С какво овлажнявате въздуха в детската (бебешката) стая?

  • 5 296
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 552
Не го овлажнявам с нищо.Проветрявам добре по няколко пъти на ден.Не мисля,че въздуха е сух в стаята Thinking

# 16
  • Мнения: 3 034
Здравейте, мили мами!
Чудя се дали да купувам овлажнител за въздух, но имам лоши спомени от един - трудно се почистваше, беше шумен и след около месец, започна да мирише ужасно. Това беше преди 5 години и затова сега съм решила първо да проуча въпроса и да поискам мнението на хора с опит от по-скоро  Laughing !


ами с овлажнител - сега има толкова хубави модели. нищо не мирише, много е безшумен, но пак докарва влажност до 40% максимум.
затова и слагам влажни дрехи да съхнат в стаята. само че тук няма мухъл, който разбрах, че е проблем при вас. за вредност на дрехите също не съм чувала нищо. напротив, педиатърът ми каза да ги суша в стаята, когато синът ми постоянно беше със задръстен от засъхнала слуз нос.
също така тук парното в къщата е адски силно, за да удържи на -30 или -40 градуса и съответно страхотно изсушава въздуха.

# 17
  • Мнения: 1 877
Ние не ползваме овлажнител,но проветряваме поне три пъти на ден и вечер спим на изключен радиатор

# 18
  • Мнения: 544
Незнам кое може да му е вредното на сушенето на дрехите в стаята. Каква е разликата изобщо между това и купата с вода - все се изпарява вода. Едно и също е според мен.

# 19
  • Мнения: 2 521
Никога не съм овлажнявала въздуха вкъщи - нито в детската, нито никъде!

И аз.  Peace
Аз също,но прозореца го отварям много често.

# 20
  • Мнения: 396
Аз веднъж сложих овлажнители които се закачват на радиаторите ,но от
тях се появи мухал по стените,започна да мирише ужасно и ги махнах.
Повече експерименти не съм правила.

# 21
  • Мнения: 396
А тук напротив - борим се срещу влагата!

# 22
  • Мнения: 169
никога не съм овлажнявала. Имам влагомер и винаги влагата е била над 60% даже се налага да я намалям. По-добре първо провери какъв е процента на влага у вас Simple Smile

# 23
  • Разград
  • Мнения: 518
Слагам върху радиатора купа с вода.
И аз така процедирам  Peace

# 24
  • Мнения: 40
И ние уж тук се борим срещу влагата, но сега като работят климатиците, въздухът е ужасно сух. Какви овлажнители ползвате в такива случаи?

# 25
  • Мнения: 4 292
Мислех да купувам овлажнител, но се отказах. Проветрявам по няколко пъти на ден, вечер спирам отоплението и понякога слагам някоя дрешка на радиатора да съхне. Смятам, че за сега ми се получават нещата и въздухът не е толкова сух, че да се налага ползването на уреди.

# 26
  • Мнения: 4 017
По-важно е редовното проветряване на въздуха. Може и без овлажнители.

# 27
  • Мнения: 3 929
Овлажнявам въздуха само в студените месеци, когато пускам радиатор, за да отоплявам. Правя отвара от мащерка или лайка и я слагам върху радиатора. И обикновената чешмяна вода върши работа. Друг път слагам да суша дрехи.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 252
В нас все още не включвам отоплителни уреди. В стаята, където спим редовно суша дрехи и засега не съм имала нужда от овлажнител.

# 29
  • Мнения: 27 524
С нищо. Ако през зимата от парното стане прекалено сух, слагам отгоре купа с вода, това е. Но при често проветряване няма нужда от никакви овлажнители  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт