Тихо се сипе първият сняг, учудено гледа Юнският юнак

  • 10 904
  • 308
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 404
я сподели какво пишело аа детските болести в книгата на пантерката? че съм любопитна Simple Smile

Тони,най-общо-лошите мисли на родителите(завист,злоба,съжаление,вина,осъждане,страх..) понякога се материализират в детски болести.Това е много грубо обяснение де,книгата си струва и аз също я препоръчвам Peace

# 256
  • Мнения: 256
Тони,най-общо-лошите мисли на родителите(завист,злоба,съжаление,вина,осъждане,страх..) понякога се материализират в детски болести.Това е много грубо обяснение де,книгата си струва и аз също я препоръчвам Peace

Да, де, ама с всичко, което става около нас, как да се оттърсиш от тези мисли? Винаги гледам да съм спокойна и усмихната до детето си, обаче само аз си знам какво ми е отвътре. Няма как да забравя и не мисля за гадостите, които ми се случват в момента, но пак му се хиля постоянно и му обяснявам колко много го обичам БОБИЧа. Все се надявам, да не усеща, но като гледам и той е станал доста нервен напоследък. Как да скрия страха, болката и осъждането от мислите си пише ли в тази книга?

# 257
  • Мнения: 24
Здравейте Simple Smile
Били мн точно си го обяснила Peace.
Инче  всичко пише в тази книга.Пише че хората,сами създават своите болести ,чрез лоши мисли чувства и поведение.Доктора е описал всичко подробно дори е дал и примери от своята практика.Просто решението е едно:създаваш нов мисловен модел,нов модел на поведение....и нещата сами се подреждат.Всяка една ситуация е предизвикана от нас самите,било то добра или лоша...Много може да се пише за тази книга,струва си да се про4ете...Аз лично се промених и във всеки един труден момент,се сешам за книгата.много ми помага.Сега започнах да я чета втори път. Моя мъж също казва 4е иам проямна в мен  Peace

мн се отплеснах извинете Simple Smile

# 258
  • Мнения: 5 713
Чудно ми е на мен едно нещо...щом казвате, че психиката е много важна за болестите и " че хората,сами създават своите болести ,чрез лоши мисли чувства и поведение ", защо ходите и слагате ваксини на децата си? Не се заяждам, просто искам да помислите. Така като чета на къде клони тази книга, нещо не ми се връзва с профилактиката чрез ваксини.

# 259
  • Мнения: 24
Чудно ми е на мен едно нещо...щом казвате, че психиката е много важна за болестите и " че хората,сами създават своите болести ,чрез лоши мисли чувства и поведение ", защо ходите и слагате ваксини на децата си? Не се заяждам, просто искам да помислите. Така като чета на къде клони тази книга, нещо не ми се връзва с профилактиката чрез ваксини.

защото ,книгата  я чета отскоро (сега започвам втори път да ячета)вече бяхме започнали с ваксините........за мен те са си задължителни.Повече няма да коментирам Naughty

# 260
  • Мнения: 5 713
Ама не искам да се коментира изобщо.  Wink Въпросът ми беше риторичен. А за задължителното, хм, няма нищо задължително на тоя свят.  Wink
И все пак странно ми е да си съгласен с тази книга и да си караш по " стария " начин.  Simple Smile

# 261
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Стана ми интересно, но май съм изпуснала. Коя е книгата?

# 262
  • Мнения: 3 663
Ама не искам да се коментира изобщо.  Wink Въпросът ми беше риторичен. ..
тамън се канех да ти отговоря и ме отказа  Mr. Green
сори, вери, но по тази тема винаги ще сме на двата края Simple Smile
поне е само тази де, или аз не съм забелязала други  Rolling Eyes  Wink  Hug

иначе трябва да ви споделя, че съм забеляза, че като се случи да се скарам на таня по-сериозно за нещо и макс до 3 дни е болна  Confused
и голям дерт ми е това, знам, че я стресирам така, обаче понякога си изпускам нервите, повишавам тон, даже докато говоря и усещам как минавам "прага" и на мига осъзнавам, че съм прекалила, но too late
рядко ми се случва, но не мога да се преборя още Confused

# 263
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
T o n i, това за психиката на по-големите деца е ясно. Чудя се за бебетата! Дали не им предаваме ние болестите? Питам, че и двете ми дечица са болнички - Калинка се бори с едни сополи вече трети ден, Ивайло пък се опитва да кашля. Мажа ги с едни мазила, давам капки, сиропи, ама ми е притеснено.

