БОЛЕСТИ, симптоми, начини за лекуване!

  • 22 884
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 376
Ето още малко неща за които се сещам, съжалявам за формата. Сигурно ви се струват много странни, но работят.

Когато малките паднат или се ударят, и има подутина, обикновено на главичќата, местото се намазва с кафява захар. Захарта се стрива много ситно и съвсем малко се овлажнява преди да се намаже. Местото се оправя за секунди, буквално, и не посинява.

Вари се ориз (без абсолютно нищо друго), и водата която остава от парата на капака, се дава на детето да я пие, а ако не иска се намазва на устичката. Невероятен лек когато страните на устичката на детето са зачервени от изсъхване.

Супа от варена бяла ряпа сепие веднъж седмично против настинки и грип. При кашлица също.

За кашлица, бели дробове - круша (плод, или под формата на сок пресно изцеден). За пушачи също профилактично.

# 16
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Martani, добре дошла! Не се протеснявай, всичко ще го обработя за новатъа тема! Пиши както ти дойде, само да е полезно!   bouquet

# 17
  • Мнения: 382
Много хубави неща сте писали тук.Поздрави за страхотната тема!  bouquet

Martani  само бих искала да попитам тези рецепти за хрема дали ще свършат работа при моето детенце-тя няма никакви видими сополи,но като легне да спи няма проходимост на носа и вътрешни секрети се стичат по стената на носоглътката.Тя се мъчи ужасно много не и стига въздух,като спи и стене,а нослето и свири,а аз съм безсилна да и помогна.
И изобщо ако има друга рецепта за това положение ще съм благодарна да я споделиш,защото много мами сме на този хал. Hug

# 18
  • Мнения: 376
drize, благодаря ти!

ladybg, може да пробваш всеки ден да мажеш съвсем леко нослето с олио, или с мед, за да видиш дали малко по малко няма да изчисти микробите, като стане практика. Също и с праз лук лиуспите.  Иначе това което са ми предлагали против запушен нос е да слагам малкия на възглавница, така че раменцата също да са на нея, за да му е на равна линия вратлето.  Пробваи, тъкмо ще споделиш дали деиства. Аз като родих в БГ 2 месеца ходехме с хрема, сменяхме зелени, кафеви капки, слагах разтвор на 3 часа с помпата, и нищо, а като доидох тук олиото ме оправи за 1-2 дена. Говоря за Мирко, аз самата също си слагам олио от време на време.

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 12:06 от Martani

# 19
  • Мнения: 1 149
Ще надзъртам и аз тука Peace

# 20
  • Мнения: 382
drize, благодаря ти!

ladybg, може да пробваш всеки ден да мажеш съвсем леко нослето с олио, или с мед, за да видиш дали малко по малко няма да изчисти микробите, като стане практика. Също и с праз лук лиуспите.  Иначе това което са ми предлагали против запушен нос е да слагам малкия на възглавница, така че раменцата също да са на нея, за да му е на равна линия вратлето.  Пробваи, тъкмо ще споделиш дали деиства. Аз като родих в БГ 2 месеца ходехме с хрема, сменяхме зелени, кафеви капки, слагах разтвор на 3 часа с помпата, и нищо, а като доидох тук олиото ме оправи за 1-2 дена. Говоря за Мирко, аз самата също си слагам олио от време на време.
Благодаря ти-ще пробвам с олиото Hug,но с праза не знам как ще стане,защото тя една секунда не стои мирно,колко време трябва да стои така? А за възглавничката-тя и в момента спи на възглавница,за да  е отпушена поне малко.но тя се върти като пумпал и нищо не става. Sad

# 21
  • Мнения: 79
 Simple SmileМоята дъщеря беше с такава хрема.Когато заспи и започваше да кашля от нея,а будна ли е, нямаше и нищо.Правих и  силен разтвор от лайка(цветчета)и капех по6-7 пъти в ноздра.Но трябва поне седмица да се капе и всеки ден се прави нов разтвор.От бебе я лекувам само с лайка  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 111
Много полезна тема  Peace
drize   bouquet

# 23
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Темата е страхотна! Поздравления!   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 595
Болест и Симптоми: ангини и всякакви свързани с болно гърло
Лечение: един литър или ако е по-голям човек може и малко повече прясно мляко се сварява, след което се капват 3-4 капки лимон. Млякото се пресича и се отцежда водата. Пресеченото мляко вече без водата се разстила върху памучен плат, под плата се слага найлонче (торбичка или нещо друго) и се увива върху врата. Отгоре се завързва с друг памучен или вълнен плат. Прави се няколко пъти. При деца най-добре е вечер, за да не ги дразни и да го дърпат през деня.
Промени на организма по време на лечение: не съм наблюдавала

Болест: стресница, херпес или кой както нарича гадните твари
Симптоми:една или повече пъпки, които ти пречат и ти се иска да ги разкараш по-бързичко
Лечение: освен познатия вариант с паста за зъби и кремчета от аптеките, капка Биоцитрин или Цитросепт (и двете са горчилки от семена или люспички на грейпфрут, вече не помня) върху въпросната досада 3-4 пъти и се разкарва
Промени на организма по време на лечение: нетърпение основно

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Ivy, страхотно си го написала, копирам си рецептите ти веднага!

# 26
  • Мнения: 3 595
дано не ви трябват, но ако ви затрябват да са ви от полза  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 410
Много полезна тема, записвам се и аз да я следя Peace

# 28
  • Мнения: 1 685
Темата е страхотна, просто PeaceЩе я следя с голям интерес Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 331
Болест: бронхит
Симптоми:кашлица, хрема, ниска Т./37.5-37.8/
Лечение: Фосфорус 15 СН
Инкубационен период:3 дни.
Промени на организма по време на лечение: не съм наблюдавала.

Общи условия

Активация на акаунт