До ДЕКЕМВРИ време не остана вече- всеки ден се ражда сладко бебче

  • 16 914
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 23
ПОЛИ МИЛИЧКА  Hug МНОГО КЪСМЕТ ТИ ЖЕЛАЯ И ТЕ ГУШКАМ Hug
БЕЛА И НА ТЕБ СЪЩО

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 326
soufi, аз съм за Уно-то, че е с единични колела. Разпитах доста мами с такива колички и са страшно доволни.
Нашто бебе днес хич не рита. Само се премества лекичко. Май се е обърнал на вътре. Много е влудяващо като си свикнал да те ритат непрестанно. А и цял ден все едно ми се ходи по голяма нужда и ми е едно тежко и преало, мнага е гадно, явно ме е натиснал нещо. Hug
Заложила съм, че ще родя на 1,2 или 12.12. Да видим дали ще позная  Laughing

# 77
  • София
  • Мнения: 608
Поли - стискам палци за утре и да се похвалиш с прекрасно бебенце!  Hug
Бела - късвет и на теб и всичко да мине по вода!

И аз не свалям килограми. За последния месец се вдигнаха просто страшно.....Но ще ги свалям после, какво да се прави. Хубавото е, че нямам стрии, не ми се е нацепила кожата. За пореденпът се убеждавам, че всичко е до тип кожа. Явно моята е доста еластична, защото дори не се мажа всеки ден.....

Честити датички на мамите!!!

Плетени елечета съм слагала на Боби, сега също мисля да не се лишавам от тях. Имам чувството, че се чудят вече какво да измислят по тези лекции...... ooooh!

Пък за Шейново - доста са се променили нещата от първото ми раждане, но там имам познат лекар и не мърдам. Иначе теста за алергии ще ми го правят в деня преди секциото . тогава ще ме приемат.

# 78
  • Мнения: 46
Поли успех утре  bouquet

# 79
  • Мнения: 20
Успех утре момичета и смело напред,не се плашете и много целувки на бебките  Hug

# 80
  • Мнения: 2 961
Хора, корема ми май се смъкна надолу.
Сега стоя на стола и нещо не ми е много удобно, корема ми ме натиска много и чак ме заболява ниско долу.Абе едно странно го усещам и като си вдигнах блузата мъжо да ме види и той ахна.Каза, че наистина 100% е сигурен, че се е смъкнал.
Не е ли малко раничко за това?

# 81
  • Мнения: 342
Amber, а как беше при първото раждане? Ти вече си в деветия, може и да не дочака до датичката за секцио Simple Smile

Миленка вече си е вкъщи, бебо е добре. Пише, че много я боли от операцията и засега пази леглото.

Аз имам малко питанки към "обебените" мами Simple Smile

Каква температура поддържате вкъщи?
Пазихте ли пъпчетата от мокрене първите дни?
Всеки ден ли къпете бебчетата?
След всяка смяна на памперса ли ги мажете с кремчета/зехтин? Какви марки ползвате?

# 82
  • Мнения: 1 152
В момента в спалнята без парно е 20 градуса и влажността е 53%, на сутринта няма да ви казвам какви реки са по прозорците. След като проветря и температурата пада, но и влажността от 70% пада на 45%. А като спим там и с бебето ще е още по влажно през нощта и ще купуваме влагоуловител.

˙·٠Poli٠·˙ направо си е вълнуващо.... Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 2 961
yoyoana честно казано не помня как беше първият път и кога ми се смъкна корема  Confused

По въпросите за бебегледането ние потдържахме около 20 градуса вкъщи.Така ни беше казала и педиатърката.Когато ще го къпем затопляхме до около 25 градуса.

Пъпчето гледахме да не го мокрим много.

Всяка вечер къпехме Дени и в началото го мажехме с олиото на Бюбхен, но след като се обрина минахме на преварен на водна баня зехтин.
Кремчета за дупе сменихме доста, но най-хубавото с което и до днес мажем при нужда е на Мустела.Сега с второто бебче изобщо не се замислям за друго кремче.
В началото след всяка смяна на памперса мажехме с кремчето на Бюбхен.

# 84
  • Мнения: 329
Поздравявам ви среднощно с нещо за настроение http://www.vbox7.com/play:f5f5f0ba

# 85
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 737
wondergirl  Joy Joy Joy   наистина страхотно!  hahaha

Сасано първо има леки трикове, които могат да понижът влажността. Примерно ако сте с щори не ги сваляй до долу, а остави три пръста да се вижда от прозореца. Сега температурите и навън са относително високи, но зимата не е тъка. Пробвайте една нощ да пуснете парно да проверите все пак като работи дали влажността все пак не е в норми. Поме при нас тези неща помагат, но по настояване на мъжлето купихме влагоуловител за периодите без парно.

yoyoana докато беше новородена Йоана поддържахме 21градуса, при къпане 24, при нощно спане 19-20. Беше много неспокойна докато не усетих, че не й харесва тази висока температура. Като навърши около 2месеца свалих на 19/22/16. От тогава сме добре  Peace
Пъпчето ни падна още в болницата, но акушерките не са го пазили от намокране. Къпеха бебетата обилно под чешната и после забърсваха старателно.
Аз се къпя всеки ден и немисля, че бебето трябва да се лишава от това удоволсвие и хигиенен навик.  Peace
При смяна на памперс съм мазала с крем 1дневно и ако е подсечено или просто повече зачервено някой друг път повече с креем Бочко. Ако е по-яко подсечено с Клотримазол. Вечер след баня преварен зехтин.

# 86
  • Мнения: 2
Добро утро, мамита!  Hug

Нещо таласъмясах тази нощ, вече от 2 часа съм будна и няма връщане назад - пълна съм с енергия и сили за нови подвизи Simple Smile Отдавна не ми се беше случвало да не мога да спя, а пък нищо не ме боли, даже имам чувството, че коремът ми е олекнал. Хубавото и успокоителното е, че бебо ме посритва, за да ми напомни за присъствието си  Heart Eyes

За краткото време, през което все пак успях да поспя, първо се препотих пет пъти, а после сънувах, че си нямаме педиатър (факт, днес ще ходя да се уговарям с някого), а после цяла нощ се разправях с продавачките от един магазин. То крушката си има и опашка, де Simple Smile - вчера взехме заветното креватче на бебо, мъжът ми го сглоби и видяхме, че е ожулено на няколко места, които доста се виждат. Освен това има една сваляща се решетка, а една джаджа, която я държи, е нещо изкривена и решетката пада с едно духване, от което следва търкул и бебо на земята. ooooh! Днес ще трябва да върнем леглото и да почваме да търсим ново,  #Crazy

Днес ще ходим на тонове, ЖК (с изследвания, направления и т.н.) и последна контролна ФМ заради проблемите с хидроторакса, които имахме - дано всичко да е наред Praynig

ninanb, ако ходиш на тонове в МД, може да се видим - аз ще съм там към 11:00 ч. или малко по-късно, зависи кога ще приключа с уговорките с педиатъра.

Хубав ден на всички!   bouquet

# 87
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 737
Добро утро и от мен!  Hug

Още веднъж къслет и всичко да мине като по вода на раждащите днес!   bouquet  bouquet  bouquet

bg_desi аз мисля да ходя към 13ч. и след това, защото уговорката с акушерката е след като си отидат лекарите от отделението, а това става към 14ч., но днес е петък.

Желая ви един прекрасен ноемврийски ден!   love001

# 88
  • Мнения: 2
bg_desi аз мисля да ходя към 13ч. и след това, защото уговорката с акушерката е след като си отидат лекарите от отделението, а това става към 14ч., но днес е петък.

Ами аз съм на ЖК от 12:30, което със сигурност значи, че ще вляза не по-рано от 13 ч., така че сигурно ще се засечем. Мен ме следят в 173 к-т, ако не се лъжа - на първия етаж срещу регистратурата, ти къде си?

# 89
  • Мнения: 252
Добро утро!!!

Стиснати палци и от мен за Поли и Белла99.Бързо,леко и безпроблемно!!!
Да ви кажа какво ми се случи тази нощ.След вчерашните контракции си легнах и много трудно заспах.Ставам през нощта от много силна болка(чак съм викнала и съм събудила мъжлето)отивам до тоалетната,но дори и след това не спира да ме боли,даже се усилва.И моят ми вика" ти да не си тръгнала да раждаш?"Пък аз "аааааааа НЕ!Толкова много ми се спи -ще го стискам до сутринта!!!  Embarassed "и заспах.Е не раждам,ама сега цяла сутрин ми се подиграва.

Общи условия

Активация на акаунт