Отчет на набор 2003 - 37

  • 14 217
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 125
Привет и от насс Али  Hug
Страховете са от тъмното в момента.Вечер ходя с него до тоалетната, а като излиза оттам го прави на бегом Crazy...разпасан.
Иначе вече е женен мъж  Joy, снахата е Биляна (не познавам момичето  Wink) и животът е прекрасен!

# 16
  • Мнения: 14 133
Скок и ние в новата тема.  newsm44
Добре дошли на новите мами и наборчета.  Heart Eyes  bouquet
Носи си ги Сашко очилцата. Закриваме здравото оченце по 2часа на ден и така.
На градината няма никакви проблеми. Никой не му се подиграва.
Към средата на декември ще ходим на контролен преглед да видим как вижда, все пак, с очилцата.

# 17
  • Мнения: 530
Писах в старата тема .
Просто се хвалех че Габи днес ще участва с танц и стихче в празника на градината и ще ги снимат по регионалната телевизия.
 Grinning Grinning
Привет на новите мами. Peace Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 506
Цитат
Преди една седмица давах проспан, а тази сутрин вече хърка и гласа й е променен. Ама то при тези температури където са по два часа вън и мокри какво да очаквам.

Viki_hrisa, ей на това му се вика всеки с проблемите си... Аз тук давам мило и драго, моля се и се разправям да ги извеждат поне за по половин час в по-хладния сезон, да не стоят само вътре затворени  Confused  А вие там го имате по дифолт и пак...

Didoni, сподели после как е минало в Обсерваторията. Никога не съм се сещала, че можем да идем там - дали пускат свободно или трябва да им пусна мухата от детската градина да организират посещение  newsm78  И какво се вижда? Много ще ми е интересно да разкажеш впечатления. Предварително благодаря   bouquet

Етиа, как си се стърпяла да не овикаш някой да направи място на детето? Ужас просто...  Confused

Chibi, не се ли сърди Сашко като закривате очето. Ники въобще не ми дава да му закривам здравото оченце - всеки път са разправии, разправии...

# 19
  • Мнения: 872
Лора и тя на моменти се страхува от неща , от които обикновено не се страхува. Или от тъмното, или от буболечки, но избирателно. Може да си играе с калинки и мравки , но от мухи например пищи. Преди време се страхуваше от алармата на апартамента, което не е кой знае колко силен или дразнещ шум, но не искаше да излиза в коридора и постоянно говореше за алармата.
Бъчи, моментно е , ще отмине.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
Уф, вярно всеки с проблемите си...
При нас ги извеждат - само като вали или е много кално, кишаво - не.
Ама да си кажа - не е най-добре. Като ги изкарат в най-големия студ, дето аз не съм посмяла да си покажа носа от офиса и те като потичат с хубаво отворени уста и са готови.
От друга страна пък им трябва чист въздух...

Иначе сутринта в метрото - развиках се, защото просто не можах да подпра тълпата и вече виждах как го смачкват(очилата му се разкривиха) и нищо не мога да направя. А до място просто физически беше невъзможно да стигнем, дори някой да беше проявил желание.
Явно не трябва да се пътува с деца в пиковите часове, ама нали тогава пък отиваме на работа, на детска...


Maria.St  и на нашият му закриваме окото - в началото много мрънкаше, то се уговаряхме, то ревеше, то го буташе настрани и си надничаше - ама свикна. Много съм упорита за такива неща. В началото му измислях занимания веднага след като му го сложа и той просто го забравяше.
Сега му го слагат в градината - защото трябва да е закрито 2 часа, но при активна работа - да пише, да рисува, а не просто да му го сложа и той да гледа от колата. Пък вечер не остава време, дори телевизия не гледа - 20 минути рейнджърите и това е.

# 21
  • Мнения: 922
То имало нова тема, а аз писах в старата
Maria.St ще разкажа за обсерваторията с повече подробности. Мисля че само организирани посещения, но довечера ще проуча въпроса

# 22
  • Мнения: 14 133
Chibi, не се ли сърди Сашко като закривате очето. Ники въобще не ми дава да му закривам здравото оченце - всеки път са разправии, разправии...
О, сърди се, но аз не се отказвам.  Laughing И при нас ги има разправиите.  Peace
И Сашо засега се опитва да хитрува и да наднича, но и аз съм много лоша.  hahaha Лесно не се давам.  Joy
Той се занимава и в къщи, като му дойде музата - опитва се да пише, рисува, оцветява, реди пъзели.   bowuu

