Кафемашина - коя марка ще ми препоръчате?

  • 104 669
  • 377
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 172
Моята също е Saеco.

Моята машина няма единична цедка. Това е единственото нещо, което не ми харесва. Иначе я имам вече може би 5 години и нямам никакви проблеми с нея.

Какво означава единична цедка  Thinking По-хубаво ли е?

# 361
  • Мнения: 1 167
Аз за натъпкване ползвам мелничката с къри  Embarassed http://www.avendi-bg.com/bg/items/foods/adultfood/adult-brand2/173/

# 362
  • Мнения: 2 172
Аз за натъпкване ползвам мелничката с къри  Embarassed http://www.avendi-bg.com/bg/items/foods/adultfood/adult-brand2/173/

Ако не открия натъпквачка отивам до Била за къри  smile3508

# 363
  • Варна
  • Мнения: 103

Нашата кафемашина е тази- Делонги. Прави страхотно кафе Peace

# 364
  • Мнения: 327
Нашата кафемашина е точно каквато е показала  jijo2233 Подариха ни я за сватбата 2003, много съм доволна, прави хубаво кафе и мнооого каймак/е, разбира се зависи колко кафе слагаш вътре/. Не се е разваляла, работи си безотказно, лесно се поддържа. Макар че сега ако си търсех кафемашина бих търсила такава, че да дозира сама кафето - пускаш и забравяш!

# 365
  • Мнения: 1 520
DeLonghi cи е класиката за мен в кафемашините. Ползвали сме и Taurus, но разликата е голяма.

# 366
  • София
  • Мнения: 1 832
Моята също е Saеco.

Моята машина няма единична цедка. Това е единственото нещо, което не ми харесва. Иначе я имам вече може би 5 години и нямам никакви проблеми с нея.

Какво означава единична цедка  Thinking По-хубаво ли е?

Означава, че с нея се прави едно кафе, а с двойната цедка две кафета или едно двойно.

# 367
  • Мнения: 2 172
Моята също е Saеco.

Моята машина няма единична цедка. Това е единственото нещо, което не ми харесва. Иначе я имам вече може би 5 години и нямам никакви проблеми с нея.

Какво означава единична цедка  Thinking По-хубаво ли е?

Означава, че с нея се прави едно кафе, а с двойната цедка две кафета или едно двойно.

Хмм  Thinking Ами аз винаги си правя кафето с двата "чучура" независимо дали е късо,средно или дълго.Просто за едно нормално еспресо слагам 1 лъжичка кафе ,а за голяма чаша-2 лъжици.Но винги през 2-та чучура  newsm78 Всъщност ние никога не сме си правили едновременно 2 кафета /примерно нормални/  Thinking винагипърво си правя аз,а после мъжа ми  Rolling Eyes
И винаги е едно и също.Не съм се замисляла,че може да има някаква разлика.Даже най-хубавото ми кафе става като си го направя с една лъжица в малка чашка за нормално еспресо  newsm78

# 368
  • София
  • Мнения: 1 832
Принципно трябва да е единична цедката за единично кафе, за да може хубаво да се уплътни. Може би крема-диска играе някаква роля, за да може да става единично и с двойната цедка. Иначе и аз си правя двойно с две препълнени мерителни лъжици кафе в не много голяма чаша и става силничко кафе. Работила съм преди години в кафе и имаше професионална кафе машина и съм опитвала с двойната цедка единично - не става добро кафе.

# 369
  • София
  • Мнения: 3 081
Към самата машина би трябвало да има - 1 ръкохватка и 2 цедки. Цедките са за единично и двойно кафе. В тази за единичното се събира една доза, а в тази за двойното - две дози. Ако искате едно кафе си слагате в тази за единично една доза. Кафето така или иначе си тече от двете дупки.

# 370
  • Мнения: 2 172
В Саекото Виа Венето нямаше втора цедка  Rolling Eyes

# 371
  • София
  • Мнения: 3 081
Ами може би такъв й е модела. Все пак си е за домашно ползване. Ако единичното кафе, така направено, ви харесва и няма разлика във вкуса, не го мисли изобщо Simple Smile.

А аз този крем диск не знам за какво е, мисля че нямам такъв, както каза Verabel може би играе някаква роля.

# 372
  • София
  • Мнения: 1 832
В Саекото Виа Венето нямаше втора цедка  Rolling Eyes
Няма и моята е такава, но има крема диск.

# 373
  • Мнения: 2 172
Открих нещо странно.Пробвах да направя кафе без абсолютно никакво натъпкване.Просто сипвам и толкова.Каймакът стана като по заведенията.Не дебел и пенест,а по-тънък мек и мазен /ако мога така да се изразя/.Такъв,че ти се залепя за устните като отпиеш  Crazy
Ето и снимков материал:
Кафе с пресоване отгоре:


Кафе без никакво пресоване:


Явно наистина крема дискът няма нужда от натъпкване  newsm78 На мен лично ми харесва повече втория каймак.Другия ми е пенест и не го свързвам със заведение /пустото му зведение беее  Crazy /,

# 374
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз не го натъпквам никога. Заравнявам го с помощта на мерителната лъжица, изчиствам, ако има кафе отстрани, защото се разваля уплътнението, ако има кафе по ръба на цедката и когато загрее машинката пускам. Слагам цедката и тогава пускам да загрява, за да може да се стопли.

Общи условия

Активация на акаунт