помогнете май ми спря кърмата

  • 1 040
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Будене на два часа си е супер за детето,така трябва - не се притеснявай от това,всичко е наред и ще се справите и нататък с кърменето Grinning Както са казали момичетата по-горе - всички сме минали през тези чуденки и всяка мама,която е имала желанието и упоритостта,е успяла Grinning

# 16
  • Мнения: 7 106
rut , как вървят нещата? Драсни някой ред да кажеш какво става Simple Smile.

според лекарката всичко е наред,  вчера идва да я види, но се буди на 2 часа и иска да яде, аз съм упорито диване и ще продължавам да я кърмя

Ооооо, че ти си на бял кон тогава. Будене на два часа си е съвсем в реда на нещата за тази възраст. Какво да кажа аз, като дъщеря ми по това време се будеше на 1,5 и висеше по още толкова време на гърдата ooooh! и съвсем не е било от липса на кърма, защото наддаде като прасенце първият месец.
Продължавай в същият дух Grinning

# 17
  • Мнения: 3 926
Да използвам малко и аз да попитам Embarassed
Днес се будим на час и половина - два. Цял ден предлагам само от едната гърда като ги редувам, но сега просто не издържах - след 30 минути на гърда продължава да иска и дадох и от другата, та сега уж се поуспокои... Питането ми е това ли е "стачката", та да знам какво да очаквам и също така добре ли е да предлагам и от двете гърди на едно хранене???
А, още нещо, ние пием и вода - просто си иска, но това изобщо не пречи да е гладна. Докарва по около 125 мл. на денонощие. (това само като инфо)
Добрата новина в случая е, че всички вкъщи (мъж и две баби) са изцяло на моя страна и само ме гонят да спя, те вършат всичко и ме будят само да нахраня малката.  Grinning

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Оооо,давай си и двете гърди на едно хранене,много сте малки още.Правилото е - винаги предлагаш и втората,пък бебе ако иска,суче и от нея,ако не ще - ок.
125мл вода е супер много!!! - това на вашата възраст се равнява на две хранения,че и повече!Моят съвет е да я спреш изцяло - давай гърдата в моментите,в които предлагаш вода - млякото е много по-важно за бебешочето.
За стачка ви е прекалено рано и стачка е бебето да отказва гърдата,а не да я иска Mr. Green
Поздравления за домашните - много е хубаво да имаш подкрепа Grinning

# 19
  • Мнения: 3 926
Мерсиии Grinning Вече така ще правя. Ето сега за един час съм и дала от двете гърди и освен това още два пъти да си посуче от последната. После започвам пак от нея и додавам с другата Grinning
Абе ще се нагодим и оправим с моята упоритост и ваша помощ Mr. Green
Пък и това да кърмиш има някои предимства Wink, неописани в книгите Wink Например няма как да оставя детето на свеки, колкото и да иска, защото то не може без мен Mr. Green и така поне до две годинки Laughing
Всъщност проблемът не е свеки, ами зълва й, която беше дошла, взела си отпуск, за да ми гледа детето Shocked но понеже и моята мама е тук, та "сме станали прекалено много" и леля-бабата нацупена си тръгна (м/у другото тя е стара мома)
Ох... напълних ви главите с глупости, но същественото е, че ви целувам и много благодаря Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 6 258
Всъщност проблемът не е свеки, ами зълва й, която беше дошла, взела си отпуск, за да ми гледа детето Shocked но понеже и моята мама е тук, та "сме станали прекалено много" и леля-бабата нацупена си тръгна (м/у другото тя е стара мома)
Уф, това ми напомня за моя свекър, който настояваше той да дойде да ми помага след като родя, а пък аз исках само майка ми. Е, вразуми се и не дойде, ама се бяхме шашнали с него. Сори, че разводних темата.

# 21
  • Мнения: 603
Една идея за менюто - овесени ядки с мляко. На мен ми помогнаха, когато бях в криза като теб. А и са вкусни, особено с мед
Мисля, че основното е да бъдеш упорита и да не я дохранваш с изкуствено мляко, освен ако много не се налага.
След известно време отделянето на кърма ще се саморегулира според нуждите на бебето и ще отпаднат всички притеснения.
 Simple Smile

# 22
  • Мнения: 275
Рут, хем казваш,ч е иамш кърма, а дохранваш и се притесняваш, че свършва ....
Но какво се чудя, всяка майка е минала по този път. В желанието си да кърми детето, колкото се може повече почва да си втълпява, че няма кърма. И аз съм си мислела така  Thinking
храни си детето колкото пъти си иска. И на мен ми казваха: да има режим, да има почивка през ноща ..... а аз какво да я оставя да плаче ли? хранела съм я когато си поиска, може на 2, може на3, може на 4 часа ..... И съвсем до скоро (вече сме на 10месеца) си ядеше през ноща без никаква почивка. Пробвала съм да я "залъжа" с чай, но ..... Гладна е и след 20-30мин пак се събужда, а когато й давах мляко спеше по-дълго време. Всяко бебе си казва какво иска - аз така мисля!

Общи условия

Активация на акаунт