За конформизма и училищния правилник

  • 6 346
  • 150
  •   1
Отговори
# 135
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
К'о значи приличен вид? Ноктите ще им преглеждат ли? Ако са си грозни по рождение, ще ги изключват ли? Ако е момиче и се носи с мустаци   Thinking

# 136
  • Мнения: 4 300
Ако е момиче и се носи с мустаци   Thinking
Риспект  newsm20 newsm20

# 137
  • Мнения: 503
Хо-хо! Наистина стана весела темата. Няколко спора се водят успоредно. Единия от тях- Центъра срещу Периферията на София (даже не е столицата срещу провинцията). Simple Smile

# 138
  • Мнения: 25 615
Центъра срещу Периферията на София (даже не е столицата срещу провинцията). Simple Smile

А, то си е едно и също.  Laughing

# 139
  • София
  • Мнения: 1 783
Хехехехе, Сикрет, питаш ли ме как ме гонеха в училище за брадата  и мустаците??

# 140
  • Мнения: 12 665
При нас пък една учителка забраняваше скубането на вежди. За мустаци не си спомням - може би с бележка от лекар.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 783
Не обичам емотикони, обаче  Joy      Joy        Joy    Joy

# 142
  • Мнения: 2 018
Не мога да прочета цялата тема и може да сте го казали. До колкото знам, в това училище учителят го показаха, че е с дълга коса. Не виждам основание за това изискване към учениците.

# 143
  • София
  • Мнения: 2 840
А кой им го е продал. Алкохола и цигарите?
Я съгласувай, че така нещо не се връзва!

Не знам какво не ти се връзва на клонката. Кой е този, възрастен, който е продал алкохол и цигари на непълнолетни. При положение, че е забранено.
На клонката ми се връзват мартенички, кичат се играчки, както дойде.
В изречението не ми се върза кратката местоименна форма "го". При положение, че говориш за алкохол И цигари, би трябвало да съгласуваш и да ползваш "ги". Простичко казано.

Пояснителното изречение го схванах. Peace

# 144
  • Мнения: 12 665

Извинявай. Не съм обърнала внимание.  bouquet

# 145
  • София
  • Мнения: 2 840
Центъра срещу Периферията на София (даже не е столицата срещу провинцията). Simple Smile

А, то си е едно и също.  Laughing

Цитат

Враждебна е един от кварталите на София. Прилежащ е северно на бул. „Ботевградско шосе“ и е разположен на североизток от ж.к. „Васил Левски“ и на югоизток от Махала Япаджа. В квартала се намират 85 СОУ „Отец Пайсии“ и 75 ЦДГ. Застроен е предимно с къщи. От скоро се води квартал на град София. Поради близостта до Аерогара София в квартала започват да се застрояват все повече фабрики.


Във въпросния КВАРТАЛ на София, който е едва ли не по-близо до Ботевград, както се вижда, има едно училище.
Как пък баш там решиха да правят репортаж за софийските училища?

Най-хубавото на тази тема е, че попълни липсите ми за София. Вече зная, че съществува и "Махала Япаджа" в милата ни столица.

# 146
  • Мнения: 984
Как звучи само! "Милата ни столица" Mr. Green

# 147
  • София
  • Мнения: 2 840
Как звучи само! "Милата ни столица" Mr. Green
Свиквай да я назоваваш с любов и ти. Както е тръгнало, скоро насилствено ще приобщим и вас.

# 148
  • София
  • Мнения: 1 783

Най-хубавото на тази тема е, че попълни липсите ми за София. Вече зная, че съществува и "Махала Япаджа" в милата ни столица.

Въх, и аз  Embarassed.

# 149
  • Мнения: 335
... Във въпросния КВАРТАЛ на София, който е едва ли не по-близо до Ботевград, както се вижда, има едно училище.
Как пък баш там решиха да правят репортаж за софийските училища?...

Пренебрежение ли усещам?!
А поделение 24 900? А новата бойна слава? А легендарният "Спартан" и сделките за неговата доставка за стотици милиони (без половината му чаркове, ама нейсе, докъде ли докараха покупката на останалите)?
А новата логистична роля на родината?
 
Точно в този логистичен софийски квартал английският има по право бъдеще на работен език.
Цяла образователна риформа се прави за логистичната роля на родината и заменянето на природо-математичните и други науки със засилено изучаване на английски, а тук - такова формализиране.
Английският във Враждебна не бил показателен и Враждебна не било център...



ПП По идея с цитирания половин "Спартан" трябваше да се превозват български контингенти за участие в задгранични мисии - на унгарски ли да си говорят?

Общи условия

Активация на акаунт