Обръщение към Филип

  • 17 167
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 44 245
може и Софийска мания да е...
аз на мойте години познавам 1 филип..от гимназията само....
но на сина ми - в групата имат  още един, при лекарката му като го записват той беше четвъртият...след това и още сигурно имало..не знам..все около неговите години....
 в парка знам още 3-4 дечица....
и на една позната детето й е Филип......

а тук във форума по линийките също не са рядкост Simple Smile))

виж така модерните Кристияновци, рядко ги срещам Simple Smile))

Тарталета - честита новина Simple Smile момичешко име харесали ли сте си Simple Smile или тепърва ще го умувате Simple Smile

на мен за момичетата са ми по-трудни имената...по-малко са тези, които ми харесват наистина.....

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 491
Тарталета - честита новина Simple Smile момичешко име харесали ли сте си Simple Smile или тепърва ще го умувате Simple Smile

Мерси  Grinning Женското отдавна ми беше ясно  Simple Smile Виж, за Филип доста поумувах, мъжът ми от раз го хареса, но явно не ни било писано. Да се надявам, че щерките ще кръстят някой от внуците така  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 11
Сега виждам темата....
Моето момченце се казва Филип и съм пристрастна !  На детенце си му казвам Филип, защото името е достатъчно красиво. Понякога си позволявам да му казвам Филипче, ФилИпе. 
Скоро обаче съседското детенце започна да му казва ИПО и на мен това ми хареса.
Но по-хубаво от ФИЛИП няма  Hug....
По повод на разпространението на името - не мисля, че е по-разпространено от Александър, Мартин, Виктор, Йоан, Калоян, Денис.

# 78
  • Мнения: 560
Защо трябва да се обръщате по друг начин към него?  Simple Smile
Името е много хубаво  Peace и независимо,че е още малък,
не е нужно да го съкращавате.
Иначе съм чувала,Фил или Фильо.

# 79
  • Мнения: 6
Познавах един , на когото му викаха Фико . На италиански жаргон фико пък наричат ,който е готин.

# 80
  • Мнения: 289
Фил,Филе...между другото обръщението "филе" на гръцки означава "приятелю"  Hug  Wink

# 81
  • Мнения: 0
Едно не ми е ясно по въпроса с галените имена,трябва ли от всяко хубаво име да се изнасили някакво безумно съкращение?Ако си решила да кръстиш детето си Филип,значи той е Филип и толкова.Вчера гледах една телевизия,в която водещите се наричаха взаимно Боди и Доби #CrazyЕдната седнала в студиото на централна новинарска емисия и бодро заявява"Здравей,Боди"(от Свобода(, другата също толкова ентусиазирано и отговаря"Здравей,Доби"(Добрина).Да се смееш ли ,да плачеш ли...Израстват млади мъже-Криси,Деси,Цеци,Коки,Бибо,Вики....после що вече няма мъже,а лигльовци и там разни Евгени Минчовци...

# 82
  • Мнения: 289
Едно не ми е ясно по въпроса с галените имена,трябва ли от всяко хубаво име да се изнасили някакво безумно съкращение?Ако си решила да кръстиш детето си Филип,значи той е Филип и толкова.Вчера гледах една телевизия,в която водещите се наричаха взаимно Боди и Доби #CrazyЕдната седнала в студиото на централна новинарска емисия и бодро заявява"Здравей,Боди"(от Свобода(, другата също толкова ентусиазирано и отговаря"Здравей,Доби"(Добрина).Да се смееш ли ,да плачеш ли...Израстват млади мъже-Криси,Деси,Цеци,Коки,Бибо,Вики....после що вече няма мъже,а лигльовци и там разни Евгени Минчовци...

 newsm10
И аз съм на това мнение.На дъщеря ми винаги съм казвала цялото име,въпреки,че познати и непознати се опитват да и казват"гальовно" и за второто си дете съм измислила име,което просто няма галено име (мъжко е).

# 83
  • UK
  • Мнения: 3 959
Интересно, кой вика на Евгени Минчев "Генчо", че това да е допринесло той да не е мъж, а лигльо? Всеки ще вика на детето си както си реши, като се казва Филип, дай цял живот да се обръща към него с "Филип", ами ако се казва Александър-Константин, знаеш ли колко време ще отнеме само името му да изрече тая майка, тя ще забрави какво иска от детето. Всеки си избира как да се обръща към собственото си дете, също така и към хората около себе си, само че в този случай трябва да се увери, че те нямат нищо против. Като моя познат Ангел, на когото викаме Ани, никой не приема обръщението към точно този Ангел с "Ани" като женско име и на него си му харесва. Тъй че щом майката на Филип е решила да му вика, примерно, Пипо, това си е нейно решение и не виждам защо особено в тоя подфорум се избивате да оспорвате чуждото лично мнение.

# 84
  • Мнения: 0
Не знам къде видя ,че се избиваме,ние не се бием,а изказваме мнение.Ами ако се казва Александър-Константин,значи така трябва да му вика майката,ако й е трудно да го произнася,това си е изцяло неин проблем,все пак тя си е направила избора.Та нали даваме имената на децата си,които ни харесват,които ни изглеждат най- благозвучнои,защо тогава да ги наричаме по друг начин?Ако някой иска да нарича детето си Фил,Алекс,Мишо,какъв е смисълът да го записва Филип,Александър,Михаил?Съвсем не оспорвам мнението на майката,тя пита-аз отговарям.Да си виждала някога,някъде да е бил зададен въпрос и всички да са били на едно мнение?Така че,моля те,не оспорвай правото ми да оспорвам Laughing

# 85
  • UK
  • Мнения: 3 959
Кой казва как "трябва" да му вика майката - ти ли? На какво основание? Като имаш собствени деца, моля, наричай ги както си решиш. но как майката на Филип ще му вика си е нейно решение. Има хора, които харесват съкращения и умалителни имена, и такива, които не ги харесват. не виждам защо едните трябва да се съобразяват с мнението на другите. Попитала е авторката на темата, получила е отговорите си, отдавна стана ясно, че вика на детето Пипо, на мен ми харесва, на теб не, но нито една от двете ни няма никакво право да казва "трябва", независимо дали става дума за "за" или "против" умалителните имена.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Голям спор!  Laughing

Харесвам името Филип и затова съм го избрала. Но, alana karmen, би трябвало да си наясно, че звателната форма на мъжките имена в българския език окончава на "е". Обръщението "Филипе!" ми звучи грубо и не ми се връзва никак с бебе или дете, дори и към възрастен човек не бих се обърнала така, освен ако не искам да се тросна на някого. Laughing  А само "Филип" като обръщение ми звучи незавършено.
Мнението ти е много категорично ("трябва"  Laughing, и кой определя, че "трябва"?!), затова и Малката Госпожица Мърморана ти опонира. Peace

А галеното име "Пипо" вече толкова ми харесва, че не мога да си представя друго обръщение към дребосъчко в момента. Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 0
Кой казва как "трябва" да му вика майката - ти ли? На какво основание? Като имаш собствени деца, моля, наричай ги както си решиш. но как майката на Филип ще му вика си е нейно решение. Има хора, които харесват съкращения и умалителни имена, и такива, които не ги харесват. не виждам защо едните трябва да се съобразяват с мнението на другите. Попитала е авторката на темата, получила е отговорите си, отдавна стана ясно, че вика на детето Пипо, на мен ми харесва, на теб не, но нито една от двете ни няма никакво право да казва "трябва", независимо дали става дума за "за" или "против" умалителните имена.
Аз казвам!Че кой друг?

# 88
  • Мнения: 0
Голям спор!  Laughing

Харесвам името Филип и затова съм го избрала. Но, alana karmen, би трябвало да си наясно, че звателната форма на мъжките имена в българския език окончава на "е". Обръщението "Филипе!" ми звучи грубо и не ми се връзва никак с бебе или дете, дори и към възрастен човек не бих се обърнала така, освен ако не искам да се тросна на някого. Laughing  А само "Филип" като обръщение ми звучи незавършено.
Мнението ти е много категорично ("трябва"  Laughing, и кой определя, че "трябва"?!), затова и Малката Госпожица Мърморана ти опонира. Peace

А галеното име "Пипо" вече толкова ми харесва, че не мога да си представя друго обръщение към дребосъчко в момента. Heart Eyes
Хм,не бях наясно,че звателната форма на мъжките имена в България завършва на "е".Поразена съм.Човек цял живот се учи.

# 89
  • Мнения: 7 122
Ето един "лигав" Филипе - Пипо Индзаги
Алана, мнения и задници всеки си има.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт