Домашно пюре с филе от сьомга?

  • 12 618
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 626
Благодаря на всички за отзивчивостта!   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 217
Давала съм домашно приготвено филе от хек и треска,а от купешките съм и давала и от рибните на Хип.

# 17
  • Мнения: 185
А можете ли да ми кажете как приготвяте домашното рибно пюре? Извинявам се, че не е съвсем по темата  Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
Специално от сьомга не съм правила пюре,но правих супичка миналата седмица.Ако се интересуваш ще ти напиша рецептата.
А можете ли да ми кажете как приготвяте домашното рибно пюре? Извинявам се, че не е съвсем по темата  Embarassed

# 19
  • Мнения: 1 100
И аз ще се радвам на рецепти за домашно рибно пюре/супа.

# 20
  • Мнения: 185
Специално от сьомга не съм правила пюре,но правих супичка миналата седмица.Ако се интересуваш ще ти напиша рецептата.
Да, ако не те затруднява  Praynig. Ние още сме мали за риба де, но събирам инфо отсега  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 949
Аз правя супата така:
Продукти:
Рибно филе
лук
картоф
морков
чушка
фиде (или ориз)
девисил

Сварявам рибата предварително, обезкостявам я (винаги има малки кости). Отделно в друга вода слагам да врат зеленчуците, като добавям малко зехтин във водата. Като се сварят те, добавям рибата и слагам фиде, малко сол (ако възрастта на детето позволява), после добавям и девисила.
Така правя рибена чорба и за нас. Не я застройвам, оставям я бистра  Peace

# 22
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 581
Аз приготвям рибата, почти като simba21, е има лека разлика. Моите продукти са: рибно филе, лук, картоф, морков, чушка, домат, чубрица и зехтин. И да добавя, че препоръчителната доза дневно от месо за възраст 1-2 годинки е около 50 грама, така, че ако купя примерно 300 грама, го разделям приблизително на 6 порции, естествено без мерки и теглилки, но и по повече съм давала - няма страшно.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 735
И моята рецепта е сходна,но не добавям мазнина,защото самата риба е мазна.
Сварявам рибата.Обезкостявам.В бульона/от рибата/ сварявам лук,морков,картов,може е малко фиде.Прибавям рибката и малко сол и готово.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не добавям мазнина

Общи условия

Активация на акаунт