за "оранжевата леща"...

  • 9 767
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 818

Аз я харесвам ,но моят син - не .Верно се сварява бьрзо и става на каша

# 16
  • Мнения: 1 176
Хора, аз пък имам зелена леща - същата, без люспи, само че зелена. Не съм правила досега, някой да сподели ако е правил такава леща как е на вкус, пак ли така бързо увира, вкусна ли е?
Аз имах наскоро приключение със зелена леща  Laughing Даже питах в темата за бързи отговори как да я приготвя, но не дочаках отговора и си я сготвих както правя и кафявата. За по-бързо даже сложих всичко заедно в тенджерата под налягане. Варих я 20 минути  Shocked, щото нещо се отплеснах. Нищо де, получи се много вкусна крем-супа. Всичко беше станало на гладко пюре. Вкусна е тази зелена леща, но определено вкусът й не е като на кафявата. И имай си едно наум, че увира много бързо явно.

# 17
  • Мнения: 2 005
Честно казано обикновената леща става много по - вкусна от оранжевата  Thinking
Няколко пъти съм я готвила , но нещо не ние толкова вкусна  Confused Слагам същите подправки , каквито ползвам за обикновената , но нещо не се получава  Wink

# 18
  • Мнения: 52
И аз задушавам предварително зеленчуците,бързо се сварява лещата и е много вкусна.Синът ми я харесва много и често я готвя.Правя с нея и гарнитура с пържено фиде,точно заради бързото сваряване.
я кажи за фидето...
Фидето се запържва,слага се лещата,вода не много,подправки,задължително къри,другите каквито ти харесват.Вари се до готовността на лещата,да изври водата.Това е.

# 19
  • Мнения: 27 524
но няма онзи вкус на кафявата леща.

Вярно е, съвсем различна е  Peace Мъжът ми също си държи на класиката и не я яде  Crazy

# 20
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз не можах нещо да се справя с нея. Стана вкусна, но на външен вид изглеждаше, че ястието е супа от бобени люспи. Дори ми имаше вкус на боб.

# 21
  • Мнения: 115
Единственото и предимство е, че става супер бързо. Толкова е бляда (и като текстура), че и трябват силни подправки. Само лукът запържвам леко, морковите ги добавям с лещата - да не се "убият" твърде много.  Въпрос на вкус!  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 6 713
Имаше една рецепта за кюфтенца с оранжева леща - станаха много вкусни.  Peace

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Бързо увира, това й е хубавото. А това, че е без люспи допринася за комфорт на перисталтиката, ако имаш проблем с варивата Laughing  Като се задуши предварително зарзавата, няма опасност да я превариш. Аз я харесвам за пастет от леща, понеже правя и от картофи, цвекло и спанак(поотделно  Mr. Green ) и много готино контрастира оранжевия цвят като се сервират 3-4вида зеленчуков пастет.

# 24
  • Мнения: 304
 Peaceстрахотна я често готвя такава леща

# 25
  • Мнения: 1 176
Имаше една рецепта за кюфтенца с оранжева леща - станаха много вкусни.  Peace
Сигурно са мароканските кюфтенца на Котка Heart Eyes. Всъщност, оранжевата леща най-често я ползвам за тази рецепта. На мен ми допада много.

Опитах се да сложа и линка с рецептата, но е архивиран и не ми се отваря.

Сиренце, дай рецепта за пастетите. Звучи интересно.

# 26
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
дааа...за пастета , а и за мароканските кюфтенца на Котка  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 321
МОМИЧЕНЦА ДАЙТЕ Я ТАЗИ РЕЦЕПТА ЗА МАРОКАНСКИТЕ КЮФТЕНЦА НА котка. Да ви кажа обяснението за запърженото фиде не ми е ясно ,но НЯМА ЗНАЧЕНИЕ Mr. Green newsm78 Sick

# 28
  • Pb
  • Мнения: 1 183
От оранжевата леща правя кремсупа - лещата се сварява добре; в масло се запържват 1-2 с.л. брашно, добавя се и пасираната леща, позапържва се и тя. След това, бульона се добавя, ври около 5 мин., подправя се на вкус (аз слагам бял риган, чубрица, черен пипер). Става прилична супичка.

# 29
  • Мнения: 2 241
То и аз трудно си я намерих рецептата за кюфтенцата, бях забравила, че съм я сложила в Любимите Simple Smile, ето тук най-долу:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277088.0

Правих и още едни кюфтенца почти само от червена леща, един огретен и дал (леща по индийски), ще пусна рецептите като успея да ги напиша. Peace

Общи условия

Активация на акаунт