Пак за това пусто "падане" на корема"

  • 4 106
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 092
"падна " вечерта преди да започна да раждам.
Май си потърсила и друго лекарско мнение или греша  Thinking
Леко раждане!  bouquet

# 16
  • Временно
  • Мнения: 788
Моят корем така и не "падна",започнах да раждам нормално,но завърших със секцио,поради тесен таз.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 006
И моят корем не се смъкна надолу докрая. Само че никой не ме е насилвал за секцио. Бях с избор на екип в Св. София (бивша Тина Киркова) и лекарят ми до последно ме успокояваше, че и той и анастезиоложката са на линия денонощно.  Прецени, че има добри условия за нормално раждане, а ако се наложи секцио ще се реагира веднага. Явно позна за добрите условия за естествено раждане, защото родих за няма и час и имам само 3 шева.

# 18
  • Мнения: 3 818
Коремът ми така и не "падна" до раждането.Пет дни преди термина започна раждането ,опитахме нормално въпреки че се очакваше много едро бебе.В крайна сметка се наложи секцио по спешност,екипа и анестезиолога се събраха веднага ,нищо че ги вдигнаха от сън.

И при мен беше горе-долу същото. Коремът ми така и не падна до раждането, беше се смъкнал от тежестта, но не беше паднал, лекарката ми каза, че има разлика.
И при мен се наложи секцио по спешност, беше 22ч., за късмет анестезиологът беше ангажиран в спешно отделение с натравяне на дете, извикаха втория, който е на повикване, дойде за 10-15мин. и всичко мина безпроблемно.
Виждам, че си избрала друга болница, за което те поздравявам, другото си е извиване на ръце.

# 19
  • Мнения: 386
Saule, съвета ми е да отакажеш планирано секоцио( освен ако "доктора" не измисли някаква истинсака медицинска причина за това). Наистина идват празници и на докторите не им се работи и затова гледат да си излапат парите преди това. А ако бях на твое място бих отказала този избир на екип(ако може)- не си заслужава да дадеш 2000лв на човек който се опитва да играе с твоето и това на бебето здраве само за да си осигури желаната почивка.

Аз смятам да раждам  без избор на екип, точно поради тази причина, че знам че ще ме мъчат за секцио без то да е необходимо.

Успех и дано родиш нормално-бързо и безболезнено!

# 20
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Моето бебе до последно беше високо. Намести се в таза по време на раждането. Затова и дълго време стоях с пълно разкритие, преди да се роди бебето.  Обаче щом лекар казва, че може при теб да се появи проблем, аз лично не бих посмяла да споря. Ако трябва потърси друго лекарско мнение.
Аз също бях така. Бях вече в предродилно, с пълно разкритие, а главата високо. Та почакахме малко да слезе, за да почнем с напъните. Не отне кой знае колко време. Не знам защо се е разбързал твоя доктор чак пък да те реже newsm78

# 21
  • Мнения: 835
О, ама за Токуда ли става въпрос? Моята приятелка с почти 6см разкритие и уговорка, я "изхвърлиха" и роди в МД. А това, че нямат анестезиолози 24ч на разположение е вярно, но си ги викат от вкъщи.Имат обаче анестезиолози в хирургията и ако се наложи също ги ползват.
Учудвам се, че настояват за секцио.......... newsm78

По темата моят корем и с двете бременности изобщо не падна.

# 22
  • софия
  • Мнения: 25 476
ЕЕееееее, нямам думи #Cussing out В началото Токуда тръгнаха добре, но напоследък чета все повече теми с преобладаващо "професионално" отношение на доктори от там. В твоя случай и на мен ми звучи: Да си вземем парите без да си разваляме кефа от празниците. Какви са тези глупости, че анестезиолога спи, няма друга операционна и т.н.?

Поздравявам те, че държиш да родиш нормално и си потърсила и друг специалист.  За разкош можеш да поискаш някаква упойка, но иначе си изчакай бебето само да реши кога е готово да ти се представи Wink
Леко раждане и здраво бебче Hug

# 23
  • Мнения: 774
Няма как да не изкажа възмущението си от държанието на този доктор!  Аз съм привърженик на естественото раждане. Съвет не мога да дам, но на твое място не бих позволила да ме режат без сериозна медицинска причина! Празничната нагласа на доктора не би ме интересувала! В крайна сметка да си е избрал по-високодоходна професия с работно време от 9 до 5! А и 3-4 декември са си цели 2 седмици преди термина!

Все пак, каквото и да решиш - желая ти леко раждане и бързо възстановяване!  bouquet

# 24
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Благодаря много на всички за коментарите!
Много е окуражаващо да чуеш личния опит на вече "гърмяни зайци".   bouquet Преди да ви прочета се чувствах полупатологичен случай, задето 20 дни преди термин не ми е "паднал" коремът  Twisted Evil

Естествено, смених болницата  Simple Smile 

# 25
  • Мнения: 1 219
не знам на кое викат да "падне"бебето в таза,но на моята бебка главата и беше доста високо на самото раждане дори.Според мен си поизчакай.Имаш доста време-20 дни не са никак малко.Може в последния момент да се намести бебенцето.Пък ако ли не пак могат да ти направят секциото,но защо пък толкова бързат тези доктори Shocked

# 26
  • София
  • Мнения: 23 097
До последно бебето не се беше наместило, пък си родих нормално!

# 27
  • Мнения: 798
Цитат
ЕЕееееее, нямам думи.... В твоя случай и на мен ми звучи: Да си вземем парите без да си разваляме кефа от празниците. Какви са тези глупости, че анестезиолога спи, няма друга операционна и т.н.?

Поздравявам те, че държиш да родиш нормално и си потърсила и друг специалист.  За разкош можеш да поискаш някаква упойка, но иначе си изчакай бебето само да реши кога е готово да ти се представи
Леко раждане и здраво бебче
Peace
Все по-често се сблъсквам с натиск от лекарите да се ражда секцио и все по-често ми се струва, че т.нар. медицински причини са изсмукани от пръстите.
И аз те поздравявам, че искаш да родиш нормално! Бебчето не случайно стои девет месеца в корема, а не осем например  Mr. Green Има си да си расте, да се дооформя, за да бъде готово за света отвън. Май тия лекари никога не се замислят за неродените човечета  #Cussing out   #Cussing out  #Cussing out

# 28
  • Мнения: 4 668
На мен такова нещо така и не ми се случи  Confused ... Само съм чувала за това падане на корема .

# 29
  • Мнения: 9 973
не ми падна корема
родих 10дни по-рано

Общи условия

Активация на акаунт