Анкилозиращ спондилит (болест на Бехтерев)

  • 217 185
  • 722
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 47 995
Посети невролог и качествен рехабилитатор или кинезитерапевт. Може да ти помогнат, независимо дали или

# 601
  • Мнения: 30
Посети невролог и качествен рехабилитатор или кинезитерапевт. Може да ти помогнат, независимо дали или
Здравейте,

само невролог не съм посетила, а го мислех. Понеже имам някои завишени ревматологични стойности и ми казаха, че съм само за ревматолог. Може би трябва да ида поне и това да съм минала.

За рехабилитация - минах 4 курса, в две различни места - на второто направих 3 от 4те курса. С упражненията има някако облекчение, но като не знам сухожилие ли лекуваме, нерв ли, Бехтерев ли, тендовагинит ли, някак няма цел. И тренирме гръб основно и цяло тяло.

Днес ми казаха да опитам с чакръкчии. Но се притеснявам от усложнения.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 13:18 от Elena20

# 602
  • Мнения: 3 597
Как са сакроилиачните стави ? Снимки на таз правени ли са ?

# 603
  • Мнения: 30
Как са сакроилиачните стави ? Снимки на таз правени ли са ?

Никой лекар не ми е казвал да ги снимам. Но там болка нямам, само в китките (+мускули на ръцете и парене по дължина на лъчевата и лакътна кост - предполагам е сухожилие) и големия прешлен.

# 604
  • Мнения: 3 597
Съпругът ми също няма болка там , но има сакроиелит 1 степен в ляво . Тези стави са основния показател за болест на Бехтерев .

# 605
  • Мнения: 30
Съпругът ми също няма болка там , но има сакроиелит 1 степен в ляво . Тези стави са основния показател за болест на Бехтерев .

Благодаря!!! Това не го знаех, ще ги проверя.

# 606
  • Мнения: 35
Здравейте. Правих си НЛА В27,но не мога да разчета изследването,моля ако някой разбира да помогне

Последна редакция: пн, 01 фев 2021, 10:29 от AnMary

# 607
  • Мнения: 3 597
Резултата ви е положителен .

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 40 795
И аз идвам тук за жалост...с положит.резултат за мъжа ми.
Ядосвам се, че януари 2019 ревматолога му видя изминения в ставите-сакроилити, песна разни изследвания, изписа Аркоксия и до там.
Сега две години по-късно го накарах да отиде на друг ревматолог...по кръвните не показа никакво възпаление но фастора е положителен.
Лошото е, че има болките типични за Бехтерев.
Лекарката му е казала, че е в начмален стадий, но все пак ми е много притеснено Neutral Face
Изписала му е Афламил 2*1т за 2-3мес и после пак да го види.

Кажете моля как да започнем...?
Раздвижване и упражнения от къде да видим?
Трябва ли диета или определен н-н на хранене?

Благодаря предварително!

# 609
  • Мнения: 47 995
Влез във фейсбук в групата на ревматологични те заболявания , там има много информация.

# 610
  • Мнения: 24 467

Кажете моля как да започнем...?
Раздвижване и упражнения от къде да видим?
Трябва ли диета или определен н-н на хранене?

Благодаря предварително!

https://www.credoweb.bg/publication/111851/parvi-stapki-v-lecheb … na-behterev-video

Сдружение на болните от Бехтерев - много е полезно, запознаваш се с хора, правят си сбирки и си помагат:
http://bg.spondylitisbg.org/

https://probudise.bg/%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86% … %D0%B2/839?page=5

Иначе откак мъжа ми преди вече май станаха 8 години излекува лаймската си болест с нея си отиде и заболяването. Страдал е от него общо 22 години. Със сериозно прогресиране около и след  30-тата година.
Сега просто много ходим пеша, основно по балкана да дишаме чист въздух и да ни пече слънце. Ходим и на фитнес, където той си раздвижва редовно гърба, раменете, гръдния кош, каквито са най-честите негови упражнения там.
Хранителен режим той не спазва. Но редовното движение го поддържа и му помага най-много.

# 611
  • Пловдив
  • Мнения: 40 795
Не мога да се включа в групата...писах съобщение, но нямам отговор.

Джуди, вие не сте ли в Пловдив?
Как открихте, че има Лаймска и тя е виновника?

ММ също си мисли, че има някаква бактерия и тя му вреди...как да я открием обаче?

Благодаря за инфото.

# 612
  • Мнения: 24 467
Не мога да се включа в групата...писах съобщение, но нямам отговор.

Джуди, вие не сте ли в Пловдив?
Как открихте, че има Лаймска и тя е виновника?

ММ също си мисли, че има някаква бактерия и тя му вреди...как да я открием обаче?

Благодаря за инфото.

Не сме от Пловдив.
Още преди 8 - 9 години започнах да чета, влязох в доста руски форуми, в един израелски и си писах с наши хора, изселници в Австралия дори. Насочиха ме към търсене на лаймска болест и още един бацил - Klebsiella pneumoniae
https://diagnozata.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D0%B … D1%80%D0%B5%D0%B2

http://lekzanas.blogspot.com/2017/10/hla-b27-klebsiella.html

https://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F% … D0%BB%D0%B8%D1%82

Към лаймска болест ни насочи невролог от Плевен също.
След като изписаха ембрел на съпруга ми и се запознахме с опасностите от приема на биологични лекарства се задействахме и пуснахме изследвания. Резултатът за лаймска болест излезе положителен и веднага му изписаха антибиотици, които помня, че пи по-дълго от обичайното време, примерно около 20 дни.
След приключване на приема болките просто изведнъж се преустановиха, започна да се движи свободно, което не правил от години. И от тогава не е имал проблеми.
Когато го хване нещо вирусно го заболява и гърбът, но то няма общо с това заболяване, защото си минава с отшумяването на вирусното заболяване.
Винаги споделям с готовност, защото знам от какво се оттърва моят човек. И ако това помогне и на други би било добре.
Редовното движение е също нещо много важно.

# 613
  • Пловдив
  • Мнения: 40 795
Благодаря ти!
Ще прочета и аз и ще пробваме с изследванията...Кръвни ли са? Какъв материал се взима?
Мислих за гърлен секрет, понеже от известно време се оплаква от сухота в гърлото при легнало положение/след сън/, а после има секрети.

При мм май всичко започна след едно странно боледуване само с Т 2 дни...преди това си имаше "нормолните" болежки от дископатия и протрузии...които като се замисля може и да са били подсказка или зародиша на болестта Thinking

# 614
  • Мнения: 24 467
При мъжа ми е вероятна последица от нелекуване навреме сливици. Отстранени са едва на 20-годишна възраст, но преди това е болудевал много често и са поддържали постоянно токсално огнище.
Ако ще правите изследвания за лаймска болест или за клепсиела - вървете си при ЛЛ, той ще ви насочи където е нужно.

Общи условия

Активация на акаунт