Неправдата при детските добавки

  • 10 658
  • 97
  •   1
Отговори
  • малко градче
  • Мнения: 188
Отдавна ми се въртят едни мисли в главата и искам да ги споделя с вас,да видя дали и други мислят като мен.Става въпрос за детските .Всички знаем при какви условия се отпускат те.Та гневът ми е свързан с двойките , които живеят без брак на семейни начала.При тях се получава така,че винаги майката взима детски,защото човекът ,с който живее не влиза в сметката.Имам доста колежки,които нямат брак,вземат детски,а в същото време партньорите им получават доста прилични доходи.Същото важи да речем и за адвокатите.Дори и да имат брак,те се осигуряват на минимума определен от закона,а в същото време разполагат с 4 цифрени доходи месечно.Иначе правим закон за несемейното съжителство.
  Моля споделете какво мислите по въпроса.
Само да допълня,че според мен детски трябва да се полагат за всички деца.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ние също няма да получаваме детски.Дори да не бях омъжена,пак нямаше моето дете да получава детски.

Не се ядосвам на двойките,които нямат брак или на тези,които се осигуряват на минимума.Моят избор е такъв и смятам,че те ще са ощетени по други параграфи.


# 2
  • София
  • Мнения: 969
По принцип и аз не съм съгласна с тези неща да се лъже, Но такъв е закона. Но наскоро имаше поправка. За самотните майки, т.е. тези без брак таксата за градина беше 20 лв. Сега го измениха, че таксата ще е наполовина, при положение, че детето не е припознато от бащата. Другото нещо е, че който не взима детски надбавки, на единия от родителите се приспада от данъчната основа 420лв. Добре де, те качиха тази ставка, обаче тя важеше само 1 година, демек за 2007г. За 2008год. вече няма да се приспадат от данъци, та ние няма да получим нищо. Не че съм толкова за тези пари, но ми се струва тъпо, една сума да се гласува и разисква толкова време и да важи само една година и после да бъде отменено. Това вече е пълен абсурд.  #Cussing out

# 3
  • Мнения: 126
По конституцията на Република България всички деца са равни. На практика не е така. Децата на хората, които се осигуряват на реалните си доходи не получават детски надбавки. Предлагам да започнем кампания "ДЕТСКИ НАДБАВКИ ЗА ВСИЧКИ ДЕЦА"! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 4
  • София
  • Мнения: 969
По конституцията на Република България всички деца са равни. На практика не е така. Децата на хората, които се осигуряват на реалните си доходи не получават детски надбавки. Предлагам да започнем кампания "ДЕТСКИ НАДБАВКИ ЗА ВСИЧКИ ДЕЦА"! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ако тръгнем да гледаме Конституцията какво ли още няма да намерим, което не отговаря на действителността.
Значи с това за детските надбавки ОК. това е един вид социална помощ за "по-бедните". Сложих го в кавички, защото имаме познати, които си взимат детските надбавки, а всъщност изкарват повече пари от нас, но защото се осигуряват на минималните прагове. Но точно нали затова имаше закон, да се връщат пари от данъците за останалите, които се осигуряват на реалните си заплати. Е да де, но това увеличение и гласуване важеше само една година, ето затова аз се ядосвам. Значи губят си времето за нещо, което важи само една година, наместо изобщо да се занимават трябваше да вземат да измислят нещо друго, което да подпомага майките.

# 5
  • Мнения: 9 814
Това е болната ми тема.
Родих детето си, докато бях студентка и не работех, съответно не работех и не бях осигурено, освен здравно от университета.
Така, аз получих 150 лв. за неосигурена бременна и 200 лв. за първо живо родено дете.
От тук насетне вече 4 години и нещо детето ми не е получило лев от тази държава.
За да получавам социално майчинство, което тогава беше 110 лв. /сега не знам колко е/ трябваше доходът ни да не надвишава 200 лв. на член от семейството, същото беше и за получаването на детски /тогава 18 лв./ А нашият доход беше със 74 стотинки повече.
Но няма изключение дори и за дребни стотинки.
И всичко това, защото съм женена и трябва да се отчете и доходът на съпруга ми.
После седнали да ме убеждават политиците, че бракът ще спре да съществува като институция.
Ами ще спре, те неженените имат видимо повече права от сключилите брак.
Нали сме богати /според държавата/ детето ми няма нужда да получава надбавки. #Cussing out
А в същото време не една и две мой познати, които обаче не са сключили брак с бащата на детето си, независимо от доходите получаваха детски и майчинство.
Исках да пиша и до Комисията за защита от дискриминацията, но реших че, само на мен внимание няма да обърнат.

# 6
Здравейте, аз съм нова тук. Съгласна съм със това, че всички деца трябва да получават детски. Но имам и една друга идея и не знам с кой да я споделя или къде да я предложа - става въпрос за това, че всички сега ще получават коледни надбавки - пенсионери, работещи ...Само ние - майките - които си гледаме децата и получаваме мизерните детски - ако въобще ги получаваме - няма да имаме никакви надбавки. Не знам за вас, но на мен са ми крайно недостатъчни 220 лв майчинство, за да покрия нуждите на детето си за месеца, а и да му купя нормален подарък! Освен това и аз съм от тези , на които семейният доход е по-висок с малко и не получаваме детски. Имам две деца и не знам с какво са по-различни от другите хора или от децата в неравностойно положение. До кога мисли нашата държава по всякакъв начин да ни кара да не раждаме деца  или ако раждаме, да ги оставяме много малки на детски ясли-ако въобще стигнем до това - или при баби и т.н. и да се лишаваме от удоволствието децата ни да растат пред нас?!! А и не знам защо никой не мисли за тези деца - госпожата Масларова прати пенсионерите на море, а нашите деца къде да отидат? зАЩО И ЗА ТЯХ ДА НЯМА ПО ЕДНО ТРИНАЙСТО МАЙЧИНСТВО ИЛИ ТРИНАЙСТИ МИЗЕРНИ ДЕТСКИ НАДБАВКИ?!!!, Моля, пишете ми-какво мислите и вие по въпроса и какво можем да направим заедно?!!

# 7
  • Мнения: 203
Абсолютно на същото мнение съм. Всички деца трябва да получават детски добавки. Така е в повечето страни от Европа. В Германия детските са 150 евро и се получават от всяко дете до навършване на 18 г. Мисля, че ако се обединят повече майки можем да постигнем нещо в тази насока. Въпросът е да го направим...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Hris_4,аз не мисля,че държавата трябва да покрива всички нужди на детето ми.Колкото майчинство дават,толкова.Детето е отговорност на мен и съпруга ми.Когато ни е удобно,децата са на държавата,друг път децата са наши и държавата да не се меси.Не бива така.

Мисля,че пенсионерите имат по-голяма нужда от коледни надбавки.Ние сме млади и ще работим,а те са в задънена улица.

# 9
dobre de-taka da e! nie 6te si rabotim,6te zatuvame v krediti za da si otgledame decata i 6te gi vru6tame prez sledva6tite 30 godini-tukmo do togava i nie 6te sme pensioneri i nie 6te sme v zadunena ulica! samo da e jiva i zdrava Maslarova, ta i nas da prati na po4ivka! ili da stanem deputati-puk dano ni dadat 1000-1500 lv pencia! pone vnucite 6te sa dobre!

# 10
az iskam i da podkrepia vsi4ki , koito sa za detski za vsiako dete. i za6to niakoi tam, v ministerstvoto, ne pomisli, 4e moge semeiniat ni dohod da e okolo 1500 lv mese4no (bez detskite), no 1000 lv otivat za krediti i pokrivane na osnovnite ni nugdi. izob6to v tova 4islo ne vkl drehi i tn-za tova ne sme si i pomisliali otdavna v ku6ti! molia,kagete mi kolko ot vas jiveiat v gili6te, zakupeno ot samite vas i niamat kredit?! za6toto rabotia v bankovia sektor i znam, 4e 90 procenta ot bulgarite giveiat na kredit!

# 11
  • Мнения: 8
Съгласна съм, че детските трябва да са за всяко дете, а да не говорим, че в изчисленията влиза сумата на дохода БРУТО,  а не чисто. Но също така съм съгласна и с мнението, че държавата не е длъжна да ни издържа. То сега майчинството не е точно 220 лева - това е минималното. Първите 9 месеца получаваш в зависимост от дохода, който си получавал преди това./или поне върху който са те осигурявали/, така че не сме много ощетени, при положение че искаме да не работим 2 години. Да не говорим, че в съвременния свят вече са малко държавите/ и то напредналите/ в които платеното майчинство е толкова дълго. Все пак имаш вариант 2 години да не работиш и да си гледаш детето. Не може и вълка да е  сит и агнето да е цяло. Хем искаме да си стоим в къщи и да не работим, хем да не живеем мизерно. Май в напредналия свят тази формула вече не съществува.

# 12
  • Мнения: 9 814
didi_dik , нещо не си разбрала правилно.
Темата е за това, че майките, които не са сключили брак имат право на детски без да се налага да представят дохода на бащата, за разлика от семейните.

Иначе и аз съм съгласна, че държавата не ни е длъжна.

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
СНБМ също настоява детските да са за всички деца.
Мами, подкрепете петицията ни!

# 14
  • Мнения: 4 978
СНБМ също настоява детските да са за всички деца.
Мами, подкрепете петицията ни!

Или детски за всички деца, без оглед дохода на родителите, или детски с таван + реално семейно подоходно облагане.  Peace
Така ощетени няма да има.
В настоящата ситуация, на практика децата на реално осигуряващите се мъже и жени са в неравностойно положение спрямо останалите.

# 15
  • Мнения: 221
Според мен всички деца трябва да получават надбавки, без значение от дохода. Семействата, които нямат нужда от тези пари, могат да ги дарят.

# 16
  • София,
  • Мнения: 4 267
Според мен всички деца трябва да получават надбавки, без значение от дохода. Семействата, които нямат нужда от тези пари, могат да ги дарят.
Аз съм на същото мнение, не трябва да се разделят децата, не трябва да се гледа нито доход на семейството, нито семейното положение, неможе една държава уважаваща себе си и твърдяща, че тя единствена на Балканите е успяла да предотврати расови размирици и война, да насажда точно такава дискриминаця на децата живеещи в нея. Един ден тези деца ще пораснат! Naughty И ще и го върнат! Naughty Как да обясня на детето си, че то не получава "детски парички", както някои другарчета в училище, защото въпреки, че мама е на мизерните 220,00лв в момента, на тати БРУТОТО вдига летвата и като се раздели на 4 е отгоре с няколко стотинки, но какво я интересува държавата. Нали някои СЕМЕЙСТВА, с брак или без брак създават МНОГО деца и живеят само на тези помощи и просия, тогава защо за едни ДЕЦА да има, а за други да няма. Или ще има за ВСИЧКИ или за НИКОЙ. Я по добре да няма за никой - та така и някои мързеливи хора да измислят друг начин за препитание Joy

# 17
По повод детските надбавки и това , че в чужбина няма майчинство. Да, така е! Имам роднини в Испания - братовчедка ми роди там и двете си деца. Майчинството й е точно три месеца. Но за сметка на това при раждане получава около 2000 евро и след тези три месеца има реална възможност да остави детето си на детска ясла. А какво става при нас? Искаш не искаш, не можеш да работиш,  защото няма кой да ти гледа детето! А в София е почти невъзможно да го вредиш на ясла или градина! В този случай пак ли ние сме виновни - не работим, за да гледаме децата си! Добре, държавата не ни е длъжна, но поне елемнтарното може да направи! Нека поне детските надбавки да са нормални и да са за всички!

# 18
  • Мнения: 835
Аз се чувствам ощетена, за това, че съм женена!!! Много съжалявам, че подписахме - и ние не знаем защо, макар ,че се колебаехме.Беше ни все тая!!!

А сега излиза, че за това не можем да взимаме детски!Ако не бяхме подписали - проблеми няма.! Защо двойките при които бащата е припознал детето си нямат същите законови основания за семейство ккакто подписалите?

Имам 2 приятелки, които детските и за кафе не им стигат, но ги взимат и се возят в последен модел мерцедес.Но......не се подписали.

Просто не е честно, за тези, които се "прецакаха" да подпишат.

# 19
  • Мнения: 247
Аз се чувствам ощетена, за това, че съм женена!!! Много съжалявам, че подписахме - и ние не знаем защо, макар ,че се колебаехме.Беше ни все тая!!!

А сега излиза, че за това не можем да взимаме детски!Ако не бяхме подписали - проблеми няма.! Защо двойките при които бащата е припознал детето си нямат същите законови основания за семейство както подписалите?

Имам 2 приятелки, които детските и за кафе не им стигат, но ги взимат и се возят в последен модел мерцедес.Но......не се подписали.

Просто не е честно, за тези, които се "прецакаха" да подпишат.

И при нас стана точно така!! Само, че моите приятелки се возят в други, също луксозни коли........
Искам да попитам, защо мен държавата може да ме ДЕРЕ с данъци (на практика издържам поне мангал и половина), а на моето дете не се полагат детски, защото работодателят ми (топ инвеститор в БГ) ме осигурява на реална заплата...... #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 20
  • Мнения: 835
Да и аз не мога да скрия данъци, защото ме осигуряват на реалната заплата.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Детски трябва да има за всички деца!На децата ми не се полагат.И какво се получава внасяш осигуровки.изряден данъкоплатец си и накрая нищо.

# 22
  • Мнения: 176
СНБМ също настоява детските да са за всички деца.
Мами, подкрепете петицията ни!
Само не разбрах,къде в петицията се споменава за детските.Аз ли не чета както трябва или не виждам добре newsm78
 И аз съм си мислела да пиша на Комисията за защита от дискриминация,дори съпруга ми ме бъзика, как така не съм го направила досега.Аз съм ЗА детски за всяко дете!

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Стъпка по стъпка. Този път успяхме!

# 24
  • Мнения: 126
Време е вече да се действа и по въпроса за детските надбавки. Не може едни деца да ги получават, а други не. Правдата трябва да възтържествува! Peace Peace Peace

# 25
  • Мнения: 2 908
И аз се включвам към неполучаващите детски-моите колежки и приятелки ме гледат странно,като им кажа,че не получавам-ама нямам нито една женена приятелка. TiredИскам да се подпиша където трябва,ако има подписка,но това е пълно безчестие.Какви детски,какви пет лева-нали съм омъжена и oсигурена на реална заплата...Не ми е за тях,до сега не се бях замисляла дори,имах го като предимство-да не се редя по тези бюрократични опашки,но наистина не е честно спрямо такива като нас. #Cussing out

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Пак се повтарям ужасно е това делене на децата.Скоро обяснявам на една позната и тя ми отговаря................така сте вие женените.Ами така сме на реални заплати и реални осигуровки и после с две деца,какво излиза, че сме много богати и не ни се полага.

# 27
  • Мнения: 534
Бих подкрепила следваща петиция за детските надбавки с две ръце Peace
Аз също не получавам детски...в края на крайщата не е въпроса в тези 30лв., въпроса е принципен. Онзи ден гледах Масларова в "Здравей България", но нямаше като как да я попитам за тези неща. Аз също имам познати, които живеят без брак, но в същото време развиват бизнес, получават наеми от жилища в столицата и накрая получават детски...защо? ми защото майката се води самотна и т.н. Хайде в един голям град не се знае кой живее с брак и кой без брак, но в малкият град това се знае и никой не пита тези кокони не им ли е неудобно да идат и да се наредят за детски...много е несправедливо...

# 28
  • Хасково
  • Мнения: 999
Моите деца също не получават детски надбавки - то по-скоро трябва да се казват в този вариант в който се дават Социални помощи за деца! Ако са наистина ДЕТСКИ надбавки  би трябвало всички български деца да ги получават!
Има ли петиция която да подкрепим???

# 29
  • Мнения: 349
Бих подкрепила следваща петиция за детските надбавки с две ръце Peace
Аз също не получавам детски...в края на крайщата не е въпроса в тези 30лв., въпроса е принципен ...много е несправедливо...

И аз съм на това мнение. Бих подкрепила с две ръце  Peace

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Моите деца също не получават детски надбавки - то по-скоро трябва да се казват в този вариант в който се дават Социални помощи за деца! Ако са наистина ДЕТСКИ надбавки  би трябвало всички български деца да ги получават!
Има ли петиция която да подкрепим???

Те сега са точно помощи за деца и затова се взема дохода и не всички получават.

 http://lex.bg/laws/ldoc/2135441920

# 31
  • Мнения: 4 362
Бих подкрепила следваща петиция за детските надбавки с две ръце Peace
Аз също не получавам детски...в края на крайщата не е въпроса в тези 30лв., въпроса е принципен ...много е несправедливо...

И аз съм на това мнение. Бих подкрепила с две ръце  Peace

ПОкрепям и аз също  Peace Трябва да се направи нещо  Peace

# 32
Аз не съм омъжена , но дори и да бях доходът ни не надхвърля допустимата сума за член от семейството. Аз съм с двете ръце за детски надбавки за всички деца, та нали всички те са деца в "милата ни" България. Така или иначе тези 35 лева няма да ни стабилизират финансовото положение(въпреки че помагат- 2 пакета с памперси), но въпроса е принципен: всички деца са равни.

# 33
  • Мнения: 4 362
Момичета,мисля си че проблема не ни е в майките които нямат брак,те не са ни виновни,а онези които не мислят за децата,онези които не ги "еня" за целият ни народ....
Дайте да се организираме и да направим нещо по въпроса  Peace

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Аз съм далеч от тази мисъл да обвинявам майките,не съм си го й помисляла.Примерите,който съм дала е точно как децата се делят.Как ще ни отпуснат надбавки,като ще остане по-малко за крадене?!

# 35
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз съм далеч от тази мисъл да обвинявам майките,не съм си го й помисляла.Примерите,който съм дала е точно как децата се делят.Как ще ни отпуснат надбавки,като ще остане по-малко за крадене?!
Именно  Peace, а как ли се точат сега и на милиончетата останали от програмата за инвитро, съжалявам единствено затова че тези безотговорни хора ние сами си ги избираме, но как да разбереш кой какъв е, на челото му на бюлетината не пише КРЕТЕН
 #Cussing out

# 36
  • София
  • Мнения: 426
Съжалявам много ако ще обидя някого,но според мен детски надбавки взимат само ромите и тези които не се осигуряват върху сумата която взимат.От както съм родила от скапаната държава са ми дали само еднократната помощ от 200лв. не съм съгласна и с това да зе взима брутото на заплатата и върху него да се изчислява прага от 300лв.на мъжът ми му тряскат в брутото такива суми дето не е и сънувал да ги взима,изаради това няма детски.Абе "богати" сме какво да се прави!

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Кога пък ще приемете, че София не е цяла България и в страната заплатите не са високи.

# 38
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Кога пък ще приемете, че София не е цяла България и в страната заплатите не са високи.

 Peace

# 39
  • София,
  • Мнения: 4 267
Кога пък ще приемете, че София не е цяла България и в страната заплатите не са високи.

Аз пък невиждам тук някой да е казал подобно нещо! Crossing Arms ТОзи проблем го има абсолютно навсякъде!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Не съм искала да засегна някой,но няма значение от кой град си!Въпроса е принципен.Аз съм от Бургас примерно.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Съжалявам много ако ще обидя някого,но според мен детски надбавки взимат само ромите и тези които не се осигуряват върху сумата която взимат.

ей затова го написах, издразних се да ни причислява към малцинствата, не вземаме 4 - цифрени заплати, вземаме семейни помощи за деца. Нямам против всички да получават, но да се изказва така хич не ми харесва. "Богати" били, защото били осигурени на реална заплата, е има и хора дето са осигурени на реална заплата и пак влизат в сумите нужни за отпускане на помощи, не всички лъжат държавата.

# 42
  • Мнения: 498
Една от болните ми теми. Щом искат раждаемост, да дават добавки за всички деца, независимо от семейното или финансово състояние на родителите. Защо делят децата, нали всички се водят български граждани.

# 43
  • Мнения: 6 274
По конституцията на Република България всички деца са равни. На практика не е така.
Разбира се, че не е така...
И аз съм напълно съгласна с вас, по въпроса с детските...
Но аз пък се чувствам ощетена от нещо друго, което направо ме изкарва извън нерви като се замисля...  Close
Защо моето дете "е оценено" (съжалявам за думата, но аз така ги чувствам нещата) на сумата от 200 лева, защото се е родило трето поред в семейството ни ???
И с какво моето дете е по - малко от едно второ дете в друго семейство, което "е оценено" на 600 лева ???
Нима не всяко дете е скъпо за родителите си ???
Нима не всички са граждани на тази скапана държава ???
Ей на този въпрос някой ако успее да ми отговори, евала...

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Ние също имаме желание за трето детенце и съм на ясно еднократната помощ.По политиката на управниците излиза с трето дете един вид ще й натежи на държавата.Това е подигравка.

# 45
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз просто нямам думи Peace

# 46
  • Мнения: 168
Ей, хора. Вие представятели си , ако за всяко дете даваха по например 1000 лв. колко циганчета #2gunfire  щяха да се пръкнат, които и сега са си много. Аз одобрявам този закон от тази гледна точка, а и за тази  400 лв. (разликата - 600-200=400) ли раждате  деца. newsm78  ЗА детските съм съгласна. 35 лв. нищо не са, но толкова - какво да правят и те коледни искат да вземат. Money Money Money Money Money Money

# 47
  • Мнения: 168
 
Цитат
защото били осигурени на реална заплата, е има и хора дето са осигурени на реална заплата и пак влизат в сумите нужни за отпускане на помощи, не всички лъжат държавата.
[/quote]


Има и хора които работят без никакви осигуровки/без договор/. Ама какво да се прави.

Последна редакция: чт, 25 дек 2008, 17:17 от dinkova

# 48
  • Мнения: 4 753
Не мога да разбера тия, дето се гневят на неомъжените двойки...  И ние не подписахме, но не заради скапаните детски, а защото нямаме пари за сватба - или сватба или дете - избрахме второто...  Брутната сума на двамата е не повече от 800 лв., както и да се смята сме под нужната сума за тричленно семейство... Честно да си кажа, щеше ми се да не се дореждам за социални помощи, но какво да се прави...

Иначе и аз съм за детски надбавки за всички деца, те тия 25 лв. много ме оправят де...   Tired

# 49
Детските да се дават на всички деца! И аз имам 3 деца, и доходът не ни позволява да получаваме нищо от държавата. Кофти, ама се оправяме. Обидно е, щяхме да се възползваме много по-добре от тези "детски" пари (за тричките - близо 100 лева на месец), не като братя мангали, повечето от които ги пропиляват в кръчмата. Само за по-голямото ми 12-годишно дете имаме разходи (танци+английски+математика) в размер на 220 лева отделно от основните разходи. Да се подписваме ли вече под някакъв общ документ към министерството??? Кой ще се захване да го прави? newsm78
 

# 50
  • Мнения: 6 274
Ето, сега ще забогатеем вече...  Mr. Green
Ще получаваме по 35лв. на дете...

# 51
  • Мнения: 1 558
Ето, сега ще забогатеем вече...  Mr. Green
Ще получаваме по 35лв. на дете...

JoyНаправо незнам как ще ги изхарчим Joy

# 52
  • Мнения: 6 274
Ето, сега ще забогатеем вече...  Mr. Green
Ще получаваме по 35лв. на дете...

JoyНаправо незнам как ще ги изхарчим Joy
А при мен като са умножени по три ???  Whistling
Направо съм си за обир...
  hahaha

# 53
  • Мнения: 123
Ето, сега ще забогатеем вече...  Mr. Green
Ще получаваме по 35лв. на дете...

JoyНаправо незнам как ще ги изхарчим Joy
Много пари са това,ей...Много нещо! Mr. Green

# 54
  • Мнения: 11
Здравейте и аз изкам да се присьидиня кьм негодуващите #Cussing out .Всички деца трябва да получават детцки надбавки и то в по реален размер.Взимам детцки за трима, и какво от това ,като стигат само за пампрсите на единия Joy.Трагедията е пьлна ,както в единия така и в другия случай.Сьществата наречени управници се гаврят с всичкини #2gunfire

# 55
  • София
  • Мнения: 8 940
И аз не взимам детски, не съм и опряла до тях. Но въпросът е принципен. Не може едни деца да са по-равни от други. И това, че въпросните пари са помощи за деца хич не ме грее, при положение, че доста се злоупотребява с получаването им.

# 56
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
На практика детските са се превърнали във вид социална помощ, благодарение на критерия "доход". Теоритично не следва да е така.

не се чувствам достатъчно компетентна по въпроса. Дано някой такъв се включи

# 57
  • Мнения: X
И аз не получавам детски. Също не мисля, че ще ми решат проблема, но мисля, че въпроса е принципен. Нима моето дете не е дете на тази държава????? Не знам, много приказки се изговориха по темата, много дискусии се проведоха, но за съжаление на управляващите все са им малко парите, все не им стигат за скъпите коли и......... ето резултата - някои деца няма да получават................... Няма логика, но............ Не, че съм изненадана от това решение на управляващите и това, че не желаят да чуят хората. За тях е важно колкото по-малко за народа - толкова повече за тях и така................ години наред........... Затова искам промяна във всяко едно отношение  ама.............

# 58
  • Мнения: 3 835
Аз също съм възмутена от тази неправда - за едни семейства има детски, за други - не. И каква е разликата - повечето нямат сключен брак и покриват изискванията за доход, което в другия случай нямаше да е изпълнено.  Naughty

Определено за детските надбавки е направено така, за да мирува малцинството - защото както знаем, те не подписват.

Но мисля че поне 50% от двойките без брак са такива именно заради такива облаги.

Ако има някакъв начин тази несправедливост да се промени, и аз се включвам - било петиция или друго.  Peace

# 59
  • Мнения: 26
Аз също не получавам детски и ще Ви обясня защо.   Отидох в СП- да поискам разпечатка с превежданите суми от НОИ и м.01 и м.02-2008- преведени болнични за м.11 и м.12-2007. За м. 12.2008- служителката ми каза да си напиша 220лв, защото те имали инфо само до 11.2008. Отговорих и , че през декември не са ми превеждали сума, а тя ми каза, че това било превода за 11.2008 / който получих на 06,01,2009 - както предполагам и повечето мойчета/.
Сега имам следното питане-  след като се вземат всички получени суми за годината, защо тр. да пиша сумата от  220лв. получена през следващата год. за м. 11.
И не съм съгласна с това, че се взимат предвид получените суми- независимо за кой период се отнасят. В случая поради - ненавременно изплащане на болнични от НОИ.


Ама кой ли меи пита, че да не съм съгласна  Thinking

# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
На мен от социалните ми казаха да пиша само получените суми, защото не е ясно каква ще е сумата, която ще преведат

# 61
  • Мнения: 161
Здравейте Мамми ... Пиша за 1-ви път в този форум ... Аз съм вече доста възрастен татко (имам един син), но съм силно загрижен за раждаемоста на нашата българска нация. Положението е почти безнадежно - от всеки 4 родени деца - 3 са циганчета, деца на т.н. "САМОТНИ МАЙКИ с НУЛЕВ ДОХОД".  Тук в Карлово (където живея) за миналата 2008 г. от всеки 5 родени деца - 4 са циганчета.

Нямам вашите познания по законите, но смятам че основна вина за това положение има т.н.  "ПОДОХОДЕН ПРАГ от 350 лв, БРУТО" за получаване на детски. Този праг по никакъв начин не засяга неработещите и неплащащите данъци майки, 99% от които са ромки. Той засяга само работещите и плащащи данъци бели майки. Някъде около 350 000 бели майки са лишени от детски по този начин. Според мен, това е една нечувана несправедливост. В Европейските страни и най-богатите получават детски, именно защото са данъкоплатци. Ако трябва да има праг, то той трябва да бъде именно за неплащачите на данъци.

Следя акциите на Маммите и вашите искания. Но защо НИКОГА не поставихте пред правителството този въпрос - за подоходния праг от 350 лв. БРУТО ?  

# 62
  • Мнения: 161
Има ли някой представа, какви детски получават на наш гръб, уж самотните майки, с уж нулев доход, които нямат 4-ти клас и нито един работен ден? Ето какво съм открил че получават досега:

1) 35 лв. Детски помощи по ЗСПД (Закон за семейни помощи за деца)
2) 59,15 лв. ДМД (Диферинциран минимален доход) по ЗСП (Закон за социално подпомагане)
Право на ДМД имат САМО майките, които отговарят едновременно на 5 условия:
- да са "самотни" майки, т.е. да нямат сключен брак
- да нямат по документ голямо жилище, т.е да е незаконно построено
- да са с нулев доход, т.е. да не плащат данъци
- да нямат друга недвижима собственост, която може да бъде източник на доход, т.е. нива
- да нямат фирма. т.е да не плащат данъци

3) 20 лв. допълнителна помощ от евро-Рома

Общо почти 115 лева месечно за 1 дете. Най-малко 6 деца = 690 лева. НО ... има и "самотни" майки с 20 деца ...
Социалните, еднократните, целевите, хранителните и енергийните помощи отделно.
Безплатните ток и вода пак отделно.

Българките имат право по принцип само на първите 35 лв. Но понеже на половината българки и тези 35 лв. са спрени заради прага от 350 лв. БРУТО, то средно-аритметично на едно българче се падат 15 лв.

На българчето 15, а на циганчето 115 ...

# 63
  • Мнения: 2 908
Е,това не го бях и сънувала,камо ли мислила-Загрижен ни заби в земята-станах расист вече... Twisted Evil

# 64
  • София,
  • Мнения: 4 267
Е,това не го бях и сънувала,камо ли мислила-Загрижен ни заби в земята-станах расист вече... Twisted Evil

Аз отдавна съм станала, ама  #Cussing out

# 65
  • Мнения: 3 835
Вчера така една мургава госпожа ни нападна с някакво оръфано букетче, взе да ги сипе едни. После поиска да й дадем нещо, че била бременна. (Казах й че те все бременни си ходят.)

Та, аз в такива случаи им казвам, че не стига че данъците ми отиват при тях, ами искат и още.
Вервайте ми - много се учуди за данъците!  #2gunfire

# 66
  • Мнения: X
Е, здравейте, и аз съм една от тези на които не се полагат детски защото минавам в горната граница и считат, че сме богати и нямаме нужда. Нищо, че минавам с някакви си 4-5 лева отгоре................. Бях бясна и още съм де............. Значи моето дете не е дете на тази държава - така излиза нали. Не е въпроса за тия 35 лева, а принципен - като ще се дава да се дава на всички деца, а не че  затова че някой минава поставената от тях бариера - и не знам на какво снование и как са я изличслили тая сума де но............... абе българска работа, проста работа. Но така ще е, не се притеснявайте и още по зле ще става. Защото идват избори които нищо ново няма да ни поднесат защото те вече си гласяли листите днеска го четох някъде - значи господата нямат намерение даже евентуално да променят закона и да гласуваме за личности а не за едни и същи ИДИОТИ - които са сега там в парламента. Извинявайте, че стана дълго, но се разпалих пак и пак ми се иска да грабвам калашника................

# 67
  • Мнения: 161


Колко са богати, "Богатите" Мммами ? Зададох този въпрос на Емилия Войнова, Директор "Демографска политика" в МТСП (Министерство на труда и социалната политика" в сайта им на адрес:
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/listing.asp?catid=28

Ето въпроса ми:

06-02-2009  Георги Христов   Няма Отговор 
 Г-жа Войнова, вие казвате че детските са вид помощи, само за сем. с ниски доходи. А какъв е дохода на сем. с "високи" доходи на които спирате детските, но не и данъците ?!
3-членно сем. - 3 х 350 лв. бруто = 1050 лв. бруто = 822,15 лв. чисто
822,15 лв. / 3 = 274 лв. / 30 дена = 9,13 лв. на ден, на член от сем.

Това ли са богатите хора на БГ ?! 


Коментар:  Разбира се, че няма да има отговор. С 9,30 лв. (около 5 евро) на ден хората са обявени за "Богати" От тези 5 евро трябва да си платиш тока, водата, данък сгради и такса смет, отоплението, облекло, лекарства и т.н. След това каквото остане (ако остане) за храна. Но даже и в най-евтиния стол тук в Карлово едно ядене е 4 лева. 2 пъти на ден = 8 лева. За трети път не остава ...

В същото време циганин-майстор фаянсаджия ми е казвал, че си изкарва по 200 лв. на ден. Разбира се парите на ръка. В същото време, жена му - "самотна майка с нулев доход" получава всички написани по-горе от мен детски!

Този подоходен праг в бруто е унищожителен за тези двойки които:
- са били глупави да сключат брак
- са били глупави да работят с трудов договор
- са били глупави да плащат данъци и осигуровки


Този подоходен праг в бруто е Рай за тези които:
- са били хитри да не сключват брак
- са били хитри да не работят, да работят на черно или да въртят черен бизнес
- са били хитри да не плащат данъци и осигуровки


Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 15:19 от Double with Cream

# 68
  • Мнения: 753
Аз не съм съгласна всички деца да взимат детски, защото не при всички родители тези пари отиват наистина за децата #Cussing out
Нека да ми поемат детската градина например или занималнята, така поне тези пари наистина ще отидат за децата, а не мургавелките да ги взимат и да пируват с тях, а децата им да просят по улиците!!!

# 69
  • Мнения: 161
Е, здравейте, и аз съм една от тези на които не се полагат детски защото минавам в горната граница и считат, че сме богати и нямаме нужда. Нищо, че минавам с някакви си 4-5 лева отгоре................. Бях бясна и още съм де............. Значи моето дете не е дете на тази държава - така излиза нали. Не е въпроса за тия 35 лева, а принципен - като ще се дава да се дава на всички деца, а не че  затова че някой минава поставената от тях бариера - и не знам на какво снование и как са я изличслили тая сума де но............... абе българска работа, проста работа. Но така ще е, не се притеснявайте и още по зле ще става. Защото идват избори които нищо ново няма да ни поднесат защото те вече си гласяли листите днеска го четох някъде - значи господата нямат намерение даже евентуално да променят закона и да гласуваме за личности а не за едни и същи ИДИОТИ - които са сега там в парламента. Извинявайте, че стана дълго, но се разпалих пак и пак ми се иска да грабвам калашника................

Katita, засега нищо не можем да направим. Нарочно така са написали законите ...
Но такива като теб, трябва да намерят решение в рамките на сегашните закони. Например:

Ако си с 5 лева над прага, както пишеш, уговори се с работодателя ти, да ти намали заплатата със 6 лева, които ще ти дава на ръка. Защо пък именно със 6 лева? За да паднеш под прага точно с 1 лев, и да ги е яд ...

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 11:14 от Загрижен

# 70
Здравейте! Подкрепям всичко казано до тук по темата.До скоро и аз не получавах детски надбавки.Смятам,че това е вид дискриминация навсички деца които живеят в България и са български граждани!Мислила съм да пиша до Комисията по дискриминация на Кемал Еюб,но по-добреда го направим всички заедно!  Защо  делят децята на България!??????????!!!!!!!!!!!

# 71
  • Мнения: 668
Аз също съм една от онеправданите в тая скапана държавица. От 3 години, че и повече не получавам детски надбавки, поради простата причина, че и аз и съпруга ми НЕ РАБОТИМ В СИВАТА ИКОНОМИКА. Сега дори с две деца пак не мога да се класирам и какво от това, че БРУТНИЯТ ни доход е 1600, нали реално получаваме много по малко. Мъка, мъка...
Само искам да разкажа една случка малко извън контекста на темата /за което моля да ме извините/.
Онзи ден на разходка вървим с приятелки и едно момче /ромче/, ни спира да иска пари, че било гладно. Моята приятелка му казва : - Пари няма да ти дам, но мога да ти купя нещо за ядене. Искаш ли кроасан?
Въпросното дете отговаря: - ААААААА аз кроасани не ям!!!!
Тя отново го пита: - Ами какво искаш тогава?
- Баничка.
- Банички има по надолу по улицата
- ААААААА Чак до там не ми се ходи.
Останах без коментар. Ами те в действителност някои от ромите си изкарват повече пари от нас?! Thinking

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 15:33 от Kamence

# 72
  • Мнения: 161
Kamence, аз ще ти разкажа друга подобна случка. Преди 2 години бях еко-патрул към Община Карлово. Веднъж с колегата отидохме в Циганското училище до Арапския мост за да предупредим Директорката, че неините чистачки изхвърлят боклука направо в реката. По-рано това училище бе българско, но сега над 90% от учениците са циганчета.

Но чистачките ми показаха двата коша пред входа. Бяха пълни със сандвичи, на които "гладните" циганчета бяха изяли само салама, а хлебчетата бяха изхвърлили.
"Това гладни деца ли са?" попитаха ме чистачките ...

# 73
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен! Аз също не получавам детски.Родих второто си дете през 2002 година.Понеже доходите ми бяха високи,не получавах нито майчинство,нито детски,нямам и здравни осигуровки.Преди да изляза в майчинство,договорът ми изтече и не ми го подновиха,така че останах на борсата бременна в 9 месец.Та там,за да получавам нещо ми искаха доход.Понеже и двамата със съпруга ми работим и доходите ни са реални нищо не получих.Така за второ дете българче,аз нямам нито детски,нито осигуровки,нищо. Скоро ходих на родителска среща на голямото дете.Питаха за бележки за детски.Всички в класа й вземат детски,само моето дете не. И като ги гледам хората,живеят в хубави къщи,карат хубави коли...Аз се срамувам,че съм българка.

# 74
  • Мнения: 6 274
...Родих второто си дете през 2002 година.Понеже доходите ми бяха високи,не получавах нито майчинство,нито детски,нямам и здравни осигуровки.Преди да изляза в майчинство,договорът ми изтече и не ми го подновиха,така че останах на борсата бременна в 9 месец.Та там,за да получавам нещо ми искаха доход.Понеже и двамата със съпруга ми работим и доходите ни са реални нищо не получих.....
Нещо не можах да те разбера...  Thinking
Хем си на борсата, хем не си получила нищо, защото работиш....
Хем си на реалният си доход, хем нямаш осигуровки...
  newsm78

# 75
  • София
  • Мнения: 12 554
За детските - какво да коментирам. Никога не съм ги взимала и вероятно няма и да ги взимам. Защото както се каза по-рано в темата - съм глупава да се омъжа и да работя на трудов договор с осигуровки на цялата заплата.

Загрижен политиката спрямо ромите и турците е ясна. Това все пак са гласове, а избори идат...

# 76
  • Мнения: 10
Ами то наистина не е за разбиране.Работех и когато бях в деветия месец ми изтече договора и не го подновиха.така че останах на борсата.Там ми отговориха,че зпонеже вече не съм на работа,трябва да получавам някаква помощ от тях. Но за тази помощ се искат доходи и на двамата родители за 6 месеца на зад.И понеже и аз и мъжът ми имаме доходи аз излизам че съм богата.Казах ми да отида пак след 6 месеца,защото вече няма да имам доходи и така ще могат да ми отпуснат помощ /то не е майчинство,а помощ за социално слаби?!?/ Така  докато детето ми стана на 6 месеца аз не получавах нито детски ,нито помощ,нито здравни осигуровки. Сега не знам дали ме разбра,то и каква полза,но ми остана унижението.

# 77
  • Мнения: 6 274
Но ти все пак си получавала майчинство, нали ?
А и как няма да имаш осигуровки, като си работила ?
Явно нещо аз не мога да те разбера...

# 78
  • Мнения: 10
Не. Майчинство не съм получавала.Тогава законът беше, че щом нямаш трудов договор нямаш и майчинство. Ако си спомняш имаше период,когато ако имаш познати с фирма се пишеш фиктивно на работа и получаваш детски от там.Всъщност държавата ги превежда на фирмата а те на теб./или нещо такова/А за осигуровки не съм получавала защото трябваше да ги плащам сама,тъй като вече не съм на трудов договор,а на борсата ме записаха вече след 6 месеца.Когато детето стана на 6 месеца пак подадох документи и ми отпуснаха вече детски и помощ за отглеждане на дете в размер на 100 лева.Фактически аз за тия 6 месеца нямах никакви доходи и си гледах детето без всякаква държавна помощ.Но както и да е. Доста е сложно и объркано.Аз самата дълго време не разбирах какво ми говорят. newsm78 #2gunfireСпомням си че когато ми поискаха доходите за 6 месеца назад съпруга ми ги попита "Ама бебето като се роди няма да яде 6 месеца назад,за какво ви са  доходи 6 месеца назад?"Абе обидена съм на тая държава.Аз и така съм си отгледала децата.Продължавам да ги гледам и съм семейна и съм с легални доходи.Не са ми дали нито детски,нито за първокласник,нищо.Ами не искам да съм българка.

# 79
  • Мнения: 6 274
Не знам какво да кажа...  ooooh!
Поне в основни линии схванах...
Егати държавата...
  Crossing Arms

# 80
  • Мнения: 3 835
rednik
Аз също съм от тези, които никога не са взимали никакви помощи. И за двете деца. Не че сме с много висок доход, но достатъчен за да нямаме право. (ако не бяхме женени обаче щях да бъркам и аз в кацата с меда)
Такъв е законът - и го приемам. Като не отговарям на условията, значи няма какво да претендирам и не се сърдя.  Naughty

Както американците казват, искам да плащам високи данъци!  Wink

# 81
  • Мнения: 168
rednik   Защо не си съдила този работодател, че те е съкратил, той няма право щом си бременна? Поне до колкото знам.
Аз раждах 2004г. и ме хвана този закон, но ми направиха фиктивен договор и нямах проблеми. Добре че баща ми печен в тея работи. И сега пак съм така с фективен договор.
виж тук:  http://lex.bg/forum/viewtopic.php?p=204815

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 23:56 от cvetence-stz

# 82
  • София
  • Мнения: 1 352
rednik   Защо не си съдила този работодател, че те е съкратил, той няма право щом си бременна? Поне до колкото знам.
Аз раждах 2004г. и ме хвана този закон, но ми направиха фиктивен договор и нямах проблеми. Добре че баща ми печен в тея работи. И сега пак съм така с фективен договор.
виж тук:  http://lex.bg/forum/viewtopic.php?p=204815
Работех и когато бях в деветия месец ми изтече договора и не го подновиха.така че останах на борсата.
Договорът е бил прекратен с изтичане на срока, при тях няма закрила от уволнение т.е това че към момента на изтичане на срока е била бременна, не е пречка за прекратяване на трудовия договор, за съжаление.

# 83
  • Мнения: 10
Точно това е което казва Анита.за съжаление е напълно права.

# 84
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ами не искам да съм българка.
Peace И аз също, мразя я тая гадна и мръсна държава, дето само гледа да смуче и нищо не дава, и тия мазни управници и тях ще ги ядат червеите един ден и те ще се изправят на прага на Св. Петър, надявам се, че поне там всички наистина ще са равни! Hug

# 85
  • Мнения: 5
Леле момичета,ако ви кажа,че съм бясна от всичко прочетено дотук ще е малко.......Иде ми да отида в парламента и да ги избия до крак!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аз съм от майките не вземащи детски...Ние сме "БОГАТИ"!!!!!!!!Детето ми е БЪЛГАРЧЕ С БОГАТИ РОДИТЕЛИ явно!!!!!!НО аз не съм съгласна циганетата да са по-хора от нас!Може да ме осъдите за думите ми,но съм расист!Да!!!!Твърдо заставам зад всяка моя дума!!!Затова искам да направя нещо!Но какво?Тези петиции ми се струва,че никой не им обръща внимание!
Момичета,дайте идея!Аз ще съм зад нея със сигурност!Няма ли някаква организация,която да защитава интересите на бългаските майки?(извинете ме за некомпетентността по въпроса).
загрижен,виждам че си интелигентен човек,дали ти не би ни помогнал със съвет?
Повярвайте на всичко съм готова,немога повече да гледам как потъпкват децата ни!

# 86
  • Мнения: 668
Взех да се замислям дали да не взема да се разведа  newsm78 Така като самотен родител ще получавам прословутите 35 лв. на дете Mr. Green

# 87
  • Мнения: 10
Ха-ха! Смешно ми е,защото когато се "молих" в социалните за детски и майчинство,моят съпруг на шега каза че ще се разведе с мен,за да остана самотна майка.Служителката го погледна много сериозно и му каза: "- Господине и да се разведете,щом жената роди в период 9 месеца от  развода,детето се води ваше.Така че тя няма да е самотна майка." Вижте момичета! В тази държава,колкото си по- нередовен,толкова си по добре. Това семейството е вече нищо.Както казват по горе,глупави сме били да подпишем законен брак.Ей това е.Редовен ли си - страдаш!
А за ромите какво да ви кажа: нямам думи #2gunfire #2gunfire

# 88
  • Мнения: 1 895
Моля обърнете внимание на точки 2 и 8 от Правилата
.:: ПРАВИЛА и ПОЛИТИКА на форумите! ::.

Да не превръщаме дискусията в "За и Против циганите" , защото краят на темата и ще е бърз и внезапен!

# 89
  • Мнения: 247
А за ромите какво да ви кажа: нямам думи #2gunfire #2gunfire
Не съм съгласна. Ромите са като всички нас. Доста неща можем да научим от тях.
Евала на хора, които внимателно проучват предварително какво "минава" и какво "не".
Не е виновен този който яде хляба, а този който му го дава. no more comment

# 90
  • Мнения: 835
А за ромите какво да ви кажа: нямам думи #2gunfire #2gunfire
Не съм съгласна. Ромите са като всички нас. Доста неща можем да научим от тях.
Евала на хора, които внимателно проучват предварително какво "минава" и какво "не".
Не е виновен този който яде хляба, а този който му го дава. no more comment
Да наистина от тях може да научиме много, как винаги на хляба да се яде мекото.......на тях ме е яд единствено за децата им..........мръсни, раздърпани, просещи, понякога и гладни.......тая държава защо не им ги взима ?пък да видиме как ще си ги гледат

# 91
  • Мнения: 161
..................................................................  Момичета,дайте идея!Аз ще съм зад нея със сигурност!Няма ли някаква организация,която да защитава интересите на бългаските майки?(извинете ме за некомпетентността по въпроса).
загрижен,виждам че си интелигентен човек,дали ти не би ни помогнал със съвет?
Повярвайте на всичко съм готова,немога повече да гледам как потъпкват децата ни!

Силви, какъв съвет да ви дам!  Аз не съм специалист по социалните науки. Бивш офицер съм, и то техническа специалност - радио-електроника. С този проблем започнах да се занимавам отпреди 10-на години. Ето как стана:

Срещам познат циганин, беше кондуктор в градския транспорт. Оплака ми се, че вече е безработен и е на борсата. Между другото още тогава вече почти цялата българска младеж от Карлово и района се бе изселила в чужбина, главно в Англия. Попитах го, колко жители на циганския квартал в Карлово са се изселили в чужбина. Той сбърчи чело, мисли около минута и каза:
"Прехвърлих ги на ум маалата. Никой не се е изселил. Всички сме си тук"
"Но защо, нали тук е беднотия?" - учудих се аз
"Ааа, че къде ще идем! Че ние това тук, къде ще го намерим на друго място?"
"Кое?" -  издивях аз
Той се усети, че се е изпуснал, и веднага смени темата. Но аз вече бях решил да разбера, защо те не само не се изселват като нас, не само раждат като луди, но и са толкова доволни от живота в България.

Вече десетина години ги наблюдавам, изучавам начина им на живот. Прочетох от игла до конци Закона за семейни помощи и Закона за социално подпомагане. Сега вече мога да си отговоря на горните въпроси ...

- Къде другаде ще получават пари, защото не искат да работят ?!
- Къде другаде ще получават безплатен ток и вода ?!
- Къде другаде безнаказано ще секат горите и ще продават материала ?!
- Къде другаде ще строят къщи без строително разрешение ?!
- Къде другаде ще продават по битаците с бусове стока без фирми и фактури ?!
- Къде другаде ще грабят и крадат безнаказано ?!

Та те са ни превърнали в техни данъчни роби !!! Да ние сме им роби ...

Спомням си оная поговорка:
"Юнак вино пие, а Ахмак лозе копае"

# 92
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Загрижен, краен си. Аз лично не възприемам подхода.

Факт е, че като детайли познавам само един провинциален град - Велико Търново.

Емоция са ми и Казанлък, Царево, Ловеч и Плевен. Пловдив е различен.
Варна и Бургас - при измененията в ЗУТ не съобразиха, че там живеят Хора, не са само морски курорти.
И въпросът е на светоусещане...роми има навсякъде.

# 93
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Хубаво ми е в немскоговорящите държави.

Работещите хора там се възмущават Наистина от привилегиите на жена, емигрант, родила...4.....7....или 9 деца.
Имат права в първите 3-7г. от живота си, ДЕЦАТА.

защо ромите умират млади

# 94
  • Мнения: 5
В никакъв случай не искам да влизам в конфликт!Но смятам,че Загрижен е прав....Това е истината,добра или лоша...

# 95
  • Мнения: 1 895
В никакъв случай не искам да ми се налага да повтарям по два пъти, но явно трябва!

Не превръщайте темата в "За и против циганите". Считайте го за последно предупреждение!

Загрижен, специално към теб - престани с "елегантното" вмъкване на подходящи истории от житието ти,с които да подпалват етнически спорове и страсти!


От 2006 насам във форумите "Медиапул" и "Вестник-Атака" съм написал няколко стотин поста на тази тема.

Запази този стил за там. Тук не е политическа трибуна!

# 96
  • Мнения: 161
В никакъв случай не искам да ми се налага да повтарям по два пъти, но явно трябва!

Не превръщайте темата в "За и против циганите". Считайте го за последно предупреждение!

Загрижен, специално към теб - престани с "елегантното" вмъкване на подходящи истории от житието ти,с които да подпалват етнически спорове и страсти!


От 2006 насам във форумите "Медиапул" и "Вестник-Атака" съм написал няколко стотин поста на тази тема.

Запази този стил за там. Тук не е политическа трибуна!


"Двойно с крем" - проблема с т.н. "подоходен праг" е морален, социален и правен

- морален - крещяща несправедливост е честните данъкоплатци, да бъдат наказани за това, че хранят държавата
- социален - поощряването на социалния паразитизъм, води до нарастващо социално недоволство
- правен - подоходният праг пряко погазва член 6 на Конституцията и Основни човешки права

Но най-голям проблем е че ръководството на БГ- Мамма НЕ ПОСТАВЯ, въпроса за отменянето на подоходния праг пред Изпълнителната, Законодателната и Съдебната власт.
Защо !!! Аз не мога да си отговоря на този въпрос
Вместо това ме заплашвате с бан, най-лесното ...

Сега е момента, преди изборите, да искате отменянето на подоходния праг. И ще успеете. Заради вашите гласове всеки ще се замисли. Ако направите това, аз няма за какво да пиша тук.

# 97
  • Мнения: 1 895

Но най-голям проблем е че ръководството на БГ- Мамма НЕ ПОСТАВЯ, въпроса за отменянето на подоходния праг пред Изпълнителната, Законодателната и Съдебната власт.
Защо !!! Аз не мога да си отговоря на този въпрос

Невежеството понякога е стряскащо!
Ръководството на БГ-Мамма ръководи форум. В ролята си на какъв точно орган според теб би трябвало то да постави тези въпрос?!? Питането ми е риторично! Не ми отговаряй!
Темата е приключена за мен!

Общи условия

Активация на акаунт