Кафемашина - коя марка ще ми препоръчате?

  • 104 692
  • 377
  •   1
Отговори
# 345
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
ние си купихме Rohnson и сме много доволни.страшен каймак прави

И ние сме със същата. Страхотно кафе. Ароматно и с каймак.  Peace

Потвърждавам, в офиса сме с такава и сме супер доволни. Мисля да си купя същата и за в къщи.

Здравейте, някой използвал ли е кафемашина Бриел?

Старата в офиса беше такава, оказа се пълен боклук - не загряваше като хората, цедките се задръстваха постоянно, кафето не беше кой знае какво.

ПС - ще поровя малко, за да дам точните модели на двете машини, че така прозвуча доста генерално изказване

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 13:13 от ku4o

# 346
  • Мнения: 4 458
Аз съм с Нина Бар.
Разликата между двете е, че моята, т.е. Нина бар, има сензорни бутони
и някаква приставка, която взима млякото директно от кутийката му, разбърква го и го пльоска в кафето.
Доволна съм. Най-вече съм доволна, че си програмирах дължината на кафето и вече не оливам плота.

Би ли написала какво кафе ползваш? Взех за майка ми такава, но нещо не можем да и напаснем кафе  Confused не прави хубав каймак. Пробвахме с Лаваца червена и някакво Саеко.
Гледам,че чипоноска не ти е отговорила и понеже и аз съм с такава реших да се включа.За каймака ''отговаря '' една пластмасова джаджа дето е вътре под цедката на ръкохватката.Цетката се отделя от ръкохватката и там долу ще го видиш едно черничко колкото грахче.В комплекта има и едно резервно.Та за да има хубав каймак трябва да го поставиш правилно.Едрината на кафето да е като купешкото мляно.
З а избора на кфе:аз харесвам чисто, силно ,ароматно и не кисело кафе.Фаворит ми е Давидофф и една смеска ''Кабо верде'' дето я вземам от едно магазинче зад съдебната палата на колелото на тр. ном 5.И магазинчето така се казва ,но не помня номера.Имат и сметана с вкус на бейлис -не е лоша за разнообразие от време на време.
Лаваците и Илли-то въобще не са ми по вкуса-кисели са ми .Прехваленото Чибо горчи ,Дау екбърдс има аромат на прегоряло,а якобсите за нищо не стават.Саекото/кафявото/ не е зле.Това е моят опит с кафета и представен според моя вкус,но тази машинка вади един пръст гъст каймак от всичко  Peace и кафето става доста по-силно от това правено с Делонги например.

# 347
  • Мнения: 1
Здравейте!
Интересна и доста изчерпателна тема се е заформила тука!
Аз ползвам кафемашина Saeco Nina Grey и съм много доволен от покупката. Кафето става доста ароматно и с голям каймак. Все още експериментирам с марките кафе, за сега най ми допада вкуса на черната Lavazza 100% арабика, но всеки си има различен вкус. Машината загрява водата доста бързо за около минутка и половина - две е готова за направата на кафе. Рядко пия капучино, но за сметка на това си правя често горещ шоколад с мляко - Panarello накрайника е идеален за това. Има възможност да се регулира поставката за чаши по височина според големината на чашите, а ако е прекалено висока чашата може да се демонтира решетката.

П.п. mamamari онова черничкото се нарича клапан. Wink

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 21:29 от sirgeorge

# 348
  • Мнения: 26
                  Eli4ka, много се радвам, че си намерила точното кафе.
               Чак се бях притеснила ,че любимата ми марка кафемашина се идзъни Rolling Eyes
              Желая ти много бъдещи приятни моменти с хубаво кафе!

# 349
  • София
  • Мнения: 2 271
Саеко имат много добри кафе-роботи, които са на достъпни цени втора употреба. В къщи ползваме Саеко Инканто - тя сама си мели, дозира кафето и си изхвърля отработеното кафе. Всичко става с натискане на един бутон и се почиства веднъж на няколко дни. А мъжът ми се занимава с тези машини и мнението му, че са много по-добри от повечето на българския пазар може да бъде взето насериозно  Peace

# 350
  • Мнения: 431
Lara ,каква марка кафе използвате ?
Ние също сме с автомат на Саеко ,но още не съм открила кафето ,на което да се спра  Blush.

# 351
  • София
  • Мнения: 2 271
Lara ,каква марка кафе използвате ?
Ние също сме с автомат на Саеко ,но още не съм открила кафето ,на което да се спра  Blush.
Ползваме Белисимо, Джимока или Бианчи.

При тези автомати няма значение марката кафе, защото всичко може да се настройва - едрината на мелене, топлината на водата, дозата кафе в цедката...

# 352
  • Мнения: 183
Гледам, че сте на моята тема и затова да ви питам - аз също ползвам Nina Grey  и съм много доволна, но ми стана странно че няма от приспособленията за притискане на кафето.Намерих си от друга машина и го ползвам.Вие как процедирате?Мисля си, че ако не се притисне няма да извади хубав каймак  newsm78

# 353
  • Мнения: 1 167
Към ползващите Делонги - от кой модел сте доволни?

# 354
  • Мнения: 2 172
Гледам, че сте на моята тема и затова да ви питам - аз също ползвам Nina Grey  и съм много доволна, но ми стана странно че няма от приспособленията за притискане на кафето.Намерих си от друга машина и го ползвам.Вие как процедирате?Мисля си, че ако не се притисне няма да извади хубав каймак  newsm78

И аз това да попитам  Thinking

Досега "натъпквам" с обратното на мерителната лъжица,но не е достатъчно.Искам специална натъпквачка  Crazy

П.С. Редактирам се,че открих това:
http://www.barmagazin.net/index50.html  доста приемлива цена,но незнам дали продават на дребно  newsm78
Това са другите,но те май са професионални  newsm78
http://www.eurogat.eu/default.asp?pid=9848&sid=9858&langid=101

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 16:10 от elfi4ka

# 355
  • Мнения: 953
САЕКО, и ако се развали отново бих си купила такава.

# 356
  • Мнения: 2 474
Гледам, че сте на моята тема и затова да ви питам - аз също ползвам Nina Grey  и съм много доволна, но ми стана странно че няма от приспособленията за притискане на кафето.Намерих си от друга машина и го ползвам.Вие как процедирате?Мисля си, че ако не се притисне няма да извади хубав каймак  newsm78

И аз това да попитам  Thinking

Досега "натъпквам" с обратното на мерителната лъжица,но не е достатъчно.Искам специална натъпквачка  CrazyНашата Саеко има такова приспособление. Peace

П.С. Редактирам се,че открих това:
http://www.barmagazin.net/index50.html  доста приемлива цена,но незнам дали продават на дребно  newsm78

# 357
  • Мнения: 2 474
Гледам, че сте на моята тема и затова да ви питам - аз също ползвам Nina Grey  и съм много доволна, но ми стана странно че няма от приспособленията за притискане на кафето.Намерих си от друга машина и го ползвам.Вие как процедирате?Мисля си, че ако не се притисне няма да извади хубав каймак  newsm78

И аз това да попитам  Thinking

Досега "натъпквам" с обратното на мерителната лъжица,но не е достатъчно.Искам специална натъпквачка  CrazyНашата Саеко има такова приспособление. Peace

П.С. Редактирам се,че открих това:
http://www.barmagazin.net/index50.html  доста приемлива цена,но незнам дали продават на дребно  newsm78
ooooh!Исках да отбележа,че нашата Саеко има такова приспособление! Peace

# 358
  • Мнения: 2 172
Дейзи ,може би защото е автомат  newsm78

На Виа Венетото няма и аз рънча с лъжицата  Laughing

# 359
  • София
  • Мнения: 1 832
Моята също е Saеco.

Много съм доволна от нея. Прави хубаво кафе с голям каймак. Аз ползвам насипно кафе с аромат на шоколад или на ирландско уиски и Tchibo, Exclusive, Family или Espresso. Относно приспособлението за натъпкване - консултирахме се с човек, който продава и ремонтира кафе машини. Той каза, че когато има крема диск машината няма нужда от такова приспособление и каквото и кафе да се сложи става добро кафе с каймак.
Моята машина няма единична цедка. Това е единственото нещо, което не ми харесва. Иначе я имам вече може би 5 години и нямам никакви проблеми с нея.

Общи условия

Активация на акаунт