Дискусия - какво трябва да бъде образованието на децата ни?

  • 9 779
  • 167
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 24 467
Не само ще спомена, ами ще съм и подробна за книжките по история- щом се прибера у нас ще опиша авторите и год. издание. Някъде ги писах из отчетните, но не ми се ровичка. По- ми е лесно да ги напиша пак.

# 136
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ние сме купили това още на голямия, когато беше в първи клас, но зависи от детето http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=11 отдолу е показано какво съдържа.

# 137
  • Мнения: 24 467
Да, това е. Да не търся излишно у нас и в отчетната. Аз и синът сме доволни. Купихме си 12-те книжки с обложката, иначе се продават и по отделно, но няма смисъл. Заслужава си да се вземе всичко, не е скъпо. На гърба на обложката четох, че било одобрено от министерството /с малко "М"- от мен  Confused/.

# 138
  • Мнения: 42
Аз личо нямам вяра на това министерство и бих чел с повишено внимание учебниците в него  Rolling Eyes

# 139
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз личо нямам вяра на това министерство и бих чел с повишено внимание учебниците в него  Rolling Eyes

То тези учебници състава се смени веднъж в министерството. Седми клас в момента са по новите, догодина осми. Та поне така мисля, че някъде трети ли беше като се смени. Ама може и да бъркам.

# 140
  • Мнения: 42
Една от реформите, които АЗ бих направил е да дам училищата на  родителско настоятелство и то да избира директора на училището и в голяма степен да определя политиката му (т.е. бих дал известна свободна рамка по преподавания материал, по финансирането, по стопанската политика), в края на краищата децата са си наши, нали така?  Другото нещо е парите да следват ученика, не ученикът - парите.

# 141
  • Мнения: 25 824
Една от реформите, които АЗ бих направил е да дам училищата на  родителско настоятелство и то да избира директора на училището и в голяма степен да определя политиката му

То, хубаво да избира, ама да може и да уволнява.  Mr. Green

# 142
  • Мнения: 42
Именно,именно Wink

# 143
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз пък не съм съгласна некомпетентни хора да решават съдбата на училището. Ще се получи същото като в момента - именно от некомпетентността на хората в образователното министерство е такова положението.
Защо на родителите? Защо не се избират директорите от учителите примерно.Там горе е най-голямата корупция и шуробаджанащина.

# 144
  • Мнения: 23 272
Съгласна съм с Лиляна.Смятам,че гласът на родителите трябва да има място в решаването на училищните проблеми,но учителския колектив е редно да избира директора,на базата на лични наблюдения на този човек от работата му в конкретното училище.

# 145
  • Мнения: 25 824
Аз пък не съм съгласна. Не мисля, че идеалният за учителите директор е идеален и за учениците и техните родители.
Да не забравяме, все пак, че училището съществува заради учениците, а не обратното!

# 146
  • Мнения: 5 808
За съжаление много от директорите  на училищата, не са добри професионалисти,т.е. не си гледат съвестно работата.Но дори и да се вижда ,че е некъдърен не може да се смени.Ей това трябва да се промени-няма ли правилна политика да му се гласува вот на недоверие и да се назначи нов директор.А при избора да се взема мнението на ученици,учители и родители.

# 147
  • София
  • Мнения: 62 595
При този недостиг на учители заради ниските заплати може и да няма с кого да го смени и накрая решава да има някакъв учител, отколкото никакъв.

# 148
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За съжаление много от директорите  на училищата, не са добри професионалисти,т.е. не си гледат съвестно работата.Но дори и да се вижда ,че е некъдърен не може да се смени.Ей това трябва да се промени-няма ли правилна политика да му се гласува вот на недоверие и да се назначи нов директор.А при избора да се взема мнението на ученици,учители и родители.
Има начин, но е много тромав и тежък. Била съм свидетел на смяната на такъв директор. Много писма, много ходене по адвокати и институции, но накрая успяха да го сменят. Обаче тя заведе дело и взе, че го спечели и се върна, после пак си тръгна.

# 149
  • Мнения: 5 808
За това ме е яд ,че няма процедура,при която, поради доказана некадърност да има смяна на директора.И така става ,че докато се пенсионира си стои на тая длъжност и скапва училището!

Общи условия

Активация на акаунт