Паркиране пред чужд гараж!!!

  • 26 433
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Да ви въведа тогава в моя казус, гледам че другия го решихте. Гаражите ни са под блока, нашият е в единия край, като всеки гараж е с отделна врата. От входа към него има завой на 180 грд. Точно там, на завоя, непрекъснато паркира някакъв катил бесен, с чистак бърсак ново БМВ ( има  в два различни цвята) или смарт. Като е със смарт-а как да е, обаче онея баварски зверове правят абсплютно невъзможно преминаването към нашата секция с гаражи, освен ако не направиш 5-6-7-8 маневри.
Какво да го правя ?

# 16
  • Мнения: 304
 Joy Joyпукаш гуми Joy Joy

# 17
  • Мнения: 1 813
Да ви въведа тогава в моя казус, гледам че другия го решихте. Гаражите ни са под блока, нашият е в единия край, като всеки гараж е с отделна врата. От входа към него има завой на 180 грд. Точно там, на завоя, непрекъснато паркира някакъв катил бесен, с чистак бърсак ново БМВ ( има  в два различни цвята) или смарт. Като е със смарт-а как да е, обаче онея баварски зверове правят абсплютно невъзможно преминаването към нашата секция с гаражи, освен ако не направиш 5-6-7-8 маневри.
Какво да го правя ?
Иди лично и го попитай защо го прави,обясни му затрудненията ти. Не вярвам да не ти влезе в положение.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 629
оставяш му анонимна бележка на чистачката: пич, тук са комунисти и немските коли ги драскат с ключове, паркирай другаде.

# 19
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Оу, любимата ми тема Mr. Green
Нашите гаражи са подземни, много обичам някой да се пльосне по ширина пред рампата и да ни арестува всички вътре.
Няма оправия, местните се научиха вече да не го правят, но все се намира по някой гастрольор.
Ядосвам се и клаксонирам бЕсно, това мога да направя само, не сме централна улица и паяците отказват да идват.
Преди да излезеш на рампата няма как да видиш има ли някой отпред или не, а как се удържа в спряло състояние автомобил на наклона, особено сега като е замръзнало, мисля няма нужда да обяснявам. Как се връщаш на заден в гаража без да потрошиш останалите коли вътре също Twisted Evil.
На по-фрапантните случаи съм оставяла и послания. Не са повторили.

# 20
  • Мнения: 104
Колко сте либерални със съветите за пукане на гуми, евала... само дето като му спукате гумите няма да го накарате по-бързо да се изнесе, а ще го забавите още толкова... А и се чудя, ако на вас ви спукат гумите, дали ще ви е приятно или пък ще пускате теми тогава за това...

# 21
  • Мнения: 835
Да, пукали са ми, и не се сърдих, защото бяха прави.Просто бързах.
Така, че като ми се паркират отпред - и аз пукам........

Даже лятото на една "мацка" и дадох ръчна помпа да си напомпа гумите JoyЕ, помпа момичето и на следващият ден се паркира отсреща.

# 22
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Гуми не сме пукали, но сме изпускали въздуха и на четирите на един другар, заради който половината автопарк на кооперацията нощувА веднъж по околните преки. Т.е. колите нощуваха, собствениците ставаха от време на време да си ги обикалят, 'щото баш по тия околни преки много ни 'обичат' всички, които сме имали достатъчно акъл да настояваме постройката да има и гаражи, пък техните нямат.

# 23
  • Мнения: 104
Е, на мен не са ми пукали и се надявам и да не ми ги пукат, защото няма да ми е хич приятно... Както и аз не бих си позволила да спукам на някого гумите (че то не се знае и чия е колата и дали няма да стане верижна реакция - ти пукаш гуми, той те издебва и ти надрасква  колата, ти му чупиш стъклото, той води 2-ма яки пичове да те пребият... мерси, ще пропусна... )

# 24
  • Мнения: 6 618
Пиша с черен молив по стъклото ,обаждам се в КАТ ,нервя се, псувам си  Embarassed
Когато съм звъняла в КАТ реагират много бързо явно по номера на колата издирват собственика и му звънят.

# 25
  • Мнения: 13
Точно там, на завоя, непрекъснато паркира някакъв катил бесен, с чистак бърсак ново БМВ ( има  в два различни цвята)
Какво да го правя ?

Направи се на кадърен шофьор и без да искаш маневрирайки му счупи страничното огледало на чистак бърсак новото БМВ, след което тактично му го остави на предното стъкло  Grinning с бележка "Извинявам се, маневрите не ми се отдават".... Grinning да видим дали пак ще спре там  Grinning

# 26
  • Мнения: 4 300
Не съм агресивна принципно и саморазправите не ми допадат. По скоро ме е яд, че някой, който има пари да си купи скъпи коли, се възползва да паркира в общото пространство, без да си купи собствен гараж и в случая използва "намалението", че общата врата е с развален механизъм и седи отворена нон стоп. Ще си подготвя една бележка обаче, Мюриелиното послание ми хареса.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Ако имаш излишни 25лв,толкова е такса"евакуиране на автомобил" викаш ги тези "сладури" идват с паяка и вдигат колата.
 Равносметката:
25лв.от теб за евакуация
25лв от нарушителя за евакуация
1,67лв на час за престой в наказателен паркинг(колко ще стои не знам)
на всичкото слагаш 20% ДДС

И ха познай дали няма да дойдат бързо да вдигнат колата


Това шега ли е?

Отне ми доста време докато науча квартала да не ми спира пред гаража, но все се намира някой, дошъл уж за малко да ми се изтипоса отпред. Ами... направо налитам на скандал, да не кажа на бой. Паяка не викам, докато дойде, онзи може и да си е тръгнал. Полицията е добра идея, поне ще го глобят. Ако и те го сварят.
Спирам понякога пред гаражи. Запушвам и коли. Когато съм за кратко. Но винаги оставям на предното стъкло номера на GSM-а. Звънят ми, идвам и не се сърдят. Виждат хората, че поне си помислил.

# 28
  • Мнения: 6 039
Има си правила за паркиране, според които това не се прави пред гаражи, действително без значение за какво се ползват, ...

Не съм сигурна, дали това е вярно. При тази липса на места за паркиране, ако някой си е направил гаража магазин, не виждам защо ще се забранява да се паркира отпред.

Хем колата му заема място отвън, хем пред гаража му не трябва да се паркира...  Rolling Eyes

когато един гараж е направен на магазин, той е със сменено предназначение и вече не е гараж! Или е гараж и пред него не се спира или е магазин и няма нищо общо с гараж.

Имаме подземен паркинг. Живеем в центъра, в близост до училище. Всеки ден е ад, непрекъснато се спира пред гаража, въпреки маркировката и огромната табела. Имало е всякакви идиоти, обикновено от околните градове, които си зарязват колата пред гаража и отиват на плаж.
В гаража ни спира кола и на лекар /акушер гинеколог/, който често го викат по спешност. Пълен абсурд! Българинът няма никаква култура в това отношение. Не му пука, че с таралясника си е блокирал 10 коли.

# 29
  • Мнения: 2 407
Като няма къде да се паркира,това е положението.

Общи условия

Активация на акаунт