Тихо се сипе първият сняг, учудено гледа Юнският юнак

  • 10 885
  • 308
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 404
това, че сега бебетата имат по-големи братя и сестри със сигурност им докарва контакт с повече вируси и ако ще да го хипнотизираш по 50 пъти на ден, пак ще се разболее, да не говорим, че е и зима..
Тони,Ния от три месеца "мъкне" у дома какви ли не градински екстри,но бебето остана здраво.Миналата седмица аз се вкарах в един съвсем излишен конфликт,който обаче взех навътре и...резултатът не закъсня-Виан кашля вече шести ден SadКаката пък беше с повръщане два дни...
Иначе лекуваме явно по един и същ начин,при Ния резултатът е мигновен също Peace

# 271
  • Мнения: 616
Положително отношение към живота значи...  Mr. Green  За мен това е ключът към щастливия живот, и без да съм чела никакви книги (освен Мечо Пух, която ми е любима!)  Или както се казва  Всеки е щастлив толкова, колкото сам е решил да бъде! За мен това важи за целия ми живот, от най-дребното, до най-...едрото  Mr. Green  Я споделете пак заглавието на таз' книжка, че съм пропуснала  Rolling Eyes

За отпечатъците, подобна идея като на rositsaio - малки цветни стъпки, върху бяла тениска, и на нея пише "с малки крачки към теб, тате" (видях го на един френски татко, там има и рима: a petits pas vers toi, papa!" T.e. нужни са бои за текстил.

Някой беше писал за сладки картофи те на същия принцип ли са, като обикновените картофи? Не е нужно да ги въвеждам като ново нещо, нали така?  

Поздрави!

# 272
  • Мнения: 36
Здравейте момичета,
Голямо чудо сте изписали.
За отпечатъците и аз още не съм правила,макар да ми е страшно мерак и макар да показах през кои линкове съм ги гледала.
Искам да Ви питам :
Вие като правите на дечковците домашните пюрета,зеленчуците от пазара ли си ги взимате ? Много ми е мерак да започна аз да си му правя на малкия пюретата,но не смея с купените зеленчуци от пазара да  му правя пюрета все още .А за жалост домашни няма от къде да си набавя.

# 273
  • Мнения: 33
Чудно ми е на мен едно нещо...щом казвате, че психиката е много важна за болестите и " че хората,сами създават своите болести ,чрез лоши мисли чувства и поведение ", защо ходите и слагате ваксини на децата си? Не се заяждам, просто искам да помислите. Така като чета на къде клони тази книга, нещо не ми се връзва с профилактиката чрез ваксини.

Може би защото светли мисли, чувства и поведение е имал само Христос. За съжаление, ние човеците, колкото и да се стремим да сме като него, най-трудно ни е да се имунизираме именно срещу лошите мисли, чувства и поведение... Когато наистина ги преодолеем, тогава ваксините от само себе си ще изчезнат...

# 274
  • София
  • Мнения: 37
  Мира и ние с Диди сме на тоя хал, но имаме зъб и чакаме втори, затова не се притеснявам, макар че носа много я дразни. Не понася капки и за това кремчето на Нисита ми помага ама не я е оправило, а сополките са някъде вътре и се чуват. Брадичката мажа с а-дермата, като я имам и бая парички струваше поне да я ползвам, но тя помага.

   За ваксините не съм се интересувала много умишлено, средно интелигентен човек съм, ама много емоционална и ме е страх от това което чета, даже сменям канала като започнат някъде такава тема. В БГ се слагат ваксини и алтернатива май няма.

    Позитивната нагласа май не е характерова черта на българина. Нали сте чували куп поговорки като: "Много хубаво не е на хубаво".Аз преди време бях споделила за един от мини скандалите с мъжами, в който спорихме за това, че бебето не трябвало да се кара да се смее, защото после щяло да реве, това според него. Според мен "смеха лекува", ама като ми опонират няколко човека и аз започвам да се замислям.
    
        Сега имам домашни картофи и моркови, тиква от пазара и само това яде Диди, иначе замразих една кутия кубчета доматено пюре и имам печени червени чушки (от пазара) и това е останалото ще купувам,за сега купувам само плодовите е те са круша и синя слива, защото и направих домашно ябълка, банан и круша ама не стана много сладко и г-цата не го яде.

# 275
  • Мнения: 36
Мисълта ми е такава,че всеки казва,че е по-добре зеленчуците или съответно плодовете да са домашни. Ок-съгласна съм. Но като няма от къде домашни,мога ли да му правя пюрета с купени зеленчуци.
А пък в същото време се притеснявам да не му стане нещо на детето като са купешки зеленчуците или плодовете. Смисъл всички знаем колко много нитрати и други боклуци и химии се слагат ,само и само по-бързо да порастат и да имат добър пазарен вид.
 И зато Ви питам Вие като им правите пюта на дечица с какви зеленчуци и плодове ги правите - с домашни или с  купешки ?

# 276
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Само аз ли давам готовите пюрета. А? Един път й сварих морков и картоф, намачках хубаво, разредих пюрето с кърма. Ама на Принцесата не й хареса. Днес й дадох за първи път тиквички с картофи. По-гъстичко обаче това пюре и Калина не го хареса.

silviyd, аз мисля, че няма значение от къде ще бъдат зеленчуците - дали купени или домашни, нитрати има и в тия и в тия... Rolling Eyes

popoiop, аз мазах Калина със Себа Мед, специалният за лице. Преди това с Мустела, пак някакъв си специален. С Бочко мазах  Embarassed Нищо не й помага. Да, от слюнките е, ама чак пък толкова. А иначе зъбче май я мъчи. Да излиза по-бързо, че ми става жал за детето като го гледам с тази кожа.

# 277
  • Мнения: 36
Момичета вижте този линк !
Това е петиция за увеличаване на майчинските.
Аз лично се подписах.Смятам,че е редно да се увеличат,ако при нас не стане,то поне за следващите майки дано да е по-добре в това отношение !

http://www.bgpetition.com/miachinstvo/index.html

# 278
  • Мнения: 24
Офиоли ето я ... Wink

А за петицията,аз подписах още вчера Simple Smile

# 279
  • Мнения: 36
Аз мисля да се към лягане.
Желая спокойна нощ на всички !

# 280
  • Мнения: 5 713
Офиоли, за сладкия картоф- не съм го въвеждала специално.
silviyd, на Маги съм правила пюрета със зеленчуци от пазара. И аз смятам, че нитрати има и в тия и в ония. Почвата като цяло е отровена. Затова не вярвам на био продуктите.

# 281
  • Мнения: 3 743
silviyd, и аз мисля като Вери. Да използвам зеленчуци от пазара. Ако много се притесняваш за нитратите, накисвай ги, бели ги, вари ги нарязани и не използвай водата в която си ги варила. Обаче, имай предвид, че по този начин и витамините /доколкото ги има/ също много намаляват Peace

Офиоли, ей това много ми хареса "Всеки е щастлив толкова, колкото сам е решил да бъде!". И също така "Кой каквото сам си направи, друг никой не може да му го направи"

# 282
  • Мнения: 657
Добро утро! Hug

По темата, която сте коментирали.. Аз досега не бях чела за тия хипнози и тем подобни, нямам и по-голямо детенце, за да съм изпробвала ефекта, обаче за мен позитивната нагласа е много важна за добрия изход. Като бях бременна спрях да работя в 3ти месец, а моята работа по принцип беше леко стресова и изнервяща понякога. Прекарах много спокойна бременност, зимата като не можех да излизам гледах филми, изгледах 2 пъти всичките 10 сезона на "Приятели" и съм се смяла като откачена до сред нощите. Изкарах супер лека бременност, без никакви усложнения, като изключим обичайните киселини, дори контракции не съм имала, и ако не се налагаше да родя секцио, очаквах бързо и лесно раждане. Wink Затова на бременните момичета казвам ако могат да не работят през бременността си, за да имат лека и спокойна бременност. При мен беше така. Сега се радвам на много спокойно бебе, като изключим чисто рачешкия й инат. Laughing Незнам на какво се дължи точно, обаче при нас ги няма много от нещата, които сполитат други бебета - крусти - идея си нямам какво е това, подсечено дупе - не е имала никога.. След раждането преодолях проблема с плоските зърна и бебето ми засука заради положителната нагласа, която имах и вярата, че аз ЩЕ кърмя детето си. И ей го - яде и дебелее. Heart Eyes Човек винаги трябва да е настроен така, че хубави неща ще се случат и краят на който и да е проблем ще бъде щастлив. Peace
И като пример да дам една приятелка, която има бебе на 8 месеца. Още покрай коликите детето не е можело да спи по цяла нощ, след тях е подкарало зъби и пак се буди често. Тя е супер изнервена, защото е недоспала и всеки път когато иска да го приспи, а той не заспива, започва да му крещи. Sad То съответно започва да плаче и тя крещи още повече и заплашва, че ще го набие. Един път бяхме заедно навън и тя направи точно това, след което аз хванах ръката на детенцето и започнах да му говоря спокойно, след 5 минути заспа. Според мен нейната изнервеност и агресивност няма да доведат към това детето й да спи през нощта, а точно обратното, обаче тя това не го разбира. И се върти в омагьосан кръг. В крайна сметка вдигнах ръце от нея, да прави както реши. Както е казала Гали, каквото си направиш сам, никой друг не може да ти направи. Wink

# 283
  • София
  • Мнения: 1 535
Добро утро  Hug

Добро утро! Аз бях чела тук някъде, че правят отпечатък на длан и краче на бебчовците, само че не с тези специални за целта комплекти, а с обикновена глина от книжарницата или гипс (като за по- евтино), само че не стана и двете бяха много твърди ( гипса ми се виждаше много рядък, а после стана много твърд- явно не сме уцелили момента). Та се чудех ако някой е пробвал да сподели.

Цвета, аз направих такъв опит и мисля, че беше сполучлив. От самата глина си направих калъпче на крачето - притискаш парчето глина около крачето като обувчица и после вътре наливаш гипса. Получи се нещо като паничка, която след като стегне гипса се отделя много лесно. Само че си мислех, че има само бял гипс, а са ми продали някакъв сив  newsm78. Само отпечатък в глината не ми се получи много добре - трябва доста да се натиска, а техните ръчички и крачета са нежни все пак.

# 284
  • София
  • Мнения: 391
Добро утро Simple Smile

Мимченце, напълно съм съгласна с теб относно позитивната нагласа. И аз гледам да се настройвам положително, даже съм споделяла тук още по време на бременността как отивам за всяко изследване с увереност, че всичко ще е наред, бях убедена, че с раждането всичко ще е наред и че бебето ми ще е добре и т.н. Много е важно да вярваш, че нещата ще станата така както ги искаш и те се получават Peace Сега по отношение на Яна ми се е случвало понякога да реагирам малко по-нервно и после страшно се упреквам за това и компенсирам с двойна доза гушкане Simple Smile.


От два дни уча Яна да ме цунка по бузата - първо аз я целувам, а после си давам бузата тя да ме целуне - и тя опира устнички и все едно засуква, но за малко и понякога се получава и специфичния звук при целувката - много сладко Grinning


А ето как се забавляваме вкъщи Grinning


Хубав ден на всички  bouquet

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 09:49 от *blue

Общи условия

Активация на акаунт