Изненадани ли сте от новите разкрития за агенти на ДС?

  • 4 299
  • 107
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 018
Тези хора отдавна трябваше да бъдат обявени, за хората, които не знаят. Аз си ги знам кои са. Цялото състояние на държават е плод на усилията на ДС. Скелетите не са в гардероба, а в живота около нас.

# 31
  • Мнения: 335
...Скелетите не са в гардероба, а в живота около нас.

Например по моргите на днешните ракови болници (доколкото е останало нещо от тях), по трупохранилищата на "Съдебна медицина" като неразпознати самообесели се, самолегнали на релсите и пр. и, разбира се, по къщите на щастливите днешни свободни българи.


ПП Според статистиката за една от последните години в страната смъртността от самоубийства превишава тази от транспортни злополуки. Към 40% от самоубилите се са пенсионери по болест или пенсионирани поради навършване на възраст. Сред хората, направили опит за самоубийство през въпросните последни години, най-висок е процентът на безработните - към 30-ина на сто. На второ място са учещите - около една четвърт. В момента на акта на самоубийство повече от половината от извършените опити са били потенциално или фактически на хора в икономически активна възраст. Опитите за самоубийства са 10-20 пъти повече, но не се регистрират по мнението на специалистите...


Много полезна темичка е спретнал авторът, да. Скелети да искаш днес...

# 32
  • Мнения: 5 710
Бо, наистина знам какво е 'доносник" в смисъла, в който е разказана историята ти.
Също така знам кога са били лагерите, знам и какво е априлски пленум.
Ако погледнеш списъка, там има и години, в които са били сътрудници въпросните хора и лесно достигам до въпроса "Какво са правили".

На мен лично ми е обаче по-интересен друг списък, който никога няма да види бял свят.
На семейната ( пардон, партийна) история на днешната бизнес класа. Капиталистите. Искам да знам кои са им бащите и дядовците на тях.

# 33
  • Мнения: 12 665
И на мен би ми било интересно да се разкрие този период от историята. Но губя надежда, че ще стане.
А с омраза не се живее.

# 34
  • Мнения: 335
И на мен би ми било интересно да се разкрие този период от историята...

Точно толкова ми е интересно, колкото да чета за Великата френска революция, за пастите на Мария Антоанета и съдбата на нейната глава, за дъщерята на шапкаря - агент Н-21 и т.н.

Много по ми е интересна цялата измет, която се вихри пред очите ни днес, папкайки последните трохи от държавата ни, и занимаваща ни отвреме на време с нескопосаните си авторски фентъзи романи за вчерашното ДС.
Шпионски трилър-трагикомедия с неоредяваща публика.

# 35
  • Мнения: 2 018

Напълно съм съгласна, но това го кажи на хилядите опропастени животи.
Никой не пое отговорността за този период на България. Както и за този период никой няма да бъде наказан.
Ще простиш ли, ако така са се държали с детето ти? Ще простиш ли? Раздавали портокали в училище, а не дадат на детето ти. Нейна приятелка /скришом/ да подаде коричка. Защото, ако ти даде явно, ще бъде наказана. И детето ти да умира от радост и да си занесе коричката у дома /пазела , я е дълго време/! Учителка, скришом да даде мляко на детето ти.
Бих простила, това което са сторили на мен, но не и на децата ми! Щях да искам тези хора да бъдат наказани!

Въздържам се, да не кажа някоя и по-силна дума и може би ще спра да пиша по темата. Държат раната отворена толкова години, а можеха да обявят кой, кой е бил. Да го накажат с това което заслужава и страницата да бъде затворена. Разбирате ли - тези които са ощетени и преследвани, не искат да линчуват своите палачи! Желанието им е истински съд и присъда! Това е! Това дори не е омраза, а обида. Обида, защото никой не е наказан за това, което е сторил! Не ми говорете за скелети от гардероба /заучени фрази, набити ви в главите от същите тези хора - палачи/!

# 36
  • Мнения: 12 665
Бо, Искат да забравят. Като кошмарен сън.
Холограма, мен ме интересува. И искам много хора да го знаят. Тези, които казват - Хубаво си беше.

# 37
  • Мнения: 5 710
Въпросът не е, че не бива да се знае или разкрие.
А че това се прави отвреме навреме, на малки порции и предимно с цел да се отвлече общественото внимание
от проблеми на деня или за разчистване на сметки. Така ...  хм, стойността пада. Досиетата от десетилетия са използвани за разменна монета, скрито оръжие.  Логично е, че на хората им додея да слушат и се съмняват в мотивите, че и смисъла.

# 38
  • Мнения: 335
...Бих простила, това което са сторили на мен, но не и на децата ми! Щях да искам тези хора да бъдат наказани!...

Нещо като да изкарат шест деца между 6 и 12-годишни и да ги разстрелят край някоя гора.
А после да разхождат главите на родителите им на кол по мегданите.

Толкова ли не ви омръзна да мислите за историята като за нещо, станало в един и същи ден.
Това е "присъдата" на историята - 33-та, 43-та и пр. години да се сменят с 45-та, 53-та и т.н.

Но, когато се коментира донос от 82-ра, направен абсолютно доброволно и под единствената "заплаха" да не постигнеш "партийна кариера", изведнъж да извадиш за аргумент "ужаса от прасетата" в лагерите на 50-те.

Истинската трагедия е това, което става днес със собствения ви живот и пред собствените ви очи. Историята е това, което е и е можело да се промени само от хората, които са живеели в нея.
Останалото са зрелища без хляб.


# 39
  • Мнения: 335
... Холограма, мен ме интересува. И искам много хора да го знаят. Тези, които казват - Хубаво си беше.

Започни от първа страница.
Като стигнеш дотук, ще хванеш и хронологията:

http://www.bas-bg.org/images/snimka_4.jpg
http://www.bas-bg.org/images/snimka_5.jpg
http://www.bas-bg.org/images/snimka_7.jpg
http://www.bas-bg.org/images/snimka_6.jpg
http://www.bas-bg.org/images/snimka_3.jpg
http://www.bas-bg.org/images/snimka_2.jpg
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B … D0%B5%D1%82%D0%B0

Шестте ястребинчета са 6 деца от село Ястребино, разстреляни на 20 декември 1943 г. заедно с родителите си (екзекутирани са общо 18 човека), обвинени в укриване и подпомагане на преминали в нелегалност членове на БЗНС. Те са:
    * Стойне (7 г.), Иван (9 г.) и Надежда (12 г.) – 3 от общо шестте деца на Петър Калайджийски
    * Димитринка Стоичкова (11 г.)
    * Близначките Ценка и Цветанка (13 г.) – от семейството на Иван Димитров
След разстрела им заедно с останалите възрастни са заровени в плитък гроб, който на следващия ден е разкопан, а телата на загиналите са изгорени на клада.



Да не искаш да те будалкат със собствената ти история, не значи да оправдаваш човешката жестокост, независимо от времето й.
Просто не е зле преди да се развява като знаме за тоз или онзи партиен функционер, поне най-напред да се прочете.



Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 13:16 от Холограма

# 40
  • Мнения: 2 018
Холограма, да приемем че има давност ли?
А, нима комунистите не ме научиха да не забравям поуките от миналото?
Днешния живот е резултат от миналия. ДС все още действа и не е минало защото никой не е наказан и все още същите хора ни управляват, но вече с други методи.

От интервюто с Коритаров - жената /забравих И името/ от Правец. В ПРавец законите на държавата на важали. Нима цялата държава не е един голям Правец? Сегашните мутри "бизнесмени" са децата на бившите ДС. Когато Луканов е раздавал пари, да не би на мен и на теб да ги е раздавал?

Въпросът не е, че не бива да се знае или разкрие.
А че това се прави отвреме навреме, на малки порции и предимно с цел да се отвлече общественото внимание
от проблеми на деня или за разчистване на сметки. Така ...  хм, стойността пада. Досиетата от десетилетия са използвани за разменна монета, скрито оръжие.  Логично е, че на хората им додея да слушат и се съмняват в мотивите, че и смисъла.

Именно това може да ви докаже, че ДС все още е действаща и дори управляваща. Дори не говоря за партии, а за съвсем отделно звено.

# 41
  • Мнения: 5 710
Естествено , Бо. Аз не казвам противното.
То трябва да си с лоботомия, за да не си го схванал досега.
Просто в случая ти даваш крайни примери и смесваш исторически времена и става каша.
В така изнесения списък липсва конкретика. Безсмислен е. Кой какво е правил, с какво е навредил на (конкретни) хора, по какъв начин е нарушил законите.
Подозирам, че на част от тези хора ще им е трудно да обяснят, че нямат сестра. Не че на някой му пука. 
Говорим за различни неща.

# 42
  • на село
  • Мнения: 1 028
До гуша ми дойде от подобни неща  Tired
Някои хора винаги ще си живеят с миналото. Мине се не мине малко време, и хоп- изкарат някои скелет от гардероба! Така ли не измислиха някой по- оригинален начин да си подливат вода и да си разчистват стари сметки?!  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 335
Холограма, да приемем че има давност ли?...

На кое?
На разстрелите на деца? На общите гробове в Илиянци (с по някое изкуствено око на някой поет измежду кокалите).

Това е историята - неща, които се случват според действията на живеещите вътре в нея.
Аз никога няма да променя отношението си към това, което се е случило с моя прадядо, когато му казали да даде "доброволно" всичките си земи и гори "в името на народа".
Но това не ми пречи да знам, че Фифи Димитров направи хилядократно по-голямо предстъпление, когато разби кооперативите със същите тези земи, под предлог, че "ще ми ги връща", вкл. "на мен" - ха-хаха.

Зомбирането, обръщането на историята с краката нагоре, създаването на понятия-плашила и самозадоволяването с тях на всякакви днешни отрепки - нашички и чужди, ми е много по гнусна гледка, Бо.


... ДС все още е действаща и дори управляваща...

Тук направо ме разби. Естествено, че ще има ДС, независимо от съвременната абревиатура.
Естествено, че се управлява чрез нея, независимо кой е на власт.



# 44
  • Мнения: 2 018
10cent's, съгласна съм, че по този начин не се решава проблема. Аз затова и казах, че периодично сипват сол в раната.
Съгласна съм и че съм малко по-емоционална.  Laughing

Но, бъди сигурна, че законите не са били нарушавани от никой от тях. Просто защото тогава те си бяха абсурдни.

Холограма, на мен ми върнаха земите и какво? Да бяхме оставили колхозите или там каквото си беше? Остави таз песен любовна за разбитото селско стопанство. Може някое дете да ти повярва, но не и аз.

Общи условия

Активация на акаунт