# 23
  • Където пожелая
  • Мнения: 270
И Антонио има страх от тъмното.При нас е недопустимо да го оставя вечер сам вкъщи,дори и за 10мин.През деня го оставям,но най много да отида до магазина или за нещо по набързо,защото самата аз се притеснявам.А Тони иска да стои сам,но само през деня,вечер Naughty

# 24
  • Мнения: 133
Той е изключително емоционален, дори когато бърза да се изрази понякога малко заеква.
И моя син така заеква от бързане. И мен ми е притеснено за това и все повтарям....Спри, помисли какво искаш да кажеш и го кажи бавно. Има ефект за момента, после пак се почва. Преди месец имаха посещение на логопед в градината и той така каза, че няма място за притеснение. Било нормално и ще израсте проблема........ дано!  Praynig

# 25
  • Мнения: 1 687
Не ми е проблем да ги извеждат. Тук си е задължително всеки понеделник да са вън. Единствено при порой не са вън.  Simple Smile Иначе са облечени и на разходка, прозорците им около 10-11 часа са отворени. Сега тук е под нулата, ами явно аз не мога да го приема но Вики е с шапка и шал, а в градината е разкопчана и понякога без шашка. Шала не го коментирам няма го никакъв. Кръста й винаги е гол, макар че постоянно натяквам да се оправя тя. Вчера при мен на високото пече и е добре да е вън, но слязох да я вземам ами то на мен ми е студено а какво да кажа за нея.  ooooh! Айде спирам да се оплаквам.
Чиби дано не му прави впечатление много. До кога ще е така.
И аз искам да я заведа обсерватория но няма да е скоро като гледам. Иначе постоянно разпитва за звезди, слънце и т.н.
Вики не се страхува толкова много, но има моменти когато  види куче или да започне да лае да бяга.

# 26
  • Мнения: 3 506
Абе децата уж са по-топлолюбиви, ама знае ли човек. Аз пък на нашите им се дразня, че ги командват за обличането и всички трябва да се облечени еднакво - примерно с по три ката дрехи, или всички да имат шапка, или да имат/нямат чорапогащник и т.н., което мене много ме дразни - не може всички да им е еднакво топло / студено - колкото учителката каже, толкова... А пък на тази възраст вече определено ако им е студено, тичат да си искат още дрехи, или ако им е топло съответно се събличат.
Абе това е - навсякъде различни проблеми, а и самите родители сме различни в изискванията си  Simple Smile

За страховете - и Ники си има неговите страхове и притеснения - със сигурност от тъмното и от смъртта, но много често се случва по време на филмче да ме викне да гледам с него някоя по-страшна сцена, или да се стресне от нещо случайно. А дъщеря ми много я е страх от кучета.

# 27
  • Мнения: 14 133
Може и въобще да не махне очилата.  Астигматизмът не се лекувал. Важното е, поне диоптъра да се задържи на това ниво.  Peace
При нас дечицата в студеното не ги извеждат.  ooooh! Учителките нямат претенции за облеклото.  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 15 220
 Hug

# 29
  • Мнения: 150
Привет на всички!!!Не ми остана време вчера да пиша и хоп -нова тема.Заинтригувахте ме с тези зъбки.ще взема довечера да ги преброя!
Мимката сега си е у дома че вече трета седмица кашля и се разправяме с една кашляща бактерия-ужас tantrum-да ти настръхне косата.То не бяха капки в нослето,то не бяха сиропи-сега вече и изписаха антибиотик,дано се оттървем!Мъчно й е за детската градина и чака празника за Никулден-дано са й оставили стихче!
А за вас качих последните снимки от фотоапарата-от бързане някаи забравих да ги обърна-ще прощавате.http://www.katrinkag.snimka.bg/album.php?album_id=312393
За Никулден планират маскен бал-и за деца и за мами,а мацката е решила да е Питър Пан-не знам как да я отклоня-май ще се наложи да си е Питър newsm12.
Щях да пиша за страховете-ако не задълбавате в тях-по-бързо минават.А аз и до сега оставям лампата в коридора да свети.Не е трагедия-имам един детски спомен-като малка--живеехме в къща с външна тоалетна-когато трябваше да ставам и нашите не можеха да ме чуят ми беше ужас да ида,въпреки че имахме много лампи-все ми се привиждаха разни неща.
Та тъй-всяко нещо с времето си.
Спорен ви ден  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт