31-ва снежна тема на канадките

  • 17 634
  • 288
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 216
Честит Рожден Ден на Марти! Щастливо и безгрижно детство!
Шемет, чудесни тортички си спретнала, тази с маймунките е много весела! Simple Smile

Б52, да не са се объркали, че e здравно неосигурен или може удоволствието педиатър да ви сложи ваксините да е толкова, тук по принцип се извършва от сестричките по здравни центрове

При нас е голяма зима, през прозорците навън гледаме зимна приказка, но днес не сме излизали  Simple Smile

Мама Вени, какво става с кърменето?

За празниците- на домашно ще сме, аз лично предпочитам някъде навън - блясък, народ, суета... такива нещица  Grinning

Да ви питам на учителките подарявате ли нещо и какво?

# 196
  • Мнения: 2 959
...много се радвам че успях да изненадам и зарадвам дребосъка...
Шеметче, нима Си се съмнявала в майсторските Си естетични, сладкарски способности, защото аз не съм! Сигурно Марти е останал влюбен в жълтото кученце и в мунките. Приеми и от нас поздрави за порасналото Си момченце!
Марти ,
Честит 2- ри Рожден Ден, мило детенце!

Бъди здрав, палав и винаги усмихнат, късметлив и игрив, творчески и предприемчив като Мама!

# 197
  • Мнения: 449
Педиатърът ми съобщи, че ваксините са платени ... навсякъде в Онтарио ли е така?

За първи път чувам такова нещо.  Shocked Ние сме слагали всичките задължителни ваксини и никога не са ни искали пари. Да не би да е някаква новост?! Бебето има ли здравна карта?

Една закъснява честитка и от мен за Рожденния Ден на Марти!
Шеметке, да ви е жив и здрав. Пожелавам му да стъпва уверено в живота и да опознава с любопитство света на възрастните.
Да расте здрав и щастлив, обичан и закрилян и да ви носи голяма радост.

Тортите ти са невероятни.  Peace

# 198
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Шеметната, да ти е жив и здрав сина! А ти си станала майсторка на тортите, като за изложба са Hug
В52 и на мен никога не са ми взимали пари за имунизации. Последно през септември слагах 2 много закъснели на голямата ми дъщеря, не са ми поискали нито цент. Много е странно. Не се съгласявай да плащаш! Питай защо ти искат пари! Всички постоянно живеещи в Канада, имащи здравни карти и всички канадски граждани имат право на безплатни имунизации по задължително/препоръчителния календар на хелт-Канада.
А вчера получих една прекрасна коледна картичка с 20$ вътре Grinning Благодаря ти В52 Hug Ще опиша общата сума, когато дам отчет.

# 199
  • Мнения: 39
Утре ще се обадим да питаме за какво точно е сумата ...

Sneji, удоволствието е наше  Heart Eyes

Весела Коледа на всички!


# 200
  • Мнения: 319
Весела Коледа на всички Mr. Green

ЧРД на Марти на големи патерици Embarassed Да е жив и здрав малкия юнак и да расте щастлив и обграден с много любов Heart Eyes Страшни тортички, само като ги гледам и започвам да се облизвам Wink Чакаме снимки от събитието Peace

Ваксините - не знам за Онтарио, но в Квебек е следната ситуация: по принцип ваксините са безплатни, но има педиатри, при които се плаща. При нашия педиатър също се плаща, ама пък аз му казах, че няма да ги слагаме при него, и така.

П.П. Флоранс спи от 3 часа и половина Crazy Скоро не е спала по толкова, само като е болна, ама пък сега е здрава като бик. Явно снощи доста се е изморила, играейки с децата на наши приятели Mr. Green Тя явно да покаже колко е послушна, нали дядо Коледа ще носи подаръци довечера. Колкото повече спи, толкова по-малко бели ще сътвори Crazy

# 201
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Весела Коледа на всички! Пожелания за здраве и щастие! santa2

Г-жа Броненосец, нищо не им занесох, обаче те пък бяха приготвили подаръче за Тарик, та ме досрамя  Embarassed и ще им занесем нещо в понеделник. Мисля да е по едно тефтерче, дето се залепят на хладилника за бележки и ръкавичка за фурна. Заслужават си хората да им се обърне малко внимание, все пак на тях си поверяваме децата. Но не бих купила огромни подаръци и не бих дала пари и такива неща.

# 202
  • Мнения: 919
Весела Коледа!

# 203
  • Мнения: 417
Весела Коледа!! Hug

# 204
  • София
  • Мнения: 708
Честита Коледа и от нас, това ние първата зима, както и първата коледа тук без баби и рода.
Засега се справяме чудесно, празниците вървят с пълна сила, в домашна обстановка.
Кажете, къде ще ги водите малчуганите тези ваканционни дни?
Решила съм на 27 да се носим на бг парти в църквата и с колата да се занесем до ст брюно през деня, да го разгледаме, дайте някоя по-свежа идея за прекарване на тези дни

ps. на учителките не сме носили нищо, но ме хвана яд, че една картичка поне не написах на учителката на каката, която освен, че е българка е и много миличка, а гледах на учителките на малкия, другите деца носеха картички, едно дете подари красиво опакована чаша , ей такива нещица

Последна редакция: пт, 26 дек 2008, 16:14 от Миленка

# 205
  • Мнения: 319
Аз на учителката в градината подарих шише (не мога да намеря по-подходяща дума на български) за течен сапун, или дистрибутор, както му казват тук. Пълно беше с някакъв лосион, а отвън е с формата на пингвин. Много сладко изглежда, а и тя има син на 5г, който би го харесал. Много търсих нещо по-подходящо, но не намерих. А и знаех предварително, че тя също  е подготвила подаръци за децата.

# 206
  • Мнения: 417
Аз на нанито сътворих кошница с плодове. В магазина за1$ продават кошнички, напълних я с плодове и я увих в прозрачен целуфан с една красива палнделка. Надписах и картичка. .... Реших, че всеки яде лодове и е неангажиращо Simple Smile

# 207
  • Мнения: 625
shemet_neveroiaten, Честит празник и от мен на Марти!Да е жив и здрав и много да ви радва.
А тези торти ти сама ли ги направи?Ако не-къде ги поръча?

# 208
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Още веднъж много Ви благодаря за поздравите за рождения ден на Марти  Heart Eyes

mama Veni тортите съм ги правила аз.

По въпроса за детските градини - ние имаме две учителки пряко занимаващи се с Мартин та на тях подарихме пликче с кутия хубави шоколадови бонбони. Моя колежка подарява на учителките на дъщерите си метални кутии (за $1) със домашни сладки опаковани добре. Доколкото знам е практика на учителите да се правят подаръци - дори съм чувала че се дават пари - като бакшиш но е непроверена информация.


# 209
  • Мнения: 3 932
...............
Кажете, къде ще ги водите малчуганите тези ваканционни дни?


В момента не сме в Канада, но зимата ходим в парка на Лонгьой-има безплатно ски за малчуганите, пързалка във всеки квартал, скоро е празника на снега на о-ва Жан Драпо, закрит отопляем басеин в Ласал ( и не само), кънки във почти всеки парк, не е като да няма какво да се прави зимата.

Общи условия

Активация на акаунт