Кой какво сервира снощи, Кой какво ще готви днес.

  • 56 207
  • 639
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183

Леле как ми се яде зеле със свинско!!! Потекоха ми лигите- ама тук много трудно се намира свинско
Къде е това "тук", дето трудно се намира свинско?! newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 5 828
Снощи правих печени тиквички на скара и сос - майонеза, кисело мляко, чесън, чер пипер. Рецептата я взех от една мама тук  Grinning  а за днес още не съм решила, чакам да си харесам нещо от тук   chef

# 17
  • Мнения: 5 183
Снощи - агнешко със спанак и ориз. Ние вкъщи обожаваме спанак. Днес - пици от Пица Хът. За утре планирам супа топ4ета - любимата на съпруга ми. Тои всъщност не оби4а супи, с изклю4ение на 3 - таратор, супа топки и шкембе 4орба Joy

# 18
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Вчера пържолки на скара с варен бял ориз и шопска салатка  Wink.
Днес пълнени чушки,домати и тиквички.

# 19
Снощи правих огретен от гъбки пачи крак, собственоръчно набрани от любимия  Mr. Green.  За днес - още не съм измислила.

# 20
  • In transit
  • Мнения: 11 823
За всички пожелали Simple Smile Пилешка кавърма

500гр. пилешко месо по избор (най-добре става от смесено бяло и от бут), 4-5 зелени и червени пиперки, 2-3 моркова, 4-5 глави лук, 300гр. гъби, 1с.л. червен пипер, 2-3 домата, риган, магданоз. Месото се задушава в малко мазнина, добавя се нарязания на ленти лук, морковите на кръгчета, пипера на лентички и гъбите на филийки. Оставят се да се задушат, и се добавя червения пипер. Добавят се настърганите домати (без люспата), долива се с вода, до нивото на зеленчука и се оставя да се задушава. Може да се добави малко бяло вино ако имате Simple Smile Слагат се подправките - риган, сол, черен пипер и 2 пилешки бульона. Задушава се около 1 час, докато омекнат лука и морковите и да поизври водата. При сервирането се поръсва с магданоз.

Още по-вкусно ще стане ако се направи в глинен гювеч, само, че ще отнеме повече време Simple Smile

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Снощи  миш-маш и пъпеш, а тази вечер смятам да направя грах с пилешко. Може и диня да си вземем.

# 22
  • ново
  • Мнения: 5 964
Снощи голяма салата/задължително с печена чушка/ + печени кюфтета, за довечера май ще спретна една салата с цветни макарони, защото всички я обожаваме hahaha

# 23
  • Мнения: 4 546
снощи ядохме пиле с картофи на фурна. а днес ще си изпрося да ме водят на пица Twisted Evil

# 24
  • София
  • Мнения: 5 828
За всички пожелали Simple Smile Пилешка кавърма

500гр. пилешко месо по избор (най-добре става от смесено бяло и от бут), 4-5 зелени и червени пиперки, 2-3 моркова, 4-5 глави лук, 300гр. гъби, 1с.л. червен пипер, 2-3 домата, риган, магданоз. Месото се задушава в малко мазнина, добавя се нарязания на ленти лук, морковите на кръгчета, пипера на лентички и гъбите на филийки. Оставят се да се задушат, и се добавя червения пипер. Добавят се настърганите домати (без люспата), долива се с вода, до нивото на зеленчука и се оставя да се задушава. Може да се добави малко бяло вино ако имате Simple Smile Слагат се подправките - риган, сол, черен пипер и 2 пилешки бульона. Задушава се около 1 час, докато омекнат лука и морковите и да поизври водата. При сервирането се поръсва с магданоз.

Още по-вкусно ще стане ако се направи в глинен гювеч, само, че ще отнеме повече време Simple Smile

Аз слагам също и царевица /от консерва/ и нарязани маслинки. Пилето го сварявам предварително и после го накъсвам на ситно, слагам го заедно със ситно нарязаните зеленчуци /сурови/  и подправките в глинен гювеч задължително,заливам с бульона от пилето, и се пече докато омекнат зеленчуците, понеже пилето е готово.

# 25
  • Мнения: 6 472
Снощи се ориентирах към цвеклови сърми с кафяв ориз, телешка кайма и сос от кисело мляко и жълтък...
Лулуто, дай и тази рецепта, моля Praynig

Съвсем обикновенни сърмички:) Задушавам лук и морков в малко зехтин. Слагам предварително измития кафяв ориз + 1 черпак вода или бульон. Кафявият ориз увира малко по трудно, та затова е хубаво да се посвари предварително. Като поомекне леко, прибавям каймата (аз гледам да си я мелям сема - много рядко купувам готова) и почвам да мачкам с вилица, за да не стане на големи буци. Прибавям 1-2 с.л доматено пюре и ли нарязан на ситно домат и подправям с чубрица, сол и червен пипер. Махам от котлона и оставя леко да се поохлади. После завивам сърмичките в листата от цвекло. Не ги бланширам предварително, ми просто изрязвам най- дебелата част на жилката. Редя в тенджера, заливам ги с вода, похлупвам ги с чиния и варя за около 30 минути. В тенджерка запържвам 1 с.л брашно, разреждам с  остатъка от водата, в която са врели сърмите и на слаб огън и непрекъснато бъркане добавям 1 кофичка кисело мляко и 1-2 жълтъка. Преди да махна от котлона слагам копър и 1 ситно нарязана скилидка чесън. Сервирам сърмите поляти с този сос Grinning

# 26
  • Мнения: 1 777
Здравеите
Вчера бяхме на пълнени чушки с ориз и месо ,а днес ще сме на пилешки шишчета и салата Simple Smile

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Вчера - тиквички с ориз на фурна, днес забърках едно свинско дробче по селски. Надявам се да остане и за утре, че да ми се размине мотаенето около печката и измислянето на ядене (което е по-кофти задачката) Wink Много обичам да готвя и да експериментирам, ама то в тая жега е нечовешко  Sad

# 28
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Вчера за мъжа ми сготвих пилешко бутче с картофи на фурна, а аз бях на тиквички с ориз. За днес съм взела пилешки крилца (мъжо ги иска пържени), а аз ще дояждам тиквичките с ориза.

# 29
  • Мнения: 1 854
Снощи правих спагети с доматен сос и пармезан,кюфтенца кьм тях,а за десерт купен плодов кварк.Днес ще е свински пьржолки с гарнитура броколи с бял сос.

Общи условия

Активация на акаунт