За френдките, моловете и още нещо....

  • 6 255
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 738
А що бе, на хардуер-а може железария да му викаме, поне така го дават значението в учебника по Информационни технологии за 5-ти клас...

Верно ли бре  Crazy

Дам Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 448
Ако в едно изречение от пет думи четири са чуждици сигурно би ме подразнило, но ОК и мол и аз ги използвам.  Laughing

# 17
  • Мнения: X
Абе, к'во да се дразним аджеба. Чунким целийот език не бъка от всекакви чуждицизми. Аз много обичам да си използвам турцизми, много цветно и на място ми идват понякогаш, особено в комбинация със някои архаизми. Дори и на немски навремето все си харесвах по някой архаизъм, който да плесна ей така за разкош по средата на изречението. Понякога е много готино чувството да се окаже, че знаеш думи на някой чужд език, които дори и тези, на които им е майчин, не знаят какво означават.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Не ме дразнят. Дразни ме префърцуненият начин, по който се използват от някои. И чисто българска реч ме дразни, когато е употребена с неподходящ тон.

# 19
  • Мнения: 100
Не ме дразнят. Дразни ме префърцуненият начин, по който се използват от някои. И чисто българска реч ме дразни, когато е употребена с неподходящ тон.
Е то това ясно, някои индивиди с определен тип поведение и без да говорят дразнят!  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 448
А дразни ли ви текст на английски написан на кирилица? Като например "ъф коорс бейби"  Mr. Green

# 21
  • Мнения: X
ъф корс нот, май диър, ар ю крейзи !!!  Shocked Shocked Shocked newsm78 newsm78 newsm78 #2gunfire smile3544

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 423
А дразни ли ви текст на английски написан на кирилица? Като например "ъф коорс бейби"  Mr. Green

И това не ме дразни, по-скоро ми е смешно. Правя го понякога като ме мързи да превключвам клавиатурата.

# 23
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Зависи от ситуацията.
Има моменти, в които употребата на такива чуждици може да ме влуди, има моменти, когато не ми прави впечатление.
Много се преиграва, доста често при това, с използването на "вносни" думички.
Като гледам около себе си, това се практикува най-вече от комплексари.

# 24
  • Мнения: X
А он'ва якото отдека се пръкна? Мене ме дразни много повече от всеки софтуеър. Прекалено ми е хард, за да мога да го понеса употребено като атрибутив къде требе и не требе.

# 25
  • Мнения: 100
А дразни ли ви текст на английски написан на кирилица? Като например "ъф коорс бейби"  Mr. Green
Ами, не толкова, поне е на един език. Изкрейзвам само от калабалък на много езици в едно изречение.  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 448
А дразни ли ви текст на английски написан на кирилица? Като например "ъф коорс бейби"  Mr. Green
Ами, не толкова, поне е на един език. Изкрейзвам само от калабалък на много езици в едно изречение.  Mr. Green


Супер пример  с изкрейзвам и калабалък в едно изречение.  Laughing

# 27
  • Мнения: 3 634
Дразни ме когато някой го прави за да е модерен. Не ми е приятно да съм "френдка", към мен да се обръщат с "мацкова" или да се срещам в "ситито".

Имам много приятели, които мислят на два езика и така говорят. С тях и аз използвам bi-language и ми е комфортно. Когато мислиш и мечтаеш на един език, а говориш на друг мисля, че е нормално. Лично на мен българският ми е труден в тези динамични времена, когато почти всичко около нас е на друг език.  Peace

# 28
  • Мнения: 225
 Имаш право да те дразни, но аз мисля , че това е възможно най-безобидното явление от процеса на обезличаване на българската "нация" (езикът- като част от определението за такава).

# 29
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Българският език е труден за тези, които не го владеят.
И тук не става въпрос за това кой къде живее - в чужбина или в БГ.

"Криворазбраната цивилизация" е точно толкова актуална, колкото и във времето, когато е написана.

Общи условия

Активация на акаунт