Следоперативни грижи при секцио

  • 14 219
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 183
На петия ден като ни изписваха доктора махна лепенката и забрани на сестрата да ми сложат нова, защото нямало нужда. Каза ми, че веднага мога да си се къпя без никакви лепенки / между другото преди 6 години при операция на яйчника  също ми разрешиха да се къпя на 5 ден без никакви лепенки/. Това което изрично подчерта е да не се маже белега с никакви лекарства, подчерта никакви с изключение на медицинския спирт с който мажех пъпчето на беба и да не слагам колан. Резултата е: утре ще станат 30 дни от раждането, белега е като косъмче и корема ми е точно както преди да забременея /бях качила 25 кг/ това последното го казвам защото преди да родя ми бяха казали, че без колан нямал прибиране корема, е явно има.

# 16
  • Мнения: 682
Mirama, писала си, че след втория час трябва да те вдигнат и накарат да се разходиш...как става това, като упойката още не те е пуснала newsm78

# 17
  • Мнения: 2 005
След операцията се препоръчва повече движение  Peace
 Забранено е вдигането на тежко  Naughty

# 18
  • Мнения: 498
Да не вдига тежко поне месец.  Peace

Аз още в болницата приключих с грижите около операцията. Лепнаха ми лепенка, с която можех да се къпя. Не съм мазала с нищо. На 10-я ден отидох да ми свалят конците и това беше всичко.
И аз бях така.Относно ставането,ДА,ако си с пълна упойка те вдигат след втория час/аз и двата пъти родих секцио,пробвах и двете упойки/,ако си с епидорална,мен лично на 10 часа,защото тогава напълно излезнах от упойката.Боли най-много първото ставане.После колкото повече се раздвижваш,толкова по-бързо ще премине болката.Няма нищо страшно Peace

# 19
  • Мнения: 16
на мен ми махмаха конците на 3-я ден а няколко часа след секциото станах  на леглото  раната ме болеше само 5 мин. след като станех

# 20
Като гледам и аз съм от  по-прясно родилите мами секцио:Та на втория час е малко трудно да те раздвижат,защото упоийката още те държи.Мен ме срязаха в 12 часа на обяд и на следващия ден в 8:00ч, сутринта вече бях на крак и дори бях със свален катетър.Мисля,че всичко е много индивидуално.

# 21
  • Мнения: 1 554
лепенката ми я махнаха на 3 ден и още тогава влязох и се изкъпах,на 5 ден ми махнаха конеца,и пръсках около 10 дни с бивацин Peace

# 22
  • Мнения: 22 437
rapunzel, бях с пълна упойка, излязох от нея още докато ме караха към асансьорите. На вторият час напълно те е пуснала упойката. Добре е да се раздвижиш колкото се може по-рано, защото по-нататък става по-трудно.
Конците ми ги махнаха на 10тият ден.

# 23
  • Мнения: 11 004
Бях с местна упойка и тя ме пусна много бавно. Раздвижиха ме почти 24 часа след операцията и ми смениха превръзката с водоустойчива. Нямах нужда от специални следоперативни грижи, освен рутинните процедури, които вече са ти описали. Белегът ми беше лепен и не са ми махали конци, освен 2 малки възелчета в двата му края. Не съм мазала раната с нищо, посъветваха ме да не го правя.

# 24
  • Мнения: 3 034
никакви  Grinning конците бяха резорбиращи, превръзката е едно нещо, което изглежда като прозрачна марля, не се маха, не се пипа - то е залепено за кожата с едни прозрачни тънки лепенки, които придържат и белега (перпендикулярни са на белега). тук направо водят в банята след операцията - моята беше на обяд и ме завдоха да взема душ в 8:30 вечерта, може съпругът да помага, разбира се. аз си се изкъпах сама обаче, да гледа таткото бебето в стаята ни  Simple Smile превръзката пада сам, когато се затвори белега - налягането върху нея пада и тя се набръчква и се отлепя - не я усетих изобщо, паднала беше през нощта. само по-тежко от бебето не вдигах първите две седмици. после вече си карах, както си знам, но сестрата идваше да ни проверява по два пъти в седмицата и знаех, че всичко е наред  Peace

п.с. бях със спинална упойка, зависи от анестезиолога каква доза ще сложи и дали ще се съобрази с килограми, например. нормално е спиналната упойка да пусне в рамките на средно 3 часа - това специално ни го разясниха, за да знаем какви са процедурите ако не ни пусне съвсем по график. мен ме пусна след 3.5 часа, раздвижиха ме 2.5 часа по-късно, значи около 6 часа след началото на операцията. това, че спиналната пуска не значи, че няма продължаващо обезболяване през абоката - има, тук вливат 24 часа коктейл.

# 25
  • хасково
  • Мнения: 378
Аз се мазах един месец след операцията с контратубекс.Нищо друго не съм правила.

# 26
  • Мнения: 121
Явно всяка болница си има собствена политика аз съм родила преди 10м. секцио с пълна упойка в 10.20ч. се е родило детето веднага след зашиването ме събудиха.На същата вечер ме вдигнаха до леглото на другата сутрин ме вдигнаха да си измия зъбите на 3ден ме изкараха в обща стая на 5ден ми свалиха конеца а на 7ден ме изписаха

# 27
  • Мнения: 2 334
След опреацията на 10-я ден ми махнаха конеца и лепенката и след това известно време се пръсках с Бивацин Peace

# 28
  • Мнения: 172
Здравейте, виждам, че има доста доволни мами от секциото в смисъл, че мнениета за този вид раждане не са особено ласкави. На мен ми престои второ раждане и за разлика от първия път, когато не изпитвах никакъв страх, сега направо се побърквам  #Crazy Бях решила да раждам секцио, но съм на път да си променя мнението. Имам 2 въпроса и ще съм много благодарна на мамите, които ми помогнат с отговор. Някой раждал ли е с секцио във 2 втора градска и при кой лекар? Как се справяте с бебчето и по-голямото дете, ако няма кой да ви помага?Все още съм в процес на размисъл и имам нужда от съвет newsm78

# 29
  • Мнения: 3 818
Здравейте, виждам, че има доста доволни мами от секциото в смисъл, че мнениета за този вид раждане не са особено ласкави. На мен ми престои второ раждане и за разлика от първия път, когато не изпитвах никакъв страх, сега направо се побърквам  #Crazy Бях решила да раждам секцио, но съм на път да си променя мнението. Имам 2 въпроса и ще съм много благодарна на мамите, които ми помогнат с отговор. Някой раждал ли е с секцио във 2 втора градска и при кой лекар? Как се справяте с бебчето и по-голямото дете, ако няма кой да ви помага?Все още съм в процес на размисъл и имам нужда от съвет newsm78

Гери, едва ли това е темата, от която ще разбереш кой е доволен от секциото и кой не. За мен лично има разлика между възстановяването, процедурите, преживяването и общата оценка на този вид раждане. Моето секцио беше преди 2седмици, чувствам се напълно възстановена и въпреки това, всичко бих направила, за да можех да го избегна.
Иначе грижите около бебчето изобщо не са проблем, на мен по никакъв начин не ми тежи нищо около него. А с каката се оправям без проблем, единствено имаме уговорка с нея, че не мога да я вдигам.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт