За тия, дето "нищо не зависи" от тях

  • 2 204
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
Абсолютен "time waster"

А може и да е на хонорар към некой крейзи вестник като "Строго секретно" ли, кво беше там...

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Обществото има нужда от такива трънчета в гащите на бюрокращината.
Битуващото мнение сред чиновниците, че не трябва да бъдат закачани за нищо, е време да бъде пречупено по грозен начин - с много тормоз и искания за извършване на дейност.
Знанието е сила!
Човекът има право да иска да е силен. Дори и само за да помпа интелектуални мускули в социален аспект. Peace Mr. Green

Сериозно, писнало ми е от коловози и коне с капаци... Whistling

# 17
  • Мнения: 335
редактирано

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 17:01 от Холограма

# 18
  • Мнения: 838
Прав е човека,макар,че така върши работата на доста народ по разни бюра и канцеларии(търси и чете законите,които те трябва да знаят).Едва ли го прави,защото има повече свободно време от всеки от нас,явно мноооого му е писнало от простоии.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
А кой му плаща разноските по делата на въпросния пенсионер?

# 20
  • Мнения: 335
Който ги загуби.

# 21
  • Мнения: 656
А докато загуби - таксите не се ли плащат предварително?

Малка отпратка към другата тема за семейните легенди - прадядото на мъжа ми е водил битка с царската армия да си запази земите, дето сега е Борисовата градина, не са се дали без бой и са получили земя в замяна. Човекът там е изгубил окото си.

А сега синът на същия този цар иска да му бъде върнат "неговия" дворец...

# 22
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
73-годишен учен заведе 30 дела за отказ от информация/28 ноември 2008
http://dnes.dir.bg/2008/11/28/news3665843.html

... Попов питал и за правителствения авиоотряд 28 - колко струва час полет на самолета, с който пътуват първите хора в държавата. Отговорили му, че нямало точни изчисления за това...


Хора без работа.
Питал колко струва полета. И какво като рабере колко струва. Ще спре да лети правителственият самолет ли? Поне да имаше полза от питанията му.....
Типично в стил плакатът на входа на една научна сграда преди много години "Некомпетентен - ДА, бездеен - НЕ"

# 23
  • Мнения: 4 585
Гледали ли сте филма "Когато легендите умират". Там един индианец ходеше навсякъде с договора с белия баща.

# 24
  • Мнения: 335
А кой му плаща разноските по делата на въпросния пенсионер?
А докато загуби - таксите не се ли плащат предварително?...

Ми конкретният човек не харесва президента.
Покрепя го една фондация, една Програма, асоциирана към една Европейска служба, ъфкорс, награждавана на “Форуми на свободата” от друга фондация, в САЩ.
Сега от своя страна човекът раздава награди.
http://www.aip-bg.org/aip_bg.htm


Не знам, ако не харесваше Кунева, Соломон Паси или как ЕС ни присъедини, кой щеше да го подкрепя.

Но всеки желаещ може да провери.
Примерът е важен.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 18:35 от Холограма

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840
Отдавна мечтая да намеря нещо, за което периодично фанатично да съдя някого.
Зесега безуспешни са търсенията ми.
Човекът ме вдъхновява, обаче.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Трябва ти само фондация, която да ти покрива разходите по делата.  Laughing

# 27
  • Мнения: 4 585
Само за първите две -три.
Като и върнат парите от първото, ще ги инвестира в четвъртото,
от второто - в петото и т.н. А ако изкарва и някакво обезщетение - то ще е бонус.
А тия тюфлеци до 30 дела би трябвало да го познават вече, да стоят мирно, докато им говори.
Обаче какво им пука, държавата плаща. /Е в тоя случай вече трябва да се съгласите, че държавата - това сме ние/. От цялата работа кярят адвокатите - няма безработица при тях.

# 28
  • Мнения: 2 563
И аз обичам съдебни дела. Ама 30 множко ми се вижда, да не стане да избоде очи вместо да изпише вежди...

# 29
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
А кой му плаща разноските по делата на въпросния пенсионер?
За въпросния пенсионер не знам, но знам за един чичка, с когото се срещнахме преди година. Имаше голямо синьо хвърчило с висящ фотоапарат на специална поставка под хвърчилото. Видяхме хвърчилото първо, после - като кацна - и човека. С удоволствие ни разказа за фотоапарата, панорамните снимки отвисоко, как е единствен в района и т.н. И за хобито си - да съди глупаците, които крадат снимките му от неговия сайт и си ги слагат в техните сайтове, като си мислят, че може така безнаказано. Като ги намери (с Гугъл), им праща имейл, че му дължат (тогава каза) около 250 лири. Който си плати, хубаво, ама малко си плащали доброволно. Останалите ги замъква в съда и по бързата процедура ги осъжда за 500 до 750 лири за ползването на неговата собственост. Горната граница е големината на иска му - над тази сума делата не са по бързото производство, затова той не иска повече. Всички в съда го познават, делата му минават много бързо, защото явно съдията (съдиите) като него обичат да наказват тези, които ползват, пък не плащат - или знаят закона, но обичат да го нарушават.

Отдолу на страницата му има 2 реда, които водят до "общи правила за ползване" - ама никой не ги чете и той знае това. Попитахме го защо не си защити собствеността, има начини. Той каза - ама защо да го правя - знаете ли каква много хубава 5 цифрена сумичка си докарвам годишно по този начин? Глупаци много.... Joy

Та и за въпросния пенсионер... може да си докарва парички над пенсията... hahaha

Общи условия

Активация на акаунт