един ден на новородено

  • 4 421
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Тони като новородено 50% от времето сучеше, 40% сучеше спейки, 10% спеше  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 840
Мислиш ли, че изобщо ще има сутрин ooooh! Денят и нощта така ти се сливат, че няма да разбреш кога започва и кога свършва денят и нощта. Денят преминава в кърмене(хранене), сменяне на памперси и приспиване. За друго нямаш време. Моето не беше от ревливите и не спящи деца и пак нямах никакво време. Сучеше максимум на 2 часа, за по 30-40 минути, та докато се обърнех и пак дошло време за хранене. Честно да си кажа не ми оставаше време в банята да влезна, един душ да си взема. Ако имаш кой да ти помага поне в началото, възползвай се Peace(а аз нямах Tired)
Ама споко, след месец неусетно ще усетиш, че имаш доста повече свободно време. В началото времето бързо лети и скоро след това ще разбереш, че животът с бебето съвсем не е само ядене и сменяне на памперси Laughing

# 17
  • Мнения: 1 763
Първите две седмици след раждането бяха тежички. Бебето беше кротко, но мен ме боляха шевовете от епизотомията и ми беше много отпаднало. Имах и големи проблеми с кърменето. Почти през цялото време през тези първи две седмици си лежах в леглото, до мен беше залепено креватчето и бебето си спеше вътре. Всичко около домакинството и бебето го вършеха мъжа ми и майка ми. На мен само ми подаваха бебето, за да го нахраня. Единствено нощните ставания поемах напълно аз, за да могат и те да поспят. След като минаха тези трудни седмици, аз се почувствах по-добре и си създадох някаква организация. Общо взето  в началото и денем и нощем бебето ядеше и спеше, като стана на около месец и нещо през деня  будуваше, но беше кротък, а нощом спеше по много -12, 14часа.

# 18
  • Мнения: 6 713
В началото бебчо спинка доста, ако има колики се проявяват предимно вечер и следобед - тогава повечко го гушкаш. Сън няма много, но пък можеш да лягаш с бебчо през деня когато и мъничето спинка.  Grinning
На мен въобще не ми се видя толкова страшно, даже напротив! Просто бебо иска да суче много често, сменяш пампита непрекъснато.  Crazy
Много бъро минават тези дни, наслаждавай им се доколкото можеш, сега даже се напъвам да си спомням какво точно е било! Embarassed Grinning

# 19
  • Мнения: 498
Е, може и да няма нощен сън. Обаче ще има едно хубаво бебче!
Моят ден с новороденото бебе минаваше в сутрешен тоалет, кърмене, пране/готвене, пак кърмене, спане понякога, кърмене, пак някаква дом.работа, кърмене, почивка, приготвяне за нощен тоалет и кърмене. През нощта 2 кърмения задължително. И вече е минал един ден.

Peace с изключение на това,че аз хранех с АМ.

# 20
  • Мнения: X
  Миличка, не е редно, нито е моментът да описваме такива неща....Хубавото е,че първите месеци отминават бързо и остава смътното усещане за някакъв кошмар  Wink
  Все пак имай предвид,че дори и най-кроткото и спокойно дете минава през критичен период на адаптация към света, през който се бори със живота във всеки един момент. Не че са толкова крехки...но някак си са прекалено "нови" и непригодени. Не ядеш, не спиш, както са казали посестримите по-горе- и в банята няма кога...Съзнанието ти е превключило на режим "бебе" и след първите дни на паника автоматично и в полусън сменяш памперси, дундуркаш, къпеш, храниш и пак...Аз бях с усложнения след секцио, на инджекции, но не съм лежала и ден след изписването.  Поех си и домашната работа-чистене, миене на съдове, готвене. Никой у дома не сметна за необходимо да ме улеснява откъм задължения, освен евентуално пазаруването.
  За мен лично психологическият стрес от появата на сина ми и осъзнаването на огромната отговорност се комбинираха с неуспех в кърменето, денонощно пищящо дете и 10 месеца зверски колики. Разбира се, това е единичен случай, а даже и при тези обстоятелства съм още тук и мърдам, както виждаш Wink

Желая ти спокойно и леко раждане, здраво и красиво бебче! Останалото ще се нареди!!!

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 22:22 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 6 713
Тони като новородено 50% от времето сучеше, 40% сучеше спейки, 10% спеше  Mr. Green

 hahaha hahaha Много сладко си го написала duhi_puhi! Сори, че спамя Blush

# 22
  • Мнения: 22 440
Аз пък в началото имах предостатъчно време, винаги се чудех как на другите майки не им стига.
Като се изключи храненето на около 3часа през нощта, с което доста бързо свикнах и не ми правеше впечатление, останалото беше същото. Хранене и преобуване на около 3часа, разходки и основно сън в началото. Дъщеря ми се роди новородена и първите 2месеца в къщи почти само спеше. Така аз имах време да стоя и на компа, да изчистя и сготвя, да имам време и за себе си и всичко останало. )))
Изобщо не е толкова страшно, въпросът е какво бебе ще ти се случи и как ти ще гледаш на нещата.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
Имам хубав спомен от тия дни, макар да са ми малко замътени вече. Сама се справях по цял ден.Той висеше на цицата в голяма част от времето, аз пък си висях на компа с него, или на масата, дори да имаме гости. Имаше колики, вечер ревеше повече, но към 12ч заспиваше, и така докъм 5, когато го гушвах при мен и продължавахме да спим. Нищо страшно няма. По-трудно е след като проходи, поне за мен. Но пък е и по-забавно Sunglasses

# 24
  • Мнения: 5 940
Освен от способността за организация на майката, нещата зависят и от бебето. Приятелките ми, родили преди мен, ме убеждаваха, че първите месеци е най-лесно. Бебето непрекъснато спи и яде и имаш време за всичко, включително и за много сън. Това било времето за почивка от бременността и за наслада от новия живот. При тях явно е било така.
Да, но синът ми още от първата минута след като се роди зарева и не млъкна до четвъртия месец. Досега не съм чувала друго бебе да реве така. Беше с ужасяващи колики, с много трудна адаптация в извънутробния живот. Дните ми минаваха в непрестанно гушкане, носене, пеене, доколкото е възможно да се пее при такъв шум. Въпреки всичко това бях невероятно щастлива. Уморена, но щастлива. Дано не съм те наплашила, нашият случай е по-скоро изключение. Сега Иво е прекрасно ведро дете.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 22:53 от valerie

# 25
  • Мнения: 2 567
И двете ми дъщери бяха изключително кротки бебета, имах време за всичко. Разбира се, в началото се натрупва умора, на мен ми се губеха моменти първите 2-3 седмици Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 784
Бебетата са различни, но въобще не е страшно. Както казваш - въпрос на организация. Първите дни докато се настроите към новия живот, докато влезнете в синхрон с бебчето, ще са малко по - динамични, но в никакъв случай не са толкова страшни, както са те наплашили. Освен това зависи и от теб, от това как възприемаш нещата и дали се вманиачаваш в детайлите. Не казвам да си безотговорна, но не е и нужна прекалена педантичност или вслушване в какви ли не налудничави суеверия, с които да си затрудняваш живота.
Пожелавам ти леко раждане и едно прекрасно послушно бебче!

# 27
  • Мнения: 1 428
Първия месец дъщеря ми вечер почти не спеше.Ядеше на 2-2.30 часа.Струваше ми се доста трудно отначало.Като порасна малко(4-5 месеца) вече всичко си дойде на мястото.

# 28
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И двете ми деца са кротки и спокойни бебенца. Пожелавам ти леко, безпроблемно раждане, много положителни мисли и чувства и да си прегърнеш скоро бебенцето, след това всичко ще се нареди.
Ще си направиш режим на хранене, в началото ще имаш много време за почивка  Hug
Времето теченеусетно, с дечица е много весело, ще се убедиш  Hug

# 29
  • Мнения: 2 447
Макар,че беше кротко бебе в началото нямах време за нищо.Добре че майка беше при мен да ми помага(за къщната работа,с бебето се справях сама).Ядеше през 3 часа.Докато го нахраня,преоблека,приспя и то минал 1 час.После да хапна,да се пооправя и то станало време пак да яде и така.

Общи условия

Активация на акаунт