Въпрос към адвокатите

  • 1 567
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Борко, да пусна ли една минзухареста темичка, да отвлека вниманието на сите усойници у форома, че не ми се мисли какво ще стане тука до няколко часа..   Wink

Няма да е лошо.
Щот кат дойдат адвокатите, те по-лошо и от змии хапят.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Какво провокира горестните ти вълнения? Какъв е конкретният казус?
Аз пък не разбирам патоанатомите, но това е друга тема.

# 17
  • Мнения: 81
Борка, умееш да раздвижиш гнездото, признавам!  Grinning
Много сссссъскащо е станало тука, ама пък и вие - видите тема на Борис и напълзите да го хапете по краката! Лоши форумки!  Crossing Arms

По темата: познавам човек, занимаващ се само с ГПК, защото не иска да поставя съвестта си на изпитание с НПК. Ама и за там трябват хора, нали?
Съвестта винаги говори, но и винаги можем да я залъгваме... или да спрем да я чуваме... Не знам дали просто си решил да раздвижиш форОмните води в събота или наистина си толкова чистосърдечен и наивен!!?

Айде, бягам че женската котка не чака...!  Mr. Green

# 18
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Борка, умееш да раздвижиш гнездото, признавам!  Grinning
умее, я... Simple Smile
аз си мисля за себе си, че никога не бих станала адвокат (въпреки, че съм юрист).
мръсотията е твърде голяма. не, че и в другите съсловия я няма.

# 19
  • Мнения: 12 663
И септември ще бъде май и земята ще бъде рай...

# 20
  • Мнения: 2 792
Гневния въпрос към всички адвокати ли е или конкретно към тези, които Борис преценява, че  защитават убийци?
И ако съдът се е произнесъл, че някой е невинен на какво основание Борис преценява, че това всъщност е някой виновен, получил неморална адвокатска защита ?
 Борисе основния принцип е "Невинен до доказване на противното". Защо агресията ти не е насочена към тези, които би трябвало да докажат виновността?
  И те са юристи, пак на юристи ще се ядосваш.

# 21
  • Мнения: 984
Този принцип "невинен до доказване на противното" важи да демократични държави с традиции в издаването на справедливи, обществено значими и полезни присъди като Дания, Швеция и Норвегия примерно.

В България принципът е "невинен е този, който може да си купи невинност".

Аз няма да изсъскам, че да не си замрази още някой акаунта.

# 22
  • Мнения: 2 792
 Това е основен конституционен принцип.
 Чл.31 от Конституцията на Република България :
(3) Обвиняемият се смята за невинен до установяване на противното с влязла в сила присъда.

   Заложен е в Европейската конвенция за правата на човека и основните свободи:
Чл. 6 т. 2 “Всяко лице, обвинено в извършване на престъпление, се смята за невинно до доказване на вината му в съответствие със закона”.;
 и на последно място по изброяване, но не и по значение :

 НАКАЗАТЕЛНО- ПРОЦЕСУАЛЕН КОДЕКС НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Чл. 14 ал. 2 “Обвиняемият се счита невинен до завършване на наказателното производство с влязла в сила присъда, с която се установява противното”.

 Та тежестта, на доказване на вина, в кой е според вас?

 

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 423

В България принципът е "невинен е този, който може да си купи невинност".


С голямо неудоволствие се съгласявам, че тук важи точно този принцип. И за да не звучи съвсем като обощение, добавям - в по-голямата част от случаите. По-скоро е прецедент, ако се издаде справедлива присъда, ненюансирана от парични знаци.

# 24
  • Мнения: 984
Добре, Кифл, а братя Маргини? Тях кодекса не ги ли лови? Или ще ми кажеш, че са подкупили прокурора и съдията?! Не може да бъде, не и в България!!! Laughing Смея се, но то не е смешно, а трагично.

# 25
  • Мнения: X
Борисе,нямаш ли приятелки тийнейджърки на твоята възраст, да ходите да се забавлявате,ами се вреш в проблемите на възрастните? Има време,ще пораснеш,и всичко това ще ти се струпа на главата.Гледай си живота и не ги мисли убийците ,и адвокатите.Ти пък като се изучиш,стани адвокат и вкарай в затвора всички убийци.!!!

# 26
  • Мнения: 2 792
 
Добре, Кифл, а братя Маргини? Тях кодекса не ги ли лови?
Като всеки гражданин на Република България и те са невинни до установяване на противното с влязла в сила присъда.
 
 Не бих могла да коментирам, дали някой е подкупван или не, не съм запозната с процеса им.
 Както, по същата причина, не бих могла да коментирам с какъв доказателствен материал разполага съдебния състав, които разглежда тяхното дело.
 
 Единственото, което мога да кажа, е че изходът на един процес, въобще не е определящ само и единствено от това, че обвиняемия има процесуален защитник.
  Борис може да насочи яростната си агресия към по-голям кръг юристи.
 

# 27
  • Мнения: 50
Кифла абсолютно съм съгласна с теб  Peace

Във всяка една професия има неприятни неща, които се налага да вършиш. А който иска да спинка спокоен и чист аватара на Борис е красноречив  hahaha

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 15:27 от pets

Общи условия

Активация на акаунт