На 5 години и пие мляко от биберон

  • 6 776
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Ако го искаше с биберон, пак добре.
А ти предлагала ли си му? Може пък да поиска  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
Проблем би имало само ако прекарва много време смучейки биберона,само тогава биха се изкривили зъбите.Ако пие мляко за 10-15 мин. 2-3 пъти дневно,за зъбите няма никаква опасност.Ако пие мляко вечер преди лягане зъбите трябва да се мият след шишето,за да не са в контакт с останалото по зъбите мляко през цялата нощ.
Според мен детето само ще си прецени кога ще се откаже от шишето.
Относно разнообразието в храните,родителите наистина би трябвало да се опитат да въведат по-пълноценно хранене.Но щом казваш,че сега вече пие мляко само по 2 пъти дневно,би следвало през останалото време да яде други неща.

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не мисля,че е нормално да оставяме едно пет годишно дете да ни казва как, какво и колко да яде.Това са неща, които до една определена възраст се определят и възпитават от родителите.
За мен не е нормално пет годишно дете да пие млякото от биберон. На тази възраст е нормално млякото и други течности да се приемат от чаша. По остра съм в изказването си за което  се извинявам  bouquet.

Абе оставете го детето да си пие както иска!
Дали е смешно или не - то е достатъчно голямо, за да знае какво иска и какво е нормално. Явно му е кеф да пие от биберон. Няма да му се промени захапката и няма да има говорен дефект (това не разбрах пък защо би се получило).
И не виждам  какво я касае авторката при положение, че детето не е нейно. Всяка майка решава как да си гледа детето.

# 18
  • Мнения: 789
Тук в Испания ги пращат на 3-4 години на градина все още с памперсите, а пиещите с биберон 5 годишни са доста често явление.И не им пука.Аз първо се шокирах,но вече не им забелязвам.
А по въпроса за племенничката ти...ами то ако родителите не се впрягат да оправят положението,не знам как ще помогнеш чрез форума.Все пак-успех Peace.

# 19
  • Мнения: 46 520
Аууу, страшен проблем  Joy

Защо се бъркаш в работите на другите? Детето си има родители, взели са решение и това е Stop

Аз пиех кисело мляко от биберон до 1 клас, последствия не забелязвам.
Изкривяването на зъбите е генетично, със или без биба, няма спасение, ако му е писано (моите са идеално подредени Wink).

Дъщеря ми е на 4 г. и 3 м. Сутрин и вечер пие мляко от шише с биберон Whistling на въпроса ми, няма ли вече да спира, детето ми даде доста логичен отговор, който не успя да оборя: "Е, мамо, как да пия легнала от чаша? Нали ше се разлее?"
Иначе от малка си пие без проблем и от шише, и от чаша, и от сламка.

# 20
  • Мнения: 542
эдравей!в никакъв случай не трябва толкова голямо дете да пие с биберон!
аэ когато се эапоэнах с галявата ми дъщеря тя беше на 2 год и половина и също пиеше нощно време мляко от биберон и ми се стори че е голяма эа това!като се има предвид че преэ деня си се хранеше като голям човек!да ви кажа тя беше много дебеличка-26 кила но когато и спряхме млякото эа 1 година килограмите и вляэоха в норма!другото което може да е като страничен ефект от пиенето до такава въэраст от биберон е че фъбките се иэкривяват и има много кариеси  след време!мисля че родителите трябва да направят нещо по въпроса!

# 21
  • Мнения: 46 520
... другото което може да е като страничен ефект от пиенето до такава въэраст от биберон е че фъбките се иэкривяват и има много кариеси  след време! ...

Консултирай се със зъболекар, преди да пишеш Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Не мисля,че е нормално да оставяме едно пет годишно дете да ни казва как, какво и колко да яде.

Вярно ли това?  ooooh!
И как го караш да яде каквото, както и КОЛКОТО ти кажеш?
Брррррррррррррррррррррр.....


Имам приятелка, която до ВТОРИ КЛАС е пиела вечер мляко от шише с биберон. Най-накрая на родителите й и на всички около нея им омръзнало да я тормозят да се откаже и се примирили... и тя спряла да го прави.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Няма абсолютно никакви последици за зъбите или захапката й.

За мен много по-лош навик е да обсъждаш странните привички на околните.  Wink

# 23
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Светослав пиеше мляко от биберон до 3 години и няколко месеца.
Като наркоманче беше.
Докато го увещавахме да зареже биберона, стигнахме до красноречивото "Край на бибероните" от негова страна с красноречив жест. На другата сутрин, беше като наркоманче, докаото си намери биберон, защото си имаше 2.
Като му напомнихме , че е обещал: каза "Край на единия биберон "
Но полека ги отказа.

# 24
  • Мнения: 161
Да се наредим и ние на опашката.
Голямото "млекопитаещо" мина през всякакви периоди - от пиене на мляко по три-четири пъти на ден, през два-три, накрая сведохме до минимум този ужасяващ за околните навик. Но каквото и да правим през деня, щом дойде време за лягане, шишето е първото и последното нещо, което детето си иска. Опитвам с добра приказка, с убеждаване, с поощрения, с лъжи понякога дори, но за момента нищо не е помогнало. Не мисля обаче, че насила или пък със заплахи бих постигнала желания ефект.
Засега оставам с надеждата, че все някога дъщеря ми ще се откаже самичка.
Малкият звяр засега също върви смело по стъпките на кака си. Ще видим докъде ще го докараме.
А по въпроса за забележките на съфорумките ни, моля Ви, ако имате някакво конкретно предложение за справяне със ситуацията - пишете. Отговори от типа "не бива в никакъв случай.....", "не е нормално...." или пък обвинения към родителите са напълно безмислени и ненужни.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 296
Щом минава за нормално да има кърмачета на 5, значи е нормално и на 5 да пие от биберон. Ако това е единствения начин да пие мляко... Лично аз не бих допуснала мое дете да цока мляко на 5, синът ми е на толкова и не си го представям с биберон. Но за шишетата на другите деца си отговарят техните родители.
Съгласна съм,въпреки че ми е невероятно.Дъщеря ми също е на 5 и половина почти,вече може да ,,чете,,(срича) и пише буквите от азбуката и числата.Е,не могада си я представя с шишенцето и бибата.

Но щом за родителите си е нормално,те си решават.
И не мисля,че е удачно такива подробности така да се поднасят,особено ако са чужди.

# 26
  • Мнения: 5 183
Дъщеря ми също е на 5 и половина почти,вече може да ,,чете,,(срича) и пише буквите от азбуката и числата.Е,не могада си я представя с шишенцето и бибата.

Аз пък нещо не сванах каква е връзката на четенето, писането и други подобни занимания с пиенето на мляко от бутилка с биберон  newsm78
Тук, където съм, децата тръгват официално на училище на 5 години. Масово децата на 5,5 години пишат и четат.
Само се зачудих четенето и писането какво общо имат с млякото?  newsm78 Thinking

# 27
  • Мнения: 1 547
Всеки да прави каквото си ще, но да се смята, че различните навици нямат трайни последствия, е наивно. Не виждам смисъл да си инфантилизирам детето насила, нито да поддържам подсъзнателното му убеждение, че е малко или че е бебе, до незнамсикой клас. Изглежда ми обидно. Моя близка, освен че даваше на сина си биберони и прочее глезотии до 1-2 клас, го и къпеше до 4-ти. Сега, 20 и кусур години по-късно, резултатът е налице - каквото повикало, такова се обадило.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И Тери пише букви,но още си пие млякото с биберон сутрин.Сама отказа вечерното/пие чай със сламка вечер  Grinning/,сама ще си реши кога да спре и сутришния биберон.

# 29
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Сякаш вече е големичка за биберон???? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт