред родилното и успявах да споделя с него страховете си по телефона и да бъда успокоена ,но тати го няма вече.А когато баща ми се разтреперваше от първата усмивка на детето ми ,дядо Гошка правеше погнусена физиономия от пълния памперс и демонстративно напускаше стаята.
Така ,че не искам да асоциирам синът си с него.

# 50
  • Мнения: 1 495
Много мъчно ми стана от последния ти пост. Моят съвет е само да го игнорираш, щом като му е такова поведението на човека, много трудно би се променил. Нека си се обръща както си иска, а детето най-вероятно ще харесва името, което е произнасяно с любов и нежност.
Колкото до съучениците и аз съм на мнение, че най-вероятно няма да използват тези обръщения, или ще са модерните, които харесваш ти или нещо съвсем "модерно", което си им харесва само на тях.
Обръщенията към мен в семейството ми сега не ми харесват, но съм си свикнала с тях. Когато мъжът ми ме търсеше по телефона със стандартното галено име, дядовците ми му отговаряха, че няма такъв Simple Smile))).

# 51
  • Мнения: 473
Такива дразнители се оправят само със същото, което правят на теб. Моите свекър и свекърва постоянно повтарят всяко нещо, което ме дразни. Затова начина е да не разбират какво те дразни. Просто спри да реагираш на умалителните имена, нищо не им казвай и си наричай детето както ти харесва. Децата копират винаги поведението на родителите, не на бабите и дядовците. Така че няма вариант, при който Жорко да хареса обръщението Гошка. Напротив - като порасне той самия ще им прави забележки, че не е Гошка, ами е Жорко.

# 52
  • Мнения: 2 196

Бианка, не им се дразни, дразни ги ти.
Да ,но как Laughing
Ти ги познаваш най-добре, би трябвало да им познаваш реакциите.  Не можеш да очакваш ние да ти казваме стъпка по стъпка как да подходиш към тях.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 10:36 от Бианkа

# 53
  • Мнения: 998
Аз също смятам ,че най-вероятното обръщение на детето ще е Жорко и отначало така си тръгна ,докъто не започнаха претенциите на дядото.Жорко много ми харесва.И на мъжът ми също.Дядото не разбирам защо се налага..сега се сещам за един случай-връщаме се вкъщи и тримата и заварваме дядото с негов млад колега около нашата възраст-26-27.
Дядото започва с обичайните крясъци и мъжът ми ,който ми е казвал ,че всеки да нарича детето както иска умря от срам и ми каза да се прибера в стаята на детето ,защото баща му се бил представил цитирам "селски".

# 54
  • Мнения: 385
Бианка, ти ме върна и мен 10г. назад, когато родих сина си. Кръстих го на баща му Николай и стана голяма драма. Още на първият ден след изписването свекър ми ме почна, защо не съм кръстила малкия Иван (така се казва свекър ми, а и баща ми лека му пръст). Голяма разправия стана, чак ме разрева. Обръщаше се към детето не с "На дядо...", а "На тате..." Мълчах си известно време и един ден му казах -"Виж сега, аз нямам спомен да съм го правила това дете с теб, така че моля те не му казвай повече тате." Когато правихме погача на малкия, свекърва ми посрещаше гостите и приемаше поздравленията, аз бях като излишна. И това преглътнах, накрая ми писна от всичко и се изнесохме при майка ми. С времето се окопитих и спрях да им мълча (защото колкото повече човек си трае и гледа да не създава дрязги, толкова повече му се качват на главата) и всичко си дойде на мястото.
Това е моят съвет към теб - кажи им какво те дразни, без скандали, просто твърдо и точка по въпроса.  Peace
А и да допълня моят Николай сега не е нито Ники, нито Коко, а е Никсата или Никсъна (така му казват неговите приятели).

# 55
  • Мнения: 81
Имам познат Жоро. Имаме и допирни точки в музикалните среди. Един ден спорехме нещо с него и аз му викам "Ма, Жорка, това не е така бе, брат..." и оттам музикантите го спукаха на тема МаЖорка и МиНорка (за който е в час с музиката и лад-овете)...
Давай по-бунтарската. Викай на дядото Муньо. Може и да го номинираш във форума. На всяко "Гоги, Гога, Гошка" му отвръщай с Муньо, Дедура, Трошка... и т.н. И то на детето говори "Ето го Дедуууур! Дедо Муньо ли е тука, аа??"
И не се коси, а изяж един шоколад.  Wink

# 56
  • Мнения: 998
хаха ,успя да ме развеселиш! Grinning
И съм колежка на всичкото отгоре ,сега съм в майчинство ,но по принцип работя в операта:)
Ясни са ми нещата.
Но Гошка си е направо атонално Crazy Grinning

# 57
  • Мнения: 3 216
Бианка,а какво е името изписано долу на лентичката ти? Лентичката на детето ти ли е?

# 58
  • Мнения: 998
Съкратено от Жори-Жужи така започна да го нарича галено баща му.

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Извинявай, ама това Жужи звучи малко... женствено. Май и той забравя, че детето ще порасне и ще стане мъж.

Общи условия

Активация на акаунт