Кога захранихте вашето бебе ?

  • 2 602
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 544
Баткото на 2 мес. със сок от ябълка, а сега като направи 3 мес. почнах да му давам плодови пюрета между храненето по веднъж на ден.

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз захраних във втория месец с малко сок от ябълка.

# 17
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
във втория месец със сок от ябълка и морков,а в края на третия месец с плодово пюре Peace

# 18
  • Мнения: 318
От втория месец давам сок от ябълка и от морков, към 3-тя започнах с плодовите пюрета,4-тя с зеленчуковите и кашите,а сега сме в 5-я и хапваме вече и месни  Peace

# 19
  • Мнения: 2 478
Захраних сина ми на 6 месеца със зеленчуково пюре.
Едва 2 седмици след това дадох плодово.

# 20
  • Мнения: 247
Аз захраних на 6 навършени месеца - със картофче смесено с кърма Peace

# 21
  • Мнения: 1 432
След навършени 6 месеца, до тогава беше само на кърма.  От сокче няма нужда  Wink

# 22
  • Мнения: 1 098
Захраних на 6м. с домашно пюре от картоф. Сок за пръв път дадох на годинка.

# 23
  • Мнения: 356
Захраних я на шест навършени месеца с оризова каша, след това въведох зеленчуци, плодове и т.н. Сокове тогава не съм давала, пие ги отскоро. Реално заместихме хранене след годинката. Продължавам да кърмя  Heart Eyes
Предлагам ти да прочетеш тази статия: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0.

# 24
  • Мнения: 410
на 4 месеца със картофено пюре.

# 25
  • Мнения: 8 917
6 месец

# 26
  • Мнения: 2 616
Здравейте момичета,

моля да споделите кога захранихте вашите бебета и с какво. Моят син е на 3 мес. и половина и днес за пръв път му дадох една лъжичка сок от ябълка. Твърде рано ли започвам захранването ?

Благодаря ви предварително за отговорите .

Няма да ти отговоря, просто ще те помоля да прочетеш тази статии:
Становище на Американската колегия  по педиатрия относно соковете
Лекарят съветва да захраните със сок. Сменете лекарят
Защо нашите майки са ни давали сок.....

А относно захранването:
Детето трябва да отговаря на определени критерии, чисто физиологични, за да му даде храна, различна от кърма и това са:

• Контрол на главата. За да яде твърди храни бебето ви трябва да може да държи главата си в стабилна, изправена позиция.
             •   Загуба на „рефлекса на избутване”.  За да задържи храната в устата си и да я преглътне, бебето ви трябва да спре да избутва навън храната с езика си.
             • Добра седяща поза. Дори и да не е готово за висок стол, бебето трябва да може да стои седнало за да преглъща по-добре.
             •   Дъвчащи движения. Устата и езика на вашето бебе се развиват в синхрон с храносмилателната му система. За да започне да яде твърди храни, то трябва да може да предвижва храната до задната част на устата си и да я поглъща. Колкото по-ефективно преглъща, толкова по-малко храна ще изплюва нявън.
             •   Значително наддаване на тегло. Повечето бебета са готови за твърди храни, когато удвоят теглото си (или тежат около 7 кг) и са на не по-малко от 4 месеца.
             •   Нарастващ апетит. Изглежда гладно след осем до десет хранения дневно с кърма или адаптирано мляко.
             •   Любопитство към вашата храна. Бебето ви може да започне да наднича в чинията ви или да посяга към вилицата, когато я доближавате към устата си

Ако детенце отговаря на поне 2/3 от тези "изисквания' можете да започнете захранването.  Peace

# 27
# 28
  • Мнения: 961
На 6 месеца и половина с намачкан картоф с кърма. Сок дадох след навършена годинка!

# 29
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Захраних на 5 месеца с пюре от морков на Гербер. Сокове дадох на 7 месеца като нов вкус, но никога не съм била постоянна със соковете. Не ги удобрявам за първа храна Hug

Общи условия

Активация на акаунт