# 264
  • Мнения: 24
Тони точно това е обяснено и в книгата,че кавгите и караниците на родителите ,най често създават болестите при децата Confused .Абе в книгата е обяснено за всяка една болест,дори и за рака и са дадени примери от пркатиката с излекувани пациенти..Но казах че не искам да коментирам повече.Който иска да си я купи и да я про4ете  Peace ,който не иска .....здраве да е.. Hug
Тук всички са на различни мнения ,което е напълно нормално,но най много мразя,хората да се заяждат.
Лека вечер

# 265
  • София
  • Мнения: 226
Позволявам си и аз да се включа. Аз не съм чела книжката, но вярвам в силата на положителната нагласа към нещата. Но то си е и до човек - да имаш силата да контролираш ужаса на момента и да вярваш в добрия краен резултат. Даже си имаме и жив пример сред нас - MaLe мисля го е постигнала.

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 21:24 от marvele

# 266
  • Мнения: 24
Позволявам си и аз да се включа. Аз не съм чела книжката, но вярвам с силата на положителната нагласа към нещата. Но то си е и до човек - да имаш силата да контролираш ужаса на момента и да вярваш в добрия краен резултат. Даже си имаме и жив пример сред нас - MaLe мисля го е постигнала.

 Peace ,Да Марвеле и аз се сетих за MaLe  Peace

# 267
  • Мнения: 3 663
пантерката, аз много пъти съм попадала на различни изследвания и тестове клинични даже, в които се доказва колко силно влияе психиката, не е само тази книга...
чела бях преди време дори за сърдечно болни пациенти излекувани с "новооткрито хапче" за броени дни, а реално им давали витамини на хората Simple Smile
отделно няма лекар, който да отрече, че стресът е супер ключов фактор, който подрива имунитета много
от където идва и това, че здравето на децата (пък и нашето) страда от семейния климат - отношение родител-родител, родите-дете, и т.н.
всяка промяна в ритъма живот при децата води до стрес и боледуват, пък и при възрастните не е по-различно
на мен много пъти ми се е случвало някаква поредица от неприятност и "за капак" се разболея
а тази болест реално е резултат на всичко преди нея  Confused
въпросът е там, че не всеки може да си котролира психиката съзнателно до нужната степен, аз например мога само донякъде  Confused
по тази причина напр. не ставам за йога... или пък категорично не вярвам, че някой може да ме хипнотизира
и хиляда и сто книги да прочета няма да има ефект  Confused знам си възможностите  Confused

мира - със сигурност някои болести им ги докарваме ние, обаче да не изклюваме и чисто медицинската страна на нещата Simple Smile
това, че сега бебетата имат по-големи братя и сестри със сигурност им докарва контакт с повече вируси и ако ще да го хипнотизираш по 50 пъти на ден, пак ще се разболее, да не говорим, че е и зима..
за хремата съм се убедила от опит, че колкото по-чиста се държи лигавицата на носа, толкова по-бързо минава
затова и така се зарибих по онази помпичка  Blush
таня почи с бабешки неща я лекувам - за кашлица мед с лук, мед на гърба, чай от шипки и лайка с мед, и един друг чай правя понякога с лукчета и локум Simple Smile нападам я с ябълки и други плодове, гледам да готвя по-течна храна, за хремата яко физиологичен и чат-пат мукосептопнекс и така
а тедко съм го оставила на самотек - почиствам нос и капя физиологичен, загрявам повече на банята, такива работи
е, понякога не става с тези неща и прибягвам до по-тежка артилерия Simple Smile

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 22:06 от T o n i

# 268
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Да, и аз Калина с физиологичен се опитвам да оправям, впръсквам и морска вода, ама тези сополки не минават, а и много затрудняват храненето й.
Да ви се оплача и от зачервената й и изпръхнала брадичка. Мазах я с какво ли не - и не минава, и не минава. Кожичката на брадичката и около устата изглежда ужасно. Писна ми пари да давам за кремове, от които няма никакъв ефект. И много слюнки й текат, особено когато е по корем.

# 269
  • Мнения: 3 663
мира, аз най-много мразя хрема
неприятна ми е, досадна ми е, дразни ме, абе мразя я
иначе е от относително безобидните здравословни проблеми, обаче ми е много противна
но нали имаше една приказка - с капки минава за седмица, без капки за 7 дни Simple Smile
половина са минали вече при калина, скоро ще намалее  Wink
само почиствай секретите, да не се задържат и да развъждат вирусчета...

а това с брадичката май е от слюнките Sad
тедко има едни ситни пъпчици и той, не са много, но има
и непрекъснато му е мокра брадичката и блузките  Confused
чудя се дали да не го намажа със судокрем-а, който е за подсичане, защото изсушава, но още не смея  Confused
иначе вечер като заспи слагам нахткерцен, до сутринта се успокоява кожата и на обед вече положението пак е криво  Confused


щях да ви казвам, че вчера от пазара си купих тиква, пащърнак и тиквички, у нас имам картофи и моркови (и ориз  Mr. Green ) и утре започвам да готвя на тедко, да видим дали домашната храна ще му се понрави  Wink

кори - щях да ти пиша и забравих  Embarassed , че слънчовите каши май са масово с глутен... да гледаш като избираш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт