Обръщение към детето ми ,което АДСКИ ме дразни

  • 12 168
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 216
Съкратено от Жори-Жужи така започна да го нарича галено баща му.

Аз го чета като нещо на испански и сьвсем се обьрках Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 998
Разбира се ,това си е само между нас с баща му и беше през най-бебешкият период Laughing
Иначе си е Жорко.

# 62
  • Мнения: 998
Съкратено от Жори-Жужи така започна да го нарича галено баща му.

Аз го чета като нещо на испански и сьвсем се обьрках Rolling Eyes
На испански Хорхе Thinking Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 880
Ако някой дойде у нас и 120 пъти повтори едно и също, ще ми полази сериозно по нервите, защото това не е адекватно поведение. Така, че не Гочееее, а само "Добър дееен" да подвиква, във всичките му вариации, все тая- дразнещо е и те разбирам. Ако беше външен човек щях да ти кажа- изгони го и кракът му да не стъпи повече, но с този все пак сте роднини и то доста близки, така че освен да го игнорираш, да намалиш срещите до минимум и да си търсиш някакво занимание, докато те са у вас, за да не стоиш с тях в една стая и да се дразниш, за друго не се сещам. Очевадно е, че го прави за да те дразни, има такива хора, а също и такива, които искат да влязат в контакт, но някак си не им стига акъла как да го направят и ги избива на простотии и лигавщини. Можеш да го питаш кога смята да спре с мученето на тези няколко еднообразни думи и да прочете една приказка на детето, например или да му разкаже нещо интересно. Не е малко вече, приказка по картинки, разказана от дядо ще му хареса със сигурност.
Така ,че не искам да асоциирам синът си с него.
То вашето свършило вече, но дано това е урок за бъдещите майки да не си кръстят децата на хора, които не им харесват и с които не искат да ги асоциират. Много се изопачава тази традиция. Сумати народ хем не може да понася свекърите, хем кръсти децата си с техните имена. Те си знаят какви са им подбудите де, но за мен е неразбираемо при наличието на 1 милион имена да се спра точно на това на нехаресван от мен човек newsm78

Извинявай, ама това Жужи звучи малко... женствено. Май и той забравя, че детето ще порасне и ще стане мъж.
Simple Smile
Както се казва крушата не пада по-далече от дървото Wink Дядото обичал да си измисля странни вариации на името, но и таткото не му отстъпва в това отношение Simple Smile Peace Къде е Георги, къде е Жужи, ама на- за едно и също дете става дума Simple Smile
Сега като се замисля, детето наистина може до една определена възраст да не разбере, че се казва всъщност Георги с този богат набор от умалителни Wink

# 64
  • Мнения: 958
Здравей Бианка Simple Smile
Слава богу със свекърите не съм имала проблеми. Имах един, ама го разреших в зародиш.
Кръстих дъщеря си Никол, на дядо ми Никола, човека, който може би най-много съм обичала на света.
Свекърът ми се казва Кольо и е много добър човек. Затова никога не съм казвала пред тях на кого е кръстено детето.
Казах, че много харесвам това име и затова, което си е истина.
След като се роди детето, свекървата каза нещо, което много ме засегна, макар че сега ми се вижда пълна глупост.
Обърна се към свекъра ми с "айде сега дядо Никол ще почерпи"  #Crazy
Аз веднага я апострофирах с дядо Кольо, обаче тя го повтори още няколко пъти, привиках мъжът ми на 4 очи и го помолих да не се повтаря. Тя как са се разбрали не знам, но наистина не се повтори.
Затова пък майка ми нарича детето Колито, като руска възпитаничка. Много ме дразнеше в началото, ама сега се усещам че няколко пъти и аз така и казах.
Само че детето се кръсти само. Реши, че се казва Коко и това е, никое друго име не минава. Simple Smile
Така че спокойно, нормално е  след раждането да има по-изострени отношения, но после всичко си влиза в релси, ако и хората са свестни, ако не са хич не си го слагай на сърцето, не заслужават.

# 65
  • Мнения: 998
Biba Sparrow ,точно в това се корени проблема според мен ,ако всички бяхме започнали да го наричаме Жори ,щеше детето да се обръща на поне едно от обръщенията си ,но както и да е.
Аз асоциирам само "Гошка" с дядото ,защото той така държи да се обръщат и към него самият.Даже забравям ,че дядото е Георги.
А иначе държа детето да не бъде научено ,че е "Гошка" ,което съм убедена ,че ще го подучват когато остават насаме с него и ще го настройват.Те са си такива и дано да не успеят.

# 66
  • Мнения: 3 216
Съкратено от Жори-Жужи така започна да го нарича галено баща му.

Аз го чета като нещо на испански и сьвсем се обьрках Rolling Eyes
На испански Хорхе Thinking Simple Smile

Не,няма значение. Но от самата линийка се убеждавам,че ти самата си позволила тези всичките вариации на името на детете то. Дядото,мьжа ти,ти с тази линийка-така че само ти можеш да приключиш с тези неща.

# 67
  • София
  • Мнения: 38 674
Понякога си мисля, че трябваше да кръстя дъщеря ми на някого от семейството.
Но понякога, особено като чета такива теми много се кефя, че и избрахме име, което не е на никого!

# 68
  • Мнения: 998
направо пий едно червено вино за това-честно ти казвам!
Ок като изключим останалото ме интересува какво мислите-възможно ли е бабата и дядото все пак да успеят да му втълпят това ,когато започне да разбира?Или би се придържал към обръщението ,което ние и приятелите ни ще използваме?

# 69
  • София
  • Мнения: 8 000
Според мен имаш твърде много натрупан гняв към свекърите заради предишните изпълнения. Дали синът ти на 11 месеца ще бъде Гошко, Гошка, Жорко, Жори, Жоро, Хорхе, Джорж, Гоги, Гого и тем подобни, не мисля, че е от особено значение. Детето е много малко и тепърва ще го наричат с всякакви други вариации...Аз самата нося име, което дава възможност за какви ли не интерпретации, така че съм минала през много периоди. Не е в Гошка-та проблема, а в отношението ти към Гошка-старши...Специално за това не им се ядосвай, не се карай и със съпруга ти, защото от мъжка гледна точка това е супер дребно нещо и той няма да те разбере в гнева ти...Пускай си го покрай ушите специално това, но за другите изстъпления с мами-те и каки-те си отстоявай позициите, защото ми звучи много като психо драма...

# 70
  • Мнения: 385
направо пий едно червено вино за това-честно ти казвам!
Ок като изключим останалото ме интересува какво мислите-възможно ли е бабата и дядото все пак да успеят да му втълпят това ,когато започне да разбира?Или би се придържал към обръщението ,което ние и приятелите ни ще използваме?
Много зависи от това колко време прекарва детето с баба си и дядо си. Със сигурност обаче като тръгне на училище един ден, всички обръщения до момента ще останат в миналото, децата са адски изобретателни.  Peace

# 71
  • Мнения: 3 880
Аз асоциирам само "Гошка" с дядото ,защото той така държи да се обръщат и към него самият.
То и Гошка е доста женствено Wink
Майка ми имаше една леля (лека й пръст) тя се казваше Гошка, и то не галено, а съвсем официално- по паспорт и като го чуя си представям женска визия.
Ех, тези имена, що семейства са се изпокарали заради тях... ooooh!
Най- добре ще е да забранят със закон използването на едно и също име 2 пъти в един род до трето коляно hahaha Много проблеми ще се решат още в зародиш Wink.

И не се притеснявай, нищо няма да му втълпят, все пак и детето ще носи глава на раменете си, с която ще може да мисля, а няма да чака само да му налеят нещо в нея.
Ако обаче много харесва дядо си, нищо чудно в някакъв период да иска да бъде наричан като него, но тогава това ще е решение на детето ти.

# 72
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Със свекъра ли живеете?  Thinking

Само мога да си представя колко те е яд, че не си кръстила детето на татко си.  Sad

# 73
  • Мнения: 25 713
Най- добре ще е да забранят със закон използването на едно и също име 2 пъти в един род до трето коляно hahaha Много проблеми ще се решат още в зародиш Wink.


Да бе, да, ще забраняват!  Crossing Arms
А апартамента? А колата? А вилата? А банковата сметка, на кого, а? На кого???

# 74
  • Мнения: 3 880
Най- добре ще е да забранят със закон използването на едно и също име 2 пъти в един род до трето коляно hahaha Много проблеми ще се решат още в зародиш Wink.


Да бе, да, ще забраняват!  Crossing Arms
А апартамента? А колата? А вилата? А банковата сметка, на кого, а? На кого???
Е, Как Сийке, то не може и туй в онуй и душата в рая Wink Всяко нещо си има цена Laughing
Ама родителите са големи хора и могат трезво да преценят навреме плюсовете и минусите и дали апартаментът и вилата са достатъчно големи, за да се жертва човек да нерече детето си с някое омразно име и да му се налага после да го изрича по няколкостотин пъти на ден до края на живота си Wink Ако не са- баста, никакво име Